SEO

30 Eylül’de Google Reklamları’ndaki ortalama konuma veda etmeye hazırlanın

Geleceğini biliyorduk. Şimdi ne zaman olacağını biliyoruz. Google Pazartesi günü, 30 Eylül haftasındaki ortalama konum metrik değerinin gün batımına başlayacağını duyurdu.

Neden umurumuzda olmalı

Google, Şubat ayında ortalama konumun bu yılın başlarında sona ereceğini söyledi. Artık, değişimin etkilerini tam olarak almak ve ortalama konum kullanan raporlama, kural veya komut dosyalarına güncellemeler uygulamak için yaklaşık 6 haftamız var.

Ortalama konum yerine, Google, reklamverenlerin konum ölçümlerini kullanmaya geçmeleri gerektiğini söylüyor – arama üst gösterim oranı ve mutlak üst gösterim oranı arama – geçen yıl tanıtıldı. Bunlar, reklamlarınızın mutlak üst (sayfanın en üstündeki ilk reklam) ve sayfanın üstündeki (organik sonuçların üstünde) reklam alanlarındaki aldığı gösterimlerin ve gösterim yüzdesini gösterir.

] Aşağıdaki işlevler 30 Eylül haftasının başında devre dışı bırakılacak: Ortalama konumu kullanan kurallar, Ortalama konumu kullanan özel sütunlar, Ortalama konumda filtrelenen raporlar, Ortalama konumu olan kayıtlı filtreler.
  • Ortalama konumu kayıtlı olan herhangi bir yerden kaldırılacak sütun kümeleri, ortalama konum sütununu kullanan raporları kaydeder ancak filtreleme yapmaz ve gösterge panellerinde ortalama konumu kullanan puan kartlarını
  • Ayrıca {adposition} ValueTrack parametresinin boş döndürmeye başlayacağını unutmayın 30 Eylül haftasını sicimleştirdi.
  • İlgili okuma: Frederick Vallaeys'in ortalama sıralar olmadan teklif stratejilerini ve pozisyon ölçümlerini yeniden gözden geçirmesi üzerine

  • Yazar Hakkında

    Ginny Marvin, Üçüncü Yapıyor ya da Medya Genel Yayın Yönetmeni, tüm yayınlarımızdaki günlük yayıncılık işlemlerini yönetir. Ginny, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme dahil, ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yıldan fazla pazarlama tecrübesiyle hem kurum içi hem de ajans yönetimi görevlerinde bulundu. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.