Dijital Pazarlama

4 E-posta Pazarlama Uygulamaları Sağlık Pazarlamacıları 2018'de Yayına Girebilir

E-postanın avantajlarını kopyalamak, yalnızca onu nasıl kullanacağınızı ve ne zaman kullanacağınızı bildiğinizde mümkündür. Listenizdeki tüm müşterilere gönderilen genel e-postalar sizi hiçbir yere götürmez. Bu bir gerçek, 2018'de bile, kişiselleştirilmiş ve hedefe yönelik e-posta kampanyalarının önemi hem B2B hem de B2C endüstrisi için geçerli olmaya devam edecektir.

Şimdiye kadar, her endüstri uzmanı nasıl bir iş yapılacağına dair ipuçları veya kılavuzlar hakkında konuştu. Farklı yollarla ve çeşitli platformlarda zorlu e-posta pazarlama kampanyası. Ancak, sadece birkaçı, birçok e-posta pazarlamacısının bilmediği strident realiteyi paylaştı. E-posta pazarlama sadece akılda kalıcı bir konu satırı, benzersiz içerik ve çekici bir şablon tasarımı ile bir e-posta işçiliği hakkında değildir. Bunun yerine, onların ihtiyaçlarını gelen kutularının rahatlığında ve mahremiyetinde ele almakla ilgili daha fazla şey var.

Sağlık hizmetleri e-posta kampanyalarınızı 2018'de doğru yolda ayarlayabileceğiniz dört uygulama.

Okuyucunun Bakış Açısından Düşünün

Hedef kitlenizin gelen kutusuna yüksek frekanslı mesajlar göndermeden önce, gelen kutularının diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarından gelen e-postalarla dolu olabileceğini göz önünde bulundurun. Son birkaç ay boyunca çok sayıda promosyon e-postasından geçmekten sıkıldıkları için, onların sıkıntılarını ekliyor. Biraz zaman ayırın ve aynı şeylerin nasıl hissedeceğini düşünün? Tahriş olurdun, değil mi?

Aynı duygular da okuyucunuzun aklından geçer. Okuyucularınızın hastalar, sağlık profesyonelleri ve tıbbi yöneticiler olduğunu unutmayın. E-postaların gönderilmesi, abonelerinize abonelikten çıkmak için kaliteli bakım sağlamada meşgul olan doktorlar, hemşireler, C düzeyindeki yöneticiler ve diğer tıp uzmanları gibi bir zorunluluk getirebilir.

İlk olarak, varolan sınırlarını temizlemek için onlara zaman verin. Gelen kutusu ve yeni e-postaların gelmesi için alan yaratın. Gelen kutunuza gelen mesajlar, e-postalarınızın böyle bir ortamda kaybolması nedeniyle size yardımcı olmayacaktır. Akıllıca düşünün ve harekete geçin ve aynı zamanda, okuyucunuzun gizlilik, zaman ve uygunluğunu kampanyalarınızdan geçirin. Bunu yaparak, sadece markanızın itibarına ve müşteri güvenine zarar verebilirsiniz.

İşe Başlamadan Önce Değeri Sağlayın

Tabii ki, tıp uygulamanız için daha fazla ziyaretçi almak için buradasınız. veya tıbbi cihazlarınız ve ekipmanlarınız için alıcılar. Ancak, iş iletişimi adına, markanızın sağlık müşterileri arasındaki izlenimini bozmak için düşük seviyeye gelemezsiniz. Kural yıllardan beri aynıydı ve hatta 2018'de bile, sağlık e-posta pazarlamacıları arasında neredeyse hiç görülmediği için ne yazık ki sadece akılda kalmaya devam edecek. Mantık, abonelerin sizden satın almasını istemeden veya hizmet ya da bülteninize kaydolmak için onları zorlamadan önce onlara basit bir ürün sunar. Bu, ya bir sağlık raporu ya da bir piyasa rehberi, bir indirim kuponu, ücretsiz deneme ya da bir özgürce ücretsiz bir indirimin sunulmasıyla yapılabilir.

Çok fazla e-posta göndermek ya da potansiyel müşterileri göndermek için pazarlama hileleriyle çok titiz davranmayın. markanızdan e-posta almak için abone olmak, e-postalarınızın spam olarak işaretlenmesine neden olabilir. Müşterilerinize değer sağladığınızdan emin olun ve karşılığında da aynısını beklediğinizden emin olun.

CTA'nın etrafında İçeriksel İçerik Oluşturun

Müşterilere çok fazla öneride bulunmak iyi bir fikir değildir. Harekete geçirme çağrınızı (CTA) özendirin ve okuyucunun web sitesi bağlantısına tıklamaya teşvik etmesi veya daha fazla bilgi edinmek için ilgi alanlarının bir işareti olarak sorgu formunu doldurması için eyleme geçirilebilir ve ilham verici e-posta içeriği sağlayın. . Potansiyel müşterinizin ihtiyaçları ile rezonansa giren içerik tabanlı içerik oluşturmayı ve onları sağlık hizmetleri lehinize harekete geçmeye teşvik etmeyi unutmayın.

Planınızı Hazırlayın

Çok erken gelebilir ama sık sık Bu düşünceye sahip olmak, ihtiyaç duyduğunuz anda karar verme sürecinizi geciktirir. Hazırlanacak bir şey yok. Yeni yıl başladığından beri, e-posta pazarlama planlarını yıl için hazır tutmak gerçekten akıllıca bir hamleydi.

Ancak, birçok tıp pazarlamacısı, yılbaşından beri bir yapılacaklar listesi yapmanın önemini görmezden geliyorlar. Geldikleri zorlukları ele almayı tercih ediyorlar. Ancak rekabetin her geçen gün arttığı bu hızlı gelişen sağlık sektöründe, gelme fırsatını beklemek hiç de iyi bir fikir değildir. Pazarlamacılar, varlıklarını kaosun ortasında hissettirmek için sağlam bir e-posta stratejisiyle ortaya çıkarlar.

Bir şeyleri tahmin edemeyeceği doğrudur, ancak e-posta pazarlaması alanında, başarınız gelecekteki pazar eğilimlerini ne kadar iyi tahmin ettiğine bağlıdır. ve onlara hitap edecek şekilde donatılmalıdır.

Sağlık hizmetleri e-posta pazarlama kampanyalarınızın performansını incelemek için geçen yılki metriklerinizi kontrol edin ve buna dayanarak neyin işe yaradığını ve tıbbi uygulamalarınız veya sağlık bakımı işleriniz için nelerin yapılmadığını değerlendirin. Geçmişe göz atmak, önümüzdeki günlerde sağlık uzmanlarını hedefleyen pazarlama kampanyanızda başarılı olmanıza yardımcı olacaktır.

Son Söz

Yeni Yılı bir patlama ile karşıladı ve Pazarlama stratejilerinizi denemeyi unutmayın. Yeniliklere açık olun ve başarınızın şansını tetikleyebilecek ileri teknolojileri ve araçları kucaklamanın yolunu açın.