التسويق الرقمي

2013 için Dijital Pazarlama Eğilimleri

Dijital pazarlama sürekli gelişmektedir ve 2013 yılına girdiğimizde, işletmeyi çekirdeğindeki dijital ortama aktarmaya yönelik teknolojinin şu an burada olduğu açıktır. Zorluk, gerçeğe dönüşmesi için gereken yeteneği ve yenilikçi kültürünü yönetmek ve yönetmektir. Dikkat etmeniz gereken birkaç eğilim aşağıda verilmektedir:

Dijital Pazarlama Ajansları veya Müşavirlerin sayısındaki artış

Dijital devrim, müşteri ile kuruluş arasındaki dengeyi sonsuza dek değiştirerek müşterileri ilişkiden sorumlu kılar. . Pazarlama otomasyonu yazılımı ve hizmetleri için verilen kararların ve dağıtımların hızı patlıyor. Bununla birlikte, pazarlama takımlarının çoğu pazarlama otomasyonunun karmaşıklığı ile henüz başa çıkmaya hazır değildir ve gerekli olan dijital dönüşümü tam olarak kullanabilecek durumda değildir. Bu nedenle, eşi benzeri görülmemiş talep, Dijital Pazarlama acenteleri veya danışmanlarının sayısındaki artışa katkıda bulunuyor.

Küçük ve orta boy işletmeler, aynı zamanda, içerik pazarlamanın gücünü fark ediyor ve pazarlama araçlarının çoğalmasına yardım etmek için danışmanlık hizmetlerine ihtiyaç duyuyorlar ve teknoloji mevcut, bu nedenle giderek daha fazla kuruluş bu çabalara başkanlık etmek için dijital pazarlama ajanslarına yöneliyor.

CMO ve CIO Bölümleri, ortaklıklarını güçlendirecek

Teknoloji pazarlama departmanlarını hızla yeniden üretiyor; pazarlama kampanyaları, kapsayan kurumsal dijital medya projelerine dönüşüyor. Pazarlama bütçeleri BT talebini karşılamak için büyüyor, Pazarlama Sorumlusu (CMO) ve CIO'lar için yeni yollarla işbirliği yapmak ve teşkilatlarını ticari büyümeye yönlendirmek için kritik önem taşıyor.

Mobil Yılı [19659003] Tüketiciler, mobil cihazlarında zamankinden çok daha fazla zaman ve para harcıyorlar; mobil yoluyla tüketici katılımını destekleyen cesaret verici kanıtlar var. Markalar konumlandırma teknolojisini, sosyal medyayı ve diğer davranışsal verileri mobil pazarlamasını, nesiller boyu dikkat çekici bir şekilde yönlendirmek için harekete geçirmek istiyor.

Entegre Pazarlama Kampanyaları

Pazarlamacılar, çapraz kanal dijital kampanyaları gerçek zamanlı olarak sunmak için arzulamaktadır. daha düşük bir maliyetle gerçek zamanlı sonuçlar elde etmek için entegre kanal kampanyaları hakim olur. Bilinmeyen trafiği bilinen trafiğe dönüştürebilen entegre bir araç seti, çoğu şirkete rekabet avantajı sağlayacaktır.

Veri Tabanlı Pazarlama

Verimli pazarlama önümüzdeki yıl ön plana çıkacaktır. Ortalama bir B2B şirketi, tek bir pazarlama kampanyasını yönetmek için ortalama 6 farklı Pazarlama otomasyonu aracını kullanır ve tüm bu araçlar, uygulanabilir verilerin çoğunu sağlar. Dahası, bir şirketin sosyal ağı şimdi milyonlarca potansiyel eşsiz kişiyle değişebilir. Verilerdeki sayıca, hesap ve permütasyon sayısı, o kitleyle ilgi çekici hale geliyor. Aynı zamanda şirketler, geliri artırmak için yoğun bir طبعة altındadır ve sıkı bütçeler, pazarlamacıları bilgilendirilmiş veri odaklı kararlar vermeye zorlamaktadır. Pazarlamacıların detaylı toplu veriden fikirleri almalarını sağlayacak araçlar aslında modern pazarlama ihtiyaçlarına hizmet edecektir.

Eniyileştirilmiş Çapraz Kanal Müşteri Deneyimi

Tüm pazarlamacıların sunmaya odaklandığı şey budur. Müşteri yolculuğu kanallar arasında kesintisiz olmalı ve her biri kendi güçlü yönleriyle oynamalıdır. Bunu başarmak için tüm dijital platformlarınız birbiriyle konuşmalı ve genel pazarlama stratejisi ile senkronize olmalıdır.

İçerik pazarlaması

İçerik Pazarlamasındaki trend, satacak olan içeriğin hazırlanmasına ve içeriğe daha fazla odaklanılmasını sağlamaktır Eğitmek. Ürün veya hizmetleri taklit etmek yerine, alıcıyı daha akıllı yapan bilgileri sunmak işe yarayacak. İçerik yazarları ve blog yazarları, yarattığı içerik ve etkileri başlıklarından değil, ulaştığı içeriğe göre ayırt edilecektir. Ortaya çıkan yeni karar motorları, sosyal kürasyon platformları, içerik sağlama ve üretim teknolojileri ve hizmetleri (örn. Hikaye akışı, Akıllıoloji, iTrigga vb.) Barındırıyor. İçerik küratörlüğüne olan talep hızla artıyor; yeni içerik modellerinin mevcut CMS'leri geliştirerek içerik dağıtımını geliştirmesine olanak tanıyan ilginç bir yeni platformlar ve hizmetler kümesi var.

Diğer eğilimler:

· e-posta pazarlama büyümeye devam edecek şaşırtıcı oranlar

· B2B şirketleri için ücretli arama, yeni إعلان platformları ortaya çıktıkça daha az popüler hale gelecektir

· Google, B2B arama pazarında hakim olmaya devam edecek

İnternetin dört büyüklüğü Google, Apple, Facebook ve Amazon.