SEO

Amazon reklamlarının dinamik teklif verme özelliği nasıl kullanılır?

Dinamik teklif verme, Amazon’un 2019’da reklamverenlerin Amazon Reklamcılık platformunda kullanabilecekleri orijinal Amazon Teklifi + değiştiricisinin yerine geçen bir değişiklik olarak yerini aldı. Amazon Bid +, reklamınızın reklamın gösterilmeye uygun olduğunu düşünüyorsa, maksimum TBM teklifinizi% 50 artıran bir Amazon Reklamcılık özelliğidir. Bid + yalnızca manuel kampanyalarla kullanılabiliyordu ve sizi bütçenizin üzerine çıkarmazdı. Dinamik teklif vermede, tekliflere yalnızca% 50 değiştirici ekleyebilmek yerine, şimdi 3 değiştirici seçeneğiniz var:

 • Dinamik – Yalnızca Teklif Ver
  • Amazon için açık artırma stilinin temel kuralları. Amazon, öğeniz için aranan terimin alakalı olmadığına veya daha az dönüşüm olasılığı daha düşük olduğuna inanıyorsa, daha düşük bir dolar tutarı için uygun sponsorluk konumuna indirecektir.
 • Dinamik – Teklif Verme ve İndirme
  • As adından da anlaşılacağı gibi, bu seçenek Amazon’un teklifinizi dönüştürme olasılığınıza bağlı olarak yükseltmesini veya düşürmesini sağlar. Örneğin, Amazon, reklamınızın bir satışla sonuçlanmasının daha muhtemel olduğuna inanıyorsa, size daha iyi yerleşimler sağlama teklifinizi artırabilir. Benzer şekilde, Amazon belirli bir tıklamayı satışa dönüştürme olasılığınızın düşük olduğuna inanıyorsa (yerleşim, fiyat, rekabet veya hatta arama terimi nedeniyle) teklifinizi düşürebilir, böylece tıklama için fazla para ödemezsiniz. Dinamik teklif verme ve düşürme harika bir araç olsa da, Amazon yalnızca 1 $ veya daha fazla değişiklik yapacağı için, sofistike otomatik teklif verme teknolojisinin yerine geçme amaçlı değildir.
 • Sabit Teklif
  • Amazon, teklifinizi dönüşüm olasılığına göre ayarlamaz.

Dinamik Teklif Verme'yi kullanmak için harika bir zaman, seçilen kampanyadaki anahtar kelimeler için en üst sıraları kazanmaya çalıştığınız zamandır. Arama sonuçlarında, potansiyel bir müşterinin gördüğü ilk ürün grubudur. aramasının üst kısmına yerleştirirseniz, sayfanın alt kısmına oranla tıklama ve gösterim elde etme olasılığınız daha yüksektir. Yerleşim raporunuzda, ürün sayfasında veya "Arama Kalan" yerleşimlerinde her zaman en üst sıralarda yer almadığınızı ve harcamalarınızı boşa harcamadığınızı fark ederseniz, bu yeni özelliği kullanmak için harika bir fırsattır. Amazon, ilk teklifinizi maliyetin bir kısmına indirerek ve kazanmak istediğiniz yerleşime bir teklif değiştirici ekleyerek, diğer tüm yerleşimleri iptal eder (teklifin rekabet edemeyecek kadar düşük olması nedeniyle) ve harcama ve tekliflerin çoğuna odaklanır İstediğiniz yerleşimde (değiştirici hedeflediğiniz yerleşimde olduğu gibi). Bu yerleşimleri birleştirmek, size Amazon'un sunduğu manzaradan yararlanarak satış yapma şansını verir. Bu, diğer yerleşimlerdeki istenmeyen harcamaları azaltmaya yardımcı olur.

Yeni kampanyalar başlatırken değiştiricileri (dinamik teklif verme ve yerleştirme teklifini) kullanmaktan uzak durmanızı öneririz. Arama terimini yakalamak için gereken ideal teklifi bilmeyi destekleyen verileriniz olmadığında, arama sorgusu için riske girer ya da teklif atarsınız; bu da kârlı ya da güvenilmez bir teklife yol açar. Basit girdilerden elde edilen ham veriler pot'a ek ölçümler eklenerek daha iyi analiz edilir. Yeni bir anahtar kelimenin üstüne bir teklif değiştirici eklemek ortalama TBM verilerini çarpıtır ve sonuçta reklam neyin kârlı ya da neyin karlı olmadığını anlayamaz. Veri biriktirilinceye kadar ve farklı arama sorgularını nasıl dönüştürdüğünüzü veya keşfedilecek yeterli boşluğa sahip olduğunuzu öğrenene kadar, değiştiricileri eklemeyi önermiyoruz.

Teklif ver yerleştirmeyle dinamik olarak birlikte ek bir değiştiricidir ihale. Yerleşime göre teklifle, yerleşimleri daha iyi dönüştürmek için daha fazla harcama ayırmanıza ve bütçenizi en iyi şekilde değerlendirmenize olanak tanır. Teklifinizi, Reklamlarınızın görünmesini istediğiniz yere göre değiştirebilirsiniz.

 • Yerleşim Düzenleyicileri:
  • Sayfa Başı: İlk sayfa yerleşimleri
  • Ürün Sayfası: Orta ve [ sayfa
  • birinci sayfa
  • alt sayfa yerleşimleri Aramanın Geri Kalanı: Kalan sayfalar (ikinci sayfa) yerleşimler
 • Bir yerleşim ne kadar değiştirilebilir?
  • Sayfa Başı: ilk teklifin% 900'üne kadar
  • Ürün Sayfası: orijinal teklifin% 900'üne kadar
  • Aramanın Kalanı:
 • Sponsorlu Ürünler
  • Otomatik Kampanyalar
  • ASIN Hedefleme Kampanyalar
  • Manuel Kampanyalar
 • Sponsorlu marka reklamlar ve ürün teşhir reklamları şu anda desteklenmiyor

Tekliflerinizi düzenlemenize göre teklifleri ayarlamanız nispeten yeni bir özelliktir gerçek zamanlı olarak Amazon'da belirli yerleşimler kazanmak için. Şu anda, Amazon, reklam envanterini üç farklı bölüme ayırmaktadır: arama sonuçlarının üst kısmı, ürün sayfaları ve aramanın geri kalanı. Testler yoluyla, reklamlarınızın, aramaların başında göründüklerinde daha iyi dönüştüğünü fark edebilirsiniz – bu, söz konusu ürünler için “yerleştirme yoluyla teklif verme” özelliğini ve aramanın hedefini kullanma fırsatı olacaktır. Örneğin, müşterilerimize, belirli bir markalı anahtar kelime için arama sonuçları sayfasındaki tüm konumları kazanmalarına yardımcı olmak için genellikle yerleşimi temel alarak teklif veririz. Teklif değiştiricileriyle birden fazla kampanya oluşturarak, her bir reklamın sitede gösterileceği yeri tam olarak kontrol edebiliriz.

Dinamik teklif verme, orijinal Teklif (+) değiştiricisinin güçlü bir alternatifidir. Dinamik teklif verme, reklamlarınızı nasıl ve nereye yerleştirdiğiniz konusunda daha fazla kontrol sağlar ve PPC stratejinizle daha ayrıntılı olmanızı sağlar. Bu özellik ile sunulan teklif değiştirme seçenekleri, reklamverenlerin stratejik olarak alt uç teklifler koymalarına ve strateji değiştiricileri için reklamverenlerin sizin için daha az değerli kabul edilen terimler için teklif vermelerine izin verme seçeneğine sahip olmalarını sağlamak için stratejik olarak düşük son teklifler koymalarını ve otomatik değiştiricileri kullanmalarını sağlar. kampanya – daha yüksek dönüşüm oranları olan kampanyalara yatırım yapmak için paradan tasarruf etmenizi ve hedef ACoS hedefleriniz dahilinde kalmanıza yardımcı olur. Teklif değiştiricilere ek olarak, yerleşim ölçütüne göre teklif özelliği, reklamınızın gerçek yerleşimini artırmanıza ve peşinde olduğunuz yerleşimi kazanmanıza olanak sağlar. Bu seçeneklerin size sunulması ve bunları özel reklamcılık stratejinize göre özelleştirebilmeniz sayesinde, bunları mantıklı hale getirdiğinde Amazon'daki reklam kampanyalarınızda bunlardan yararlanmamanız için hiçbir neden yoktur. Bu eski özellik üzerinde büyük bir gelişmedir ve bu muhteşem özelliklerini satıcılarına sunarak Amazon'un reklam platformuna yaptığı yatırım seviyesini gösterir. Amazon Reklamcılığın geleceği parlaktır – size sundukları tüm araçlardan, kaynaklardan ve tekliflerden tam olarak faydalandığınızdan emin olun.


Bu makalede belirtilen görüşler konuk yazarın yazarıdır ve arama motoru ülkesi olmak zorunda değildir. . Personel yazarları burada listelenmiştir.


Yazar Hakkında

Trevor George, dijital pazarlama ajansı olan Blue Wheel Media'nın kurucusu ve CEO'sudur. Ayrıca lider bir lisans şirketi olan Trevco'nun Başkanıdır. Trevor, ABD'deki Amazon'daki en büyük 3. Parti satıcılardan biridir ve Trevco'yu 2 yıldan az bir süredir Amazon'da 8 rakamlı bir iş haline getirmiştir. Trevor, büyük küresel markaların teknoloji ile birlikte “arama terimi yalıtımı” olarak adlandırılan gelişmiş bir strateji ile büyük ölçek elde etmesine yardımcı olan Blue Wheel Media'daki Amazon Reklamcılık bölümüne yoğun bir şekilde odaklanıyor. Geçtiğimiz on yıl boyunca Trevor, American Business Awards'ın Blue Wheel: 2018'de Yılın 3X Pazarlama Kampanyası, 2017'de Yılın Şirketi ve En Onurlu İnteraktif Ajans, Grand Stevie, 2017 yılında.