SEO

2016 için SEO İpuçları

Yıl boyunca çeşitli firmaların web sitelerinden bir rekabet dalgasıyla, SEO durumlarını yeniden değerlendirmek gerekecek. Bu, arama motorlarının sayfa sıralamasında rekabette kalmak istiyorlarsa. Yıl, insanların ürünlerini nasıl pazarladıklarına dair bir takım değişiklikler ve yeni fikirler getirdi. İlgili kalmak için, tüm gelişmeler ile güncel olduklarından emin olmak gerekir. Sitenize görünürlük ve çok fazla trafik çekmek, sunduğunuz ürünlerden daha fazlasını alacaktır. Hizmetleriniz ve ürünleriniz ziyaretçileriniz için kolayca erişilemiyorsa, başka bir yere gideceklerdir. Son birkaç yılda, birçok pazarlamacı SEO'nun önemini fark etti. Birçoğu cep telefonları gibi daha fazla internet cihazlarının gelişini takdir etmeye başladı. Siteniz bir akıllı telefona yüklenemiyorsa, işletmeniz için çok fazla potansiyel müşteri kaybediyor olabilirsiniz. Aşağıda, tüketicinin aradığı şeyle ilgili güncel kalmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu bulunmaktadır:

Sosyal içerik önceliği

Önümüzdeki günlerde Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya platformlarındaki içerik çok fazla kazanacaktır. önemi. Bu platformlar milyonlarca kullanıcıya sahiptir ve bu nedenle herhangi bir web sitesi için büyük bir trafik kaynağıdır. Sosyal içerik, herhangi bir site için SEO için büyük bir destek olacaktır ve birçok web sitesinin arama motoru tarafından ilk sırada yer alması sağlanacaktır. Bu nedenle, sitenizi optimize etmek için değerli sosyal içeriği kullanmaya hazır olmanız gerekecektir. Bu, arama yapanlardan daha fazla görünürlük sağlayacaktır. İnsanlar şirketinizle veya işletmenizle ilgili içerik aradığında, sosyal medya sayfası önce gelenler. Bu firmanın Facebook sayfası ilk sonuçlara ve dolayısıyla bu platformları kullanmanın önemine işaret ediyor.

Videolar hâlâ egemen oluyor

Video içerik pazarlaması hız kazanıyor ve hiçbir şeyden vazgeçmiyor. Kitlenin ilgisini çekmek ve eğlendirmek söz konusu olduğunda videolar iyidir. Yüksek kaliteli içeriğe sahip videolar kullanarak, bir sitenin sıralamasını artırabilir. Google’daki tüm aramaların ortalama yüzde 62'sini gösteren videolar vardır. Videolar bir şirket için herhangi bir sitenin SEO'da büyük bir rol oynamıştır.

Mobil optimizasyon

Şirketinizin sitesi mobil uyumlu mu? Öyle değilse, sitenize gelen trafiğin artması olasılığını engelliyor olabilirsiniz. Birçok kişi şu anda bilgisayarlarından daha sık tablet ve akıllı telefon kullanıyor. Bu, sitenizin bu cihazları sorunsuz bir şekilde yüklemesi gerekeceği anlamına gelir. Bu, müşterilerinizin ve ziyaretçilerinizin sitenizin saatlerce yüklenmesini beklemekten yorulmadığından emin olmaktır. 2016'da, mobil aramalar için işe yarayan SEO stratejileri geliştirilmeli ve planlanmalıdır.

Mobil uygulamalar

Bu, tüm mobil aramalar için 2016 yılında büyük bir rol oynayacak ve kök salmış bir trend. Birçok internet kullanıcısı, mobil uygulamalarla daha fazla ilgileniyor ve firmanızın hiçbiri yoksa, o zaman bir tanesini başlatma avantajını elde ettiniz. Uygulamalar, kullanıcılara ürün ve hizmetlerine erişmek istedikleri zaman daha kolay bir zaman tanır.