قاعدة البيانات

التدريب ل1Z0-147: PL / SQL مع برنامج

1Z0-147, Oracle PL / SQL Developer Certified Associate sertifikasının PL / SQL bölümünü karşılayacak. Oracle Database 11g için oluşturulan yeni 1Z0-144 sınavının öncüsü. 1Z0-147 sınavı, Oracle veritabanının 9i sürümü için oluşturuldu ve materyal o zamandan beri güncellenmedi. Genel bir kural olarak, Oracle eşdeğer bir testin iki enkarnasyonuna sahipse, şu anki mevcut olanı almanız önerilir. Ancak, bu sınava 1Z0-144 yerine girmek için kendi nedenleriniz olabilir. Hem OCA hem de OCP düzeyinde Oracle PL / SQL geliştirici sertifikaları, adaylardan sonra yüksek oranda düşünülür ve bu nedenle bu testlerin her ikisi de yaygın olarak yapılır. PL / SQL geliştirme kavramları hakkında kanıtlanmış bir bilgiye sahip olmak, Oracle geliştiricilerinin özgeçmişlerine eklemelerinde son derece yararlıdır. PL / SQL sınavına sahip olan Program, Oracle sertifikalarının en yüksek geçer puan şartlarından birine sahip olup güvenilir bir testtir. Çok fazla hazırlık yapılmadan alınması gereken bir sınav değil. Bu makalenin amacı, sınava çalışmak için doğru yolda olmanıza yardımcı olacak bilgiler sağlamaktır.

1Z0-147 sınavında ele alınacak her şey Oracle Education web sitesinde mevcuttur. Oracle PL / SQL, listede olmayan önemli sayıda yetenek ve fonksiyona sahiptir. Bununla birlikte, sadece verilen konuların sınava ilişkin soruları olacaktır. Oracle Education'nın listeleri her zaman doğrudur. Sınav on bir konuda doksan bir konudan oluşmaktadır. Testin altmış altı çoktan seçmeli veya çoktan seçmeli soruları olacak ve bunu tamamlamak için doksan dakikanız olacak. Geçen puan yüzde yetmiş yedi. Çok-cevaplı sorular için kısmi bir kredi yoktur. Yanıtlanmayan herhangi bir soru, yanlış cevaplandığı kadar puanınıza göre sayılır. Soruları asla cevapsız bırakmamalısınız – test bitmeden son saniyelerde rastgele cevaplar seçseniz bile.

1Z0-144 sınavındaki soruların çoğu bir veya daha fazla PL / SQL bloğuna başvuracak. PL / SQL kodunu hızlı bir şekilde okuyabilmeli ve yorumlayabilmelisiniz. Çoğu durumda, PL / SQL, kendi kodunuzu yazdığınız şekilde biçimlendirilmez. Bu küçük görünebilir, ancak sizi yavaşlatacaktır. Sınavda başarılı olmak için PL / SQL sözdiziminde iyi bir temeliniz olmalıdır. Soruların çoğu sizden bir prosedür veya işleve bakmanızı ve çalışıp çalışmayacağını belirlemenizi isteyecektir; ne yapacak; veya hangi hat bir hataya neden olacaktır. Ayrıştıramazsanız & # 39; ayrıştıramazsınız & # 39; Kafanızdaki PL / SQL ve nasıl çalışacağını hesaplayın, sınava girerken büyük bir dezavantajlı olacaksınız. Soruların bazıları bir alt program gösterecek ve kodun çalışması için neyin gerekli olduğunu belirlemeniz gerekecektir. Bu bir ayrıcalık veya parametre değeri veya geliştirme ortamı ayarı olabilir. Muhtemelen soruların üçte biri doğrudan PL / SQL kodunu içermeyecek, ancak tanımlar, parametreler veya işlevsellik gibi yardımcı bilgilerle ilgilenecektir.

1Z0-147 sınav sorularında çok sayıda sergi var. Bazıları, sorulan soruyu cevaplamak için gerekli olacak, bazıları ise soruyu cevaplamada yararlı olabilecek, ancak gerekli olmayan ek detaylar içerebilir. Testteki talimatlar her zaman sergiye bakmanız ve ardından soruyu cevaplamanız gerektiğini gösterir. Oracle sertifikasyon testlerini yaparken iyi bir strateji olduğunu hiç bulamadım. Önce soruyu okumak, sergide aramam gereken şeyin ne olduğunu bana bildirir. Ayrıca, sergiyi izlemenin soruyu cevaplamak için gerekli olmadığını sık sık anladım. Sergi atlanabilirse, o zaman soruları yanıtlayan gönderilebilecek zaman kazanılır.

1Z0-147, pek çok bilgiyi kapsar ve yüksek bir geçiş puanı gereksinimine sahiptir. Bu iki faktörün bir arada kullanılması, PL / SQL temellerini yürekten bilmeniz için bu sınava özenle hazırlanmanız önerilir. Oracle Education web sitesindeki sınav konularına bakmak için zaman ayırdığınızdan emin olun. Konular bir kontrol listesi şeklinde düzenlenmiştir. Bunları tek olarak kullanın ve uzmanlaştığınızdan emin olduktan sonra konulara bakın. Bunu yaptıktan sonra testi planlayın. Sınavda başarılar.