Dijital Pazarlama

Analog Trunk Hatları Nelerdir?

Bir telefon sisteminin her yönünü anlamak, satın almaya ve kurmaya hazır olduğunuzda en iyi kararı vermenize yardımcı olacaktır. Bu bilgi, doğru soruları sormanıza, işletmenizin telefon sisteminde tam olarak neye ihtiyaç duyduğunu tanımlamanıza ve kiraladığınız telefon yükleyici ile sorunsuz bir ilişki kurmanıza yardımcı olacaktır. Kanal ve analog hat hatları ile başlayalım.

Basit bir analog hat hattı, yerel telefon şirketinizin merkez ofis binasından iş yerinize çalışan bakır telden yapılmış bir telefon devresidir. Telefon şirketinin merkezi ofis binası, sizi genel telefon şebekesine bağlayan donanımları değiştiriyor. Bu bazen yerel döngü olarak adlandırılır. Yüklendikten sonra, birisi abone olduğunuz telefon numarasını arayabilir ve telefon şirketi aramayı analog hat hattı üzerinden bağlayabilir. Analog hat hatları ile hatırlamak için iyi bir nokta, bir telefon numarasının bir satır ile ilişkilendirilmiş olmasıdır. Daha fazla telefon numarasına ihtiyacınız varsa, telefon şirketiniz işinize daha fazla analog trunk hattı bağlamanız gerekir.

Trunking, birçok kullanıcının telefon ağına her biri bir tane almak yerine bir dizi hattı paylaşarak erişebileceği kavramını ifade eder. tek tek. Bir ağaç gövdesi düşünün: bütün dallar bir gövdeyi paylaşır ve bu bağlantı sayesinde toprağa verilen besinlere erişim sağlanır. Benzer şekilde, ofisinizdeki her telefon uzantısı, daha küçük analog hat hatları ile kamu telefon şebekesine erişebilir.

Küçük bir ofisiniz varsa, her telefon yerel döngüye bağlanabilir ve daha sonra kendi telefonunu alabilir. hat. Ancak, ofisiniz büyüyorsa ve çok sayıda telefon uzantısını genel telefon şebekesine bağlamanız gerekiyorsa, her telefona ayrı hatlar için ödeme yapmak mali açıdan anlam ifade etmemektedir. Çoğu durumda, her çalışanın bir kerede telefonda olması gerekmez. Bunun yerine, kanal konseptini kullanarak, işinizdeki her telefona hizmet verirken ödediğiniz telefon hatlarının miktarını azaltabilirsiniz. Aslında, tipik iş telefonu sistemleri, her 8 telefon uzantısı için 3-4 telefon hattı oranında yapılandırılmıştır.

Telefon sisteminizi bağlamak için 10-15'e kadar gelen telefon hattını kullanmak isteyen küçük veya orta ölçekli bir işletme iseniz Daha sonra analog trunk hatlarının seçilmesi başlamak için harika bir yer olacaktır.