التسويق الرقمي

2014'te Dikkat Elacak İlk Beş Dijital Pazarlama Araçları

Bu makale hangisinin iş planınıza uyduğuna karar vermenize yardımcı olması için bu yılın çevrimiçi pazarlama eğilimlerinin en popüler araçlarını tartışacaktır.

Hashtags: Önemli Bir Araç Olmak

Hashtags, Belirli bir konuyla alakalı içeriği arayın. Popülerliği hızla büyüdüğü için Google, arama motorunda da görünürlüklerini artırdı.

Hücresel Pazarlama: Gündelikli Güncelleniyor

] Günümüzde, insanların yaklaşık yüzde 70'i sosyal ağ oluşturma amacıyla akıllı telefon kullanıyor. Cep telefonlarından erişilebilen çeşitli uygulamalar, bol miktarda bilgi sunmaktadır. Dolayısıyla gelişmekte olan pazara ayak uydurmak daha kolay hale gelmiştir.

Cep telefonları yoluyla iş ciroları, televizyon إعلانı veya herhangi bir konvansiyonel reklam aracına kıyasla daha uygun maliyetlidir. Tüketiciler akıllı telefonlara ve iPhone'lara yöneldiğinden firmalar giderek daha fazla mobil web sitesi geliştiriyor.

Sosyal Medya Siteleri: İnternet'e hükmeden

Twitter ve Facebook'ın yanı sıra insanlar şimdi Pinterest, Google+, Instagram, YouTube gibi yeni sosyal paylaşım sitelerini keşfediyorlar. Tüm bu tür siteler yeni şeyler paylaşmak ve öğrenmek için popüler platformlar haline geliyor. İşletmeler artık potansiyel müşterileri ile görüntüler ve videolar vasıtasıyla iletişim kuruyorlar. Sosyal ağ sitelerinin en büyük avantajı, uygun ve ucuz bir reklam modeli olmasıdır.

Blog Oluşturma: Sürücüler Markalaştırma

Araştırmalar, bloglamaya düzenli olarak giren firmaların yüzde 92'sinin başarılı olduğunu önermektedir. daha fazla müşteri çekiyor. Firmalar, ilgili çevrimiçi içeriği üreterek müşterileri ile sağlıklı ilişki kurmak için aktif bir şekilde çalışmaktadırlar. İçerik, müşteriler için ilginç olan otantik ve bilgilendirici endüstri güncellemelerini içeriyor. Bloglar, firmaların hedef pazarları arasında sadakat kurmalarına yardımcı olur.

Coğrafi Hedefleme Hizmetleri

Coğrafi hedefleme hizmetleri yakında dijital dünyada belirgin bir büyümeyi işaretleyecektir. Web sitenizin ziyaretçilerinin konumunu belirlemek için kullanılan ve bulunduğunuz yere göre farklı ziyaretçiler için içerik sunan coğrafi pazarlama adı da verilir. Coğrafi hedefleme hizmeti, perakende ticaret alanında çalışan firmalar için ekonomik ve sonuç veren bir seçenektir.

Nihai Kelimeler

Dijital pazarlamanın E-ticareti başarılı bir hale getirirken önemli bir rol oynayacağı araçlardır. Tüm bu araçlar, müşterinizi anlamanıza ve onlara mümkün olan en iyi şekilde hizmet etmenize yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, e-posta, bültenler, vaka analizi, bilgilendirici videolar gibi diğer araçlar halen popülerdir.