التسويق الرقمي

2011'de Başarılı Gayrimenkul Pazarlama Uygulaması

2011 için emlak pazarlama planınız nedir? Düşündüğünüz ilk şey "Peki, umarım pazar koşulları iyi bir yıl geçirebilir" ise, kariyerinize nasıl yaklaştığınızı yeniden değerlendirmenin zamanı geldi. Kanıtlanmış bir oyun planından geçtiğinizde başarı çok daha kolay hale gelir. Ve bu ayın makalesi bununla ilgili. Bildiklerinizi almak, kaynaklarınızı sonuna kadar kullanmak ve başarınızı dikte etmek için piyasa koşullarını beklemek yerine işleri yapmakla ilgili.

Başarı konusunda ciddiyseniz, bu makale tamamen kazanan bir pazarlama oluşturmanıza yardımcı olmakla ilgili. 2011 için plan yapın. Ancak unutmayın – bir plan yazılı olmadığı sürece bir plan değildir, bu yüzden oyun planınızı oluşturarak başlayın. Ardından, haritalandırdığınız kapsamlı yıl boyunca pazarlama planını izleyin. Kendi planınız bütçenize, bölgenizde bulunanlara ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir, ancak mümkün olduğu kadar yakından takip etmeye çalışın.

Kendi oyun planınızı çizdikten sonra, rehberiniz haline gelmesi gerekiyor. önümüzdeki yıl. Her üç ayda bir gözden geçirmeli ve ilerlemenizi planlamalısınız.

Çok sık gördüğüm sorun, acentelerin pazarlamalarını önceden planlamamaları ve ardından pazarlamanın odak ve tutarlılıktan yoksun bir av tüfeği yaklaşımı altında çalışarak muzdarip olmaları. Ajanlar anlaşmalı anlaşma zihniyetinde çok fazla kez faaliyet gösteriyor – "Kötü bir ay oldu, biraz pazarlama yapsam iyi olur." Bu yaklaşım etkisiz ve toplam bir para kaybıdır. Anlaşmadan anlaşmaya varmayı bırakmalı ve işinizi büyütmek için uzun vadeli bir plan geliştirmelisiniz. Bu oyun planının konusu tam olarak budur – tutarlı bir imaj sunmak için tüm pazarlama paranızın birlikte çalışmasını sağlamak için bir yıl boyunca bir plan yapmak ve buna bağlı kalmak.

Karışımı Geliştir

Başarılı bir 2011'e doğru atılan ilk adım, pazarlama mesajınızı nasıl yatacağınızı belirlemek. Neredeyse emrinizde çeşitli kanalların sınırsız kombinasyonları vardır. Hangi pazarlama yöntemlerinin sizin için en etkili olacağını analiz edin. Henüz tam olarak emin değilseniz, bu makale seçimlerinizin birçoğunda size yol gösterecektir.

Yıl boyunca pazarlama planınız, kişisel pazarlamanın aşağıdaki yönlerinin birleşiminden oluşturulmalıdır: çevrimiçi pazarlama, sosyal ağ ve e-posta çiftçilik, doğrudan posta, stratejik ağ iletişimi, reklamcılık ve halkla ilişkiler

Temel Bilgiler ile Başlayın

Seçtiğiniz kombinasyon ne olursa olsun, planınızın PSA'larınızla sürekli iletişim kurmasını bekleyin – Geçmiş müşteriler , Etki alanı ve oluşturulan tüm müşteri adayları – hem doğrudan posta hem de e-posta yoluyla. Bu kritik grup, işinizin özünü sunar ve başkalarını hedeflemeden önce yönelmek zorundadır.

Şimdi, pazarlama karışımınıza dahil etmeyi seçeceğiniz yöntemlerden bazılarını inceleyelim.

Web Siteleri ve E-posta Çiftçiliği

Günümüzde internet çağında kaç tane aracının hala yeterli miktarda web varlığına sahip olmadığı beni şaşırtmadı. Ajanlar sadece en ucuz seçeneği seçerek kendilerini vuruyorlar, böylece bir web sitesine sahip olduklarını söyleyebilirler. Pek çoğu, hiç birine sahip değil ya da sadece şirketlerinin web sitesinde küçük bir bölüme güveniyor.

