SEO

10 Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) İpuçları – Yeni başlayanlar için

1. Asla SEO Yapma

Hayır SEO, web sitenize çok sınırlı ziyaretçi demek değildir. SEO uygulamazsan arama motorları alakalı anahtar kelimelerle web sitenizi sıralayamazlar. Web sitesini aylardır bile dizine ekmeyebilirler. Asla ortaya çıkmayacak trafik beklerken seni asıp bırakıyorum.

2. Gerekli Sayfa – Kapalı Sayfada SEO

Her ikisini birden yapmadan büyük başarı elde edemezsiniz. Çoğu, sayfa SEO ve off-page SEO itiraz istiyorsunuz sadece birbirleri kadar önemlidir. Siteniz optimize edilebilir ve sıralamalı olabilir ancak sayfa dışı gökyüzünde trafik roketi yapabilir ve sitenizin otoriteye sahip olmasını sağlayabilirsiniz (arama motorlarında sıralamada daha yüksek bir diğer faktör).

3. Başka Gün İçin SEO'yu bırakma

Ne kadar çabuk başlasanız o kadar iyi olur. Başka bir zamana bırakmak, optimize etmek için daha fazla sayfa ve web sitesine daha az trafik çekmesi anlamına gelecektir. Felaketlerini konuşmamak için ALT etiketleri / resim etiketleri / başlıkları manuel olarak gitmek gün / hafta / ay sürer.

4. Rekabetinizi Bilin

Nerede sıraladıklarını ve hangi anahtar kelimeler için olduğunu öğrenin. Bunu bilmek, onlarla rekabet etmenizi sağlar. Bunun körü körüne işletmenizle ilgili olduğunu bilmeden, web sitenizi daha yüksek bir seviyeye çıkarmak için yaptıkları çalışmaları kullanın.

5. Sitenizi Tamamladığımızı Asla Düşünmeyin

SERPS'de daha üst sıralarda yer almasını istiyorsanız, yeni içerik eklemeniz ve siteyi her ay iyileştirmeniz gerekiyor. Yeni içerik oluşturmak, Google botların siteleri düzenli olarak arayacağı ve dizinlemelerini güncelleştirdiği anlamına gelir.

6. Web Sitelerine Cezalar Olmasının Nedenini Bilinir

Bilinen sorunlar, diğer pek çok şey arasında anahtar kelimelerin kullanımı, ağır sayfaların إعلانı yapılması, düşük kaliteli geri bağlantıların kötü içeriğidir. Arama motorları sıralamasında sitenizi düşürür ve sorunlar çözülene kadar geri vermemek gibi bu cezalardan kurtulmak için nasıl araştırma yapın.

7. İçerik Kopyalamayın

Google, içeriğinizin kopyasını aldığını düşünürse (biliyorsa) bu sayfayı düşürür veya web sitesinin tamamı daha kötü olur. Günümüzdeki çoğu resim telif hakkına sahiptir, dolayısıyla bu resimleri kullanırken de dikkatli olun (büyük bir fatura yolunuza gelebilir). Başkasından gelen içeriği kullanıyorsanız, daima orijinal kaynağı onaylayın.

8. Blog

Eğer blog yazarsanız, en önemlisi değer katarsınız. Ancak ikinci olarak, sitenize yeni içerik ekliyor. Yeni anahtar kelimeler alanlar ve insanlara sitenizi ziyaret etmek için bir neden verir.

9. Google Search Console'u kullanın

Arama konsolu, elde ettiğiniz trafiği ve aldığınız kaç gösterimi ve hangi anahtar kelimeler olduğunu öğrenmenizi sağlar. Bu, web sitesi trafiğini ölçmek için çok güçlü bir araçtır.

10. Google Business Sayfalarında İncelemeleri Ayarlayın ve Sorun

Web siteniz belirli bir arama için bir numara olmasa bile Google Business Pages, 1 numaralı sıralamanıza yardımcı olabilir. Bu, SEO danışmanlarının / şirketlerinin kendilerine sakladığı kurnaz bir araçtır. Kolay kurulumu ve yerel aramalar için mükemmel.

Yaklaşık 100 mesaj daha sürebilirdim. Fakat önümüzdeki haftalarda her bölümü ayrı ayrı seçeceğim ve SEO dünyasındaki yapıtlar hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi vereceğim. Temelleri yapmakla, sonra kendi stratejinizi uygulamakla ilgili. Bunu dikkatli bir şekilde izleyerek ne yaptığınızı ayarlayın. SEO çok zaman alıcı ama faydaları çok şey yapmadan seçeneği daha ağır basmaktadır.