Dijital Pazarlama

 Affiliate Marketing – Anahtar Kelime Araştırmaları Nasıl Yapılır?

Daha fazla kişi, arkasında yatan ilkeleri anladıysa, bağlı kuruluş pazarlama neredeyse zor olmazdı. Çabalarınızla bir kırmızı kuruş yapmayı planlıyorsanız yapmanız gereken bazı şeyler vardır.

Ve bunların ilki anahtar kelime araştırması.

Anahtar kelime araştırması, pazar araştırmasının çevrimiçi karşılığıdır. Temel olarak, pazarınızın ne kadar büyük olduğunu ve pazar payını kazanmak için kaç rakibin yenmeniz gerektiğini belirliyorsunuz.

Burada anahtar kelime araştırmalarının nasıl yapılacağına dair hızlı bir yıkım var:

Başlangıçta

Zaten bir niş seçtiğinizi ve promosyon teklifini kabul ettiğinizi varsayalım . Bundan sonra, ilk adım teklifin kendisini ve reklamverenin satmak için kullandığı satış sayfasını analiz etmektir.

Aradığın şey, insanların böyle bir çözüm bulmak için neler arayacaklarına dair ipuçları. Bunlar satış mektubu okurken size bağlı "güç ifadeleri" olacak.

Örneğin, bir köpek tıklatıcı eğitim ürünü satan bir açılış sayfası, köpeğinizi kullanarak treninizi nasıl kurabileceğiniz hakkında bir bulanıklığa sahip olabilir. Bu önemli bir faktör ve birinin bu ürün hakkında bilmek isteyebileceği bir neden.

Yani, buradaki anahtar kelime öbeği, aşağıdaki özel çekimlerden aşağıdakileri çekerdi: "köpeğimi trenle nasıl eve koyarım".

Daha fazla anahtar kelime öbekleri size ulaşana kadar bu işleme devam ediyorsunuz.

Ardından, bu temel anahtar kelime öbeklerini alıp aklınıza gelebilecek her varyasyonu yazıyorsunuz. Örneğimizden, şöyle bir şeyler yazabilirim:

· Köpeği trenle eve getirme yolları

· Köpeğimi nasıl eğitirim

· Köpeğim eğitimini eğitirim

· ETC.

Artık büyüyen listenizdeki tüm anahtar kelimeler için bunu yapın.

Compete.com

Ben sadece yeni başladığınız zaman çok fazla araç kullanmaya genellikle karşı olduğum halde, bu araç büyük bir yardımdır. kullanmakta serbesttir.

compete.com adresine gidin ve teklif sayfası URL'sini site profili bölümüne girin. Her türlü veriyi geri getirecek. Web sitesine trafik sağlayan ilk 5 anahtar kelimeyle ne ilgileniyoruz.

Bunları listenize ekleyin ve varyasyonları da yazdığınızdan emin olun.

Google Harici Anahtar Kelime Aracı

Bu, büyük G'nin sunduğu başka bir ücretsiz araçtır. Bu aracı iki şekilde kullanıyorum. Öncelikle, compete.com'dan düşürdüğüm anahtar kelimeleri ve daha fazla varyasyonu biçimlendirmek ve arama hacimleri hakkında fikir edinmek için ilk araştırmamı yazıyorum. Teklifi ilgilendiren anahtar kelimeleri yazarım.

Ardından, teklif web sitesini analiz etmek için web sitesi analizi işlevini kullanıyorum. Bu, Google'ın web sayfasıyla alakalı bulduğu bir anahtar kelime listesi sağlar.

Bunların hepsini yaz, bir sonraki adımda onlara ihtiyacımız var.

Rekabetçi Araştırma

Bu gerçekten kendi başına bir adımdır, ancak burada değecek kadar önemli buluyorum. Yarışma gerçekten hangi anahtar kelime öbeklerinin takip edilmeye değer olduğunu belirleyecektir. (Yan not: Ayrıca, bu trafiği ücretli trafik yerine organik trafik için kovaladığınızı varsayıyorum.) (Ücretli kaynaklar için rekabet belirlenirken bu süreç farklıdır.)

Google'ın üzerinden gelin ve sahip olduğunuz anahtar kelimeleri girin. listenizde. Aramanızın kaç farklı web sayfasının geri geldiğini not edin. Bu sizin rekabetinizdir. Şahsen ben 200K iyimser sayfaların bulunduğu cümlelerden uzak duruyorum. Bu kişisel bir karar olsa da, kendi yüksek ya da daha düşük olanı ayarlayabilirsiniz.

Ardından, rekabetimizin gücünü belirlememiz gerekiyor. Özellikle, ilk ondaki her sayfanın ne kadar uzun olduğunu ve rekabet sayfanızın kaç adet geri dönüş yaptığını bilmek istiyoruz. Bu tür bir bilgiyi bulmak için tonlarca araç var, ama kullanmayı tercih ettiğim başka bir ücretsiz seçenek SEO Quake olarak adlandırılıyor. Bir kuruşa mal olmaz ve Firefox eklentisi … kullanımı çok kolay.

Şimdi ne?

Şimdi, tüm bu anahtar kelimeleri kabul edilebilir düzeyde rekabet gücünüz var. Tanıtmak için bir ürün ve kovalamak için bir hayalin var. Kaçmaya hazır mısın şimdi?

Bir sonraki adım, anahtar kelimelerinizi büyük PPC platformlarından birini kullanarak test etmektir. Ama bunu başka bir makale için nasıl yapacağımızı bırakacağız.

Yani, oraya çık ve anahtar kelime listenizi oluştur. Bu sürecin ne kadar önemli olduğunu hatırlayın … sizi bir yere ya da sizi bir iş ortağı olarak kırmayacaktır. İyi şanslar!