التسويق الرقمي

2017'de Bütçede Dijital Pazarlama

Uygun maliyetli pazarlama ile ilgili en önemli şey, yüksek geri dönüş aktivitelerine odaklanmaktır. Farklı kanallar farklı şirketler için çalışıyor, tek bedenli bir şey yok. Bildiğimiz bir şey varsa, işinizi internette pazarlama konusunda kesinlikle para harcamanız gerekir. 1,500 $ 'lık bir bütçe bile uzun bir yol kat edebilir.

Araştırma $ 0

Araştırmayla ilgili en önemli şey, harcamanız gereken tek kaynağın zamanınız olmasıdır. İlk pazarlama bütçenizi harcamadan önce kapsamlı bir araştırma yapmazsanız, muhtemelen 1,499 $ kalanını özellikle iyi bir kullanıma sokmazsınız.

Başlamak için iyi bir yer, sektörünüzün hızlı bir Google araması yaparak, kalıpları tanımlamaktır. Tüketici davranışını anlamak, rekabetinizi araştırmak ve hatta ilk elden pazar araştırması için hedef kitlenize ulaşmak. Bu süreçte topladığınız veriler, kampanyanızın temeli olarak hizmet edecektir.

Elbette, araştırmaya para harcayabileceğiniz yollar vardır. Göründüğü kadar kritik bilgiler içeren raporlar satan kuruluşların yanı sıra, göz önünde bulundurmanız için web’den veri alacağınız araçlar da var. Springwise ve Trendwatching gibi hizmetler bunun için harika, ancak biraz pahalı olabilir. Sizi yerden kurtarmaya yetecek kadar fazla ücretsiz bilgi var.

E-posta pazarlama 350 $

Tüm yeni araçlara ve tekniklere rağmen, e-posta pazarlaması yapabileceğiniz en etkili pazarlama yöntemlerinden biri olmaya devam ediyor. uygulamak. Gerçek şu ki, e-posta listeniz altındır – bunlar sizin erişiminize yanıt veren, sizden ayrılan ve sizden haber almaya hazır olan kişilerdir. Başka bir şey yapmazsanız, e-posta pazarlamacılığından yararlanın ve kampanyanızı buralarda ortalayın.

Peki 350 $ size ne kazandıracak? Şu anda, giriş gerektirmeyen MailChimp'e bir yıllık abonelik eşdeğeri. 2.001-2.500 kişiden oluşan bir e-posta listesi, teknik olarak toplamda 360 $ / yıl olan 30 $ / ay'a mal olacak. Listenizin büyüklüğüne ve ihtiyacınıza bağlı olarak, daha fazla veya daha az ödeyebilirsiniz – 500 kişiye kadar ücretsiz.

Girişimin web sitesi evercloud.com'da sergilenen Conversio gibi yeni uygulamalar, gelirlerinizi kolayca artırabilmenizi sağlar. Akıllı e-posta makbuzları aracılığıyla mevcut müşterileri süper şarj etmek ve böylece ömür boyu müşteri değerini arttırmak.

Video pazarlama 300 $

Cisco'ya göre, tüketici internet video trafiği tüm tüketici İnternet trafiğinin yüzde 80'ini küresel olarak 2019'da açıklayacak. 2014'ten itibaren% artış. Pazarlamacılar için, videoların içerik pazarlama stratejinizde yarattığı etkiden zaten yararlanmıyorsanız, o zaman kesinlikle gruplara atlamak zorundasınız.

YouTube veya Vimeo'ya benzersiz içerik yayınlama ve paylaşma İlgili sosyal medya kanallarında çevrimiçi bir varlığın oluşmasına yardımcı olabilir. Elbette ilginç üçüncü taraf videoları da ilginizi çekiyorsa takipçilerinize paylaşabilirsiniz, ancak kendi videolarınızı da oluşturmanız önemlidir.

Alternatif olarak, çevrimiçi bir öğrenme platformu olan Udemy'de video satabilirsiniz. bilgilerini paylaşmak ve uzmanlıklarını geliştirmek ve ölçeklenebilir, sürekli bir gelir akışı oluşturmak isteyen bireyler ve işletmeler için güçlü bir satış aracı olmak.

Video pazarlamasıyla ilişkili maliyetler değişebilir. Video düzenleme yazılımı ve barındırma ucuza gelmiyor, JWPlayer gibi hizmetler 300 $ / yıl maliyete mal oluyor, ancak çok kurnaz bir yatırım olduğunu kolayca kanıtlayabilir.

Ücretli sosyal medya pazarlaması 450 $

Biraz testle hızlı bir şekilde içerik oluşturma ve tanıtım çalışmalarınıza odaklanacağınız sosyal medya platformunu öğrenin. Bu, diğer kanallarda yayın yapmayı veya etkileşimde bulunmayı unutmanız gerektiğini söylemez. Ancak, para harcamak söz konusu olduğunda, bir veya iki platformda onu en iyi şekilde kullanacağınızdan emin olabilirsiniz.

Kanallarınızı belirledikten sonra, en iyi içeriğinizi ücretli reklamlarla tanıtmaya başlayın. Facebook'ta bir işletme sayfasıyla çalışmaya başlayın ve Twitter, Instagram ve / veya LinkedIn'deki herhangi bir hesaptan içerik tanıtın. Örneğin bir Twitter kartı size bir marka artışı sağlayabilir ve e-posta listenizi aynı anda oluşturabilir. LinkedIn, yalnızca yayınlanmış yayınlar sunmakla kalmaz, aynı zamanda gönderilerinizin istediğiniz pazara ulaşmasını sağlamanıza yardımcı olan ayrıntılı analizleri de sunar. 450 $ 'lık bütçe, mesajınızı (son derece hedeflenmiş) yeni gözlerin önünde almak için mevcut olan en ucuz yollardan birini kanıtlayacaktır. Etkili bir şekilde kullanıldığında, herhangi bir büyük sosyal medya sitesi çekiş kazanmanıza ve takipçilerinizi hızlı bir şekilde toplamanıza yardımcı olabilir ve gelecekte daha fazla etkileşim ve satışa yol açabilir.

Bazen tüm sosyal medya ve çevrimiçi varlığınızı yönetmek zaman alıcı olabilir. Hootsuite ve Mansiyon gibi şirketlerin son derece yararlı olduğu yer burası. Hootsuite, tüm sosyal medya sayfalarınızı bir panodan yönetmenizi ve yazılarınızı zamanlama gibi başka araçlara sahip olmanızı sağlar. Ayrıca, insanların markanız hakkında çevrimiçi olarak ne söyledikleri için gözleriniz ve kulağınız vardır. Ve daha sonra Kickstagram gibi Instagram hesabınızı en iyi şekilde yönetmek ve yönetmek için yeni bir platform var. Ayrıca, Publicfast sosyal medya çalışmalarınız üzerinde büyük bir etkisi olabilecek sosyal medya etkileyicileriyle bağlantı kurmanızı sağlar. Ve elbette sosyal medya pazarlamanızı, sosyal medya varlığınızı gerçekten büyütmek için bilgi ve deneyime sahip GoodAudience gibi profesyonellere aktarabilirsiniz.

Sosyal medya platformlarının ötesinde görünmekten çekinmeyin – Quora gibi topluluk siteleri, Reddit ve Medium, ürün veya hizmetinizi tanıtmanın harika bir yolu olabilir. Sadece işinizi açıkça teşvik etmediğinizden emin olun, iyi karşılanmayacaktır!

İçerik Pazarlama 400 $

Hiçbir zaman iyi içeriğin gücünü hafife almayın. Blog mesajları, infographics, whitepapers, e-kitaplar, haber bültenleri, beyaz eşyalar, videolar, web seminerleri, liste uzayıp gidiyor! Kendine güvenen bir yazar değilseniz ya da kendi blogunuzu yazmaya adamak için zamanınız yoksa, bu görevi dışarıdan temin edebilirsiniz. Blog Hands, blogunuzdaki bir blog içerik yazma hizmetidir. Blogunuz, endişelenmeniz gereken bir şey değildir ve maliyetler, istediğiniz blog gönderilerinin uzunluğuna ve sayısına bağlıdır. Yaklaşık 400 dolarlık bir tahsisat yapmak, size 400 kelime içeren on blog yazısı getirecek iyi bir yer olacaktır. Kısaca 400 kelime biraz, ama aynı zamanda 800, 1.200 ve 2000 kelimelik blog yazılarına da sahipler. Buradaki anahtar, ziyaretçilerin şirketinizin bir alandaki düşünce lideri olduğunu gösterirken, aynı zamanda arama motoru optimizasyonuna yardımcı olan ilgili içerik yayınlamaktır.

Sonuçta, yatırım yapmayı seçtiğiniz stratejiler farklı olabilir ve muhtemelen Her iş ve her hedef kitle farklı olduğu için. Bir grup takipçinin işe yaradığı şey bir diğeriyle birlikte düşebilir, bu yüzden araştırma ve devam eden testler bu kadar önemlidir. Ama bilmeni istediğim şey, pazarlamanın etkili olmak için bankayı kırmak zorunda olmaması. Sadece 1.500 $ ve biraz araştırma ile, tam yığın bir dijital