Dijital Pazarlama

"5C" Stratejisini Dijital Pazarlama Karışınıza Uygula

Dijital alanda pazarlama, zamanla muazzam bir şekilde gelişti. İşinizi tanıtmak ve tanıtmak için yeni süreçler patlaması, yeni iletişim teknolojileri ve yeni pazarlama kanalları olmuştur. Artık büyük bir değişiklik! Herkes, müşterilerine ulaşmak için dijital pazarlama taktikleri kullanıyor; dijital savaşın nihai savaş alanında başarılı olmak için strateji geliştirmeniz gerekiyor. İyi planlanmış bir dizi dijital pazarlama hedefi, pazarlama faaliyetlerinin performansını ölçmenize ve gerçek sonuçlar elde etmenize yardımcı olur.

C – Bağlan: Markanızı hedef kitleyle birleştirmek, pazarlama başarısı için ilk adımdır. Pazarlama hedeflerinize daha yakın olabilmek için dijital pazarlama karışımınıza '5C'ler stratejisini uygulayın. Müşteri, işletmenizin CEO'su. Müşterilerinizin seveceği bir marka yaratmak için onlarla bağlantı kurmanız gerekir. Müşterilerle nasıl bağlantı kuruyorsun? Sosyal ağlar, e-posta, web sitesi, bloglar ve arama motorları aracılığıyla.

C – Converse: Şirketinizin sağladığı ürün ve hizmetlerin özellik ve faydalarından iyi haberdar olduğunuz anlamına gelmez, sizinle iletişim kurduğunuz anlamına gelmez. Müşteriler de onlardan haberdardır. Marka bilinirliğini artırmak için doğrudan sizin niş cemaatinizle iletişim kurmanız gerekiyor. Müşteriler, ticari varoluşun tüm yolculuğu boyunca duygusal olarak etkilenmek ister.

C – Karakterize Etme: Bir iş, müşterilerin yalnızca belirli zamanlarda bildikleri bir konudur; kişisel iletişim için doğru yollardan bazılarını aklınızda tutun – kişiselleştirilmiş e-postalar gönderin, müşteri ihtiyaçlarına göre içerik oluşturun ve sosyal kanallarda sohbetlerle uğraşın. marka sevdikleri bir markadır. Yaptığınız gibi aynı hizmetleri satan çok fazla rakibiniz var. Onlardan nasıl farklısın? Ürünleriniz hakkında o kadar eşsiz olan nedir? Müşterilerin tavsiye etmeyi seven bir marka oluşturmak için işinizi nitelendirmeniz gerekir. Müşterileri, hizmetlerinizi kullanarak elde ettikleri avantajlardan ikna etmelisiniz. İnsanlar aldıkları değere dayalı bir ürün seçerler. Öyleyse eşsiz olun, daha fazla öneri almak ve müşterileri tekrarlamak için ayırt edici olun.

C – Captivate: Müşteri katılımının değerini anlamıyorsanız ve satış alanına odaklanıyorsanız, kesinlikle başarısız olursunuz. uzun koşu. Hedef kitlenizle etkileşim kurmak, mevcut müşterileri korumak ve yenilerini çekmek için gereklidir. Müşterilerinizi büyülemek için, tüm dijital pazarlama kanalları aracılığıyla yararlı bilgiler sağlamalı, tüm konuşmaları iki yönlü yapmalı, müşteri ihtiyaçlarına istedikleri zaman hizmet vermeli ve dürüst, empatik ve iddialı bir iletişimci haline gelmelidir.

C – Convert: Dijital pazarlama kampanyanızın nihai amacı potansiyel müşterileri satın alma müşterilerine dönüştürmektir. Müşteri dönüşüm stratejiniz, değer önermesi, müşteri çevrimiçi deneyim yönetimi ve müşteri geribildiriminin karmaşık bir kombinasyonunu gerektirir. Dönüşüm hunisine taşımak için müşterilere doğru zamanda ve doğru içeriğe ulaşın.

İşletmeniz '5C'ler dijital pazarlama stratejisini kullanmaya başlıyorsa, meşgul olmak, iletişim kurmak ve potansiyel müşterileri dönüştürmek. Daha fazla müşteri ve daha fazla dönüşümle işletmeniz sürdürülebilir hale gelecektir. 5C, işinizin büyümesine ve büyümesine yardımcı olmak için en büyük kazancı sağlayacaktır!