Hem arama motorları hem de pazarlama yoluyla sitenize trafik çekiyor olmalısınız. Ancak, insanları sitenize eklemeniz yeterli değildir. Web’deki başarının anahtarı ziyaretçilerinize değerli içerik sağlamaktır. Onlara yalnızca ziyaret etmeleri için bir neden vermekle kalmaz, aynı zamanda sık sık geri dönmeleri için onlara ilham vermeniz gerekir. Sitenizdeki deneyimlerinin olumlu bir izlenim bırakmasını ve kalite ve güvenilirlik duygusu yaratmasını istersiniz.

Bu yüzden yıllık pazarlama oyun planınızın, web sitenize yeni içerik eklemek için zaman ayırması gerekiyor. Bu aktivitelerin amaç ile planlanması ve yürütülmesi gerekir. Güzelliği, sitenize sürekli yeni içerik eklemenin yalnızca ziyaretçileri tekrar tekrar cezbetmekle kalmayacak, aynı zamanda arama motoru sıralamanızı da artıracağıdır. Siteniz ne kadar zamanında ve alakalı bilgiler iletebiliyorsa, web sitenizin o kadar fazla iş üretmesi de o kadar işe yarayacaktır.

Siteniz, ücretsiz özel raporlar ve diğer "katılım" olanakları sunarak müşterilerinize sağladığınız değeri de göstermelidir. 2011 yılı oyun planınız için odak noktanız, "tercihlerinizi" artırmak ve e-posta veritabanınızı büyütmek olmalıdır. E-posta veritabanınızı büyüdükçe, daha fazla müşteri adayı elde etmek ve kârınızı artırmak için bu güçlü ve neredeyse ücretsiz olan yöntemden daha fazla yararlanabilirsiniz.

Sosyal Medya Entegrasyonu

Sosyal medya büyüdü ve “çocukların yaptığı şey” den iş dünyasında önemli bir unsur haline geldi. Pazarlama açısından bakıldığında, Twitter'da güçlü bir takip yapma, Facebook ve LinkedIn'de ilişkiler kurma ve kişisel blogunuz aracılığıyla değerli bilgiler için güvenilir bir kaynak olma konusunda büyük bir güç var. 2011 oyun planınız, özellikle bu ve – ortaya çıkan herhangi bir – sosyal ağ fırsatlarını geliştirmek ve bunlardan yararlanmak için çalışmak için ayrılan zamanı içermelidir.

Bu, sadece çeşitli sosyal medya sitelerinde hesaplara sahip olmak ve amaçsız yayınlamak anlamına gelmez. ama gerçekten bunları kendi yararınıza kullanmak. Çeşitli sosyal medya kuruluşları aracılığıyla zamanında ve piyasaya yönelik güncellemeler sunarak yerel emlak pazarınızdaki otorite olarak kendinizi tanıtın. Verimliliğinizi en üst düzeye çıkarmak için, haftada kaç gönderi yapacağınızı belirlemelisiniz. Postalarınızdaki kişisel ve profesyonel içerik dengesini hedeflemelisiniz.

Sosyal medya ile nereden başlayacağınızdan ve geride kaldığınızı hissetmediğinizden emin değilseniz, pahalı hataları yapmaktan kaçınmak için bu konuda eğitim alın. [19659002] Doğrudan Posta

Şu anda, doğrudan posta kullanarak çiftlik alanınızda büyük bir etki bırakmak için olağanüstü bir fırsat. Tutarlı bir posta planını izleyerek ve postalarınızdaki ev sahiplerine sürekli olarak yeni içerik sağlayarak, güvenilirlik artırabilir ve daha fazla potansiyel müşteri oluşturabilirsiniz.

Doğrudan posta grubunuzdaki her kişiye ayda ortalama üç kez posta göndermenizi öneririz. Bu şekilde, hızlı bir şekilde ad tanıma kuracak ve tutarlı bir şekilde sürdüreceksiniz. Doğrudan posta araç kutunuzda göz önünde bulundurmanız gereken araçlardan bazıları şunlardır:

• Powerkards

• AdKards

• Kişisel Mektuplar

• Geçmiş Müşteri Temsilcisi

Doğrudan postadaki başarının anahtarı aşağıdakileri izlemektir: kızarıklık kararları alma dürtüsünü planlayın ve direnmeyin. İçeriğinizi hedef kitlenize ve pazar şartlarınıza göre düzenleyin, ancak bu faktörlerin planınızdan sapmanıza teşvik etmesine izin vermeyin. Zamanında mesajlar ve önemli içerikle belirli pazar segmentlerinize ne kadar çok dokunursanız, telefonunuz o kadar fazla çalar ve yatırımınızdan o kadar fazla kazanç elde edersiniz.

Stratejik Ağ İletişimi ve Tavsiyeler

] “Temellere geri dönmek” isteyen ve hatta kapı tokmağına başvurmak isteyen ajanlarla ilgili tüm konuşmalar ile stratejik ağ oluşturmanın etkinliğini vurgulamanın önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu son cümleyle "stratejik" kelimesine dikkat edin, çünkü bir ağ stratejisinden en iyi şekilde yararlanmak için bir stratejiye sahip olmak gerçek bir fark yaratan üreticidir.

Bunun anlamı, bir tesadüfî faaliyet değil, yazılı bir planı, yazılı hedefleri ve istenen sonucu olandır. Daha basit bir deyişle, maksimum etkinliği sağlamak için ağ oluşturma faaliyetlerinizi stratejik olarak planlamanız gerekir. Aksi takdirde, kendinize bir gün ağlaşmaya başlayacağınızı söylemek çok kolaydır, ancak bu asla gerçekleşmez.

• Stratejik ağ oluşturma, her ay belirli sayıda kişisel broşür dağıtma hedefini belirlemeyi içerir (100 iyidir. sayı) ve sonra kendinizi bu amaca karşı sorumlu tutmak. Başlamak için aşağıdaki soruları yanıtlayın:

• Bir ağ senaryosunda birisiyle tanıştığınızda şu anda geride ne bırakıyorsunuz?

• Haftalık veya aylık olarak kaç kişisel broşür veriyorsunuz?

• Düzenli olarak stratejik ağ oluşturma ile ilgili çaba sarf etmeden kaç fırsat kaçırıyorsunuz?

• 2010'da tutarlı bir temelde daha fazla broşür dağıtmak için ne yapacaksınız?

yönlendirmeler gelir, çoğu ajan onları gökten düşen bonus istemciler olarak görür. Bununla birlikte, daha fazla tavsiye iş üretmek için uyumlu bir çaba planlıyorsanız, bu şekilde olmak zorunda değildir. Düzenli ve planlı bir şekilde geçmiş müşterilerinize ve yönlendirmeler için etki alanınızı sormaktan korkmayın. Bu önemli ilişkileri müreffeh tutmak için üç ayda bir mektupları programlayın.

Çok sık, acenteler bu faaliyetleri genel pazarlama karmasının bir parçası olarak düşünmüyorlar. Buradaki ironi, stratejik ağ oluşturma ve yönlendirmelerin daha fazla iş üretmek için güçlü, ucuz yöntemler olduğudur. Önümüzdeki yıl bu önemli faaliyeti göz ardı etmeyin.

Basılı Reklam

Maalesef, birçok emlak profesyoneli için, reklamcılık düşündüklerinde akla tek bir şey gelir. Burada kesinlikle bahsettiğimiz şey bu değil. Sizi tanıtan ve hedef kitlenizle bir ilişki kurmanıza yardımcı olan kişisel, duygusal temelli, imaj oluşturma reklamlarından bahsediyoruz.

Reklamcılık dolarlarınız aşağıdaki gibi bölümlere ayrılmalıdır: "ev" yayınlarındaki reklamlar, reklamlar gazete ve dergilerde, إعلان panolarında ve kablolu televizyonda. Bu reklam satış noktalarının her birinin oyun planınızda kendi çizgileri olmalıdır.

Bu kategorilerden hangisinin sizin hedef pazarınıza ulaşmada sizin için en etkili olacağını belirlemeniz ve reklam bütçelerinizin çoğuna odaklanmanız gerekir. Bu örnekte, size tam kapsamlı bir medya kampanyasının nasıl göründüğü hakkında bir fikir vermek için her şeyi oldukça eşit bir karışıma böldüm.

Verdiğim örnek oyun planında basılı reklamcılığa ayırdım. iki kategori: "evler" yayınları reklamları ve gazete ilanları. "Evleri" yayınları seçtik, çünkü birçok aracının reklamlarının çoğunluğunu koyduğu yer ve bu yayınların çoğu alanda genellikle yaygın olarak bulunabildiğinden

Ancak, seçeneklerinizi yalnızca bu yayınlarla sınırlandırmayın. Bölgenizdeki tüm yayınlara bir göz atın. Özellikle hedef pazarınıza hitap edenlere odaklanın. Çiftçilik yapabileceğiniz niş bir pazar veya coğrafi bölge için özel olarak tasarlanmış yayınlara dikkat edin. Diğer ajanlar belirli yayınlarda reklam yapmıyorsa endişelenmeyin. Yayının hedef pazarınız tarafından iyi okuduğunu bildiğiniz sürece, dikkat etmeniz gereken şey olabilir.

Televizyon Reklamcılığı

Kablo TV, birçok ajan için yeni bir reklam öncüsü sunuyor . Televizyondaki reklamlar veya sıkıcı, "En iyi ajan benim" infomercials'tan bahsetmiyoruz, ancak sizi bir birey olarak tanıtan, izleyicilerinizin hayal gücünü yakalayan ve kişisel pazarlama kampanyanıza bağlanan 30 saniyelik gerçek noktalar. 19659002] Bu ortamın maliyet etkinliği nedeniyle, televizyonda reklam vermek artık sadece büyük ulusal reklamverenler için değil. Dış reklamcılık gibi, büyük metropollerde genel olarak fiyatlar daha yüksek olacaktır, ancak kablolu yayın şirketinize danışırsanız, yayın süresi ne kadar ucuza satın alabileceğinize şaşıracağınızı garanti ederiz.

reklam panolarına ve dış mekan reklamcılığına, sık sık hava zamanının patlamaları ve ardından kapalı zamanlar. Kablo temsilciniz, günün en iyi zamanını ve reklamlarınız için en iyi programlamayı belirlemenize yardımcı olacak piyasa analizleri ve demografik bilgiler sunabilmelidir.

Halkla İlişkiler Planı

Pazarlama karışımınızın unutulmuş fakat önemli bir kısmı halkla ilişkiler . Hakkınızda yazılı bir makaleye sahip olmak veya gazete ya da yerel TV haber şovu tarafından alıntı yapmak, fiyat etiketi koyamayacağınız güçlü reklamlardır – ve ücretsizdir!

Ama bu maruz kalmanın tek yolu kendiniz yapmaktır Yerel medya tarafından biliniyor ve bu nedenle halkla ilişkiler programınızı önceden planlamanız çok önemli. Bölgenizdeki editörlere ve gazetecilere ayda bir ila üç basın bülteni göndermeyi zamanlayın. Programınız, göndermeyi planladığınız her basın bülteni için özel başlıklar içermelidir. Aksi halde, bir tahliye gönderme zamanı geldiğinde, aniden bir konuyu düşünmeniz ve tahliyeyi yazmanız gerekir ve şansınız bu tür bir girişim için çok meşgul olduğunuz için yapmazsınız.

Bilgi Güçtür

Son olarak, pazarlama karmanızdaki sürekli eğitimi görmezden gelemezsiniz. Kişisel pazarlama konusunda ciddiysen, her yıl en az iki kişisel pazarlama seminerine katılman gerekir. Bu sizi yalnızca pazarlamanın en üst seviyelerinde tutmak için yeni fikirlere maruz bırakmayacak, aynı zamanda her ziyaret pilinizi şarj edecek ve kariyeriniz hakkında sizi heyecanlandıracak. Tıpkı pazarlamanız gibi, şu anda bu etkinlikleri planlamanız gerekir.

Planınızı Sizin İçin Çalışabilir Yapın

Yıllık bir oyun planına sahip olmanın büyük bir kısmı, en iyi sonucu elde etmenin ne olduğunu analiz etmektir. Planın tamamlandığında, tutkal gibi yapışmalısın. Ancak bu mutlaka onu kör bir şekilde takip ettiğiniz anlamına gelmez. Her üç ayda bir, oturup en etkili olanı analiz etmeniz ve uygun gördüğünüz ayarlamalar yapmanız gerekir. Yine de, bunu daha sık yapmamak için dikkatli olun. "Haftanın planı" modunda olmak istemezsin. Planınızı üç ayda bir gözden geçirin ve sonra buna bağlı kalın.

Planınızı Çalışmak İçin

Planın yazılmamışsa bir plan olmadığı söylenir. Daha fazlasını kabul edemedim. Oyun planı çalışma sayfanızın gücünü hafife alamazsınız. Önümüzdeki 12 ay içinde kullanacağınız en sık kullanılan kağıt sayfalarından biri olmalıdır. Duvardaki ilerlemenizin görsel bir hatırlatıcısı olarak gönderin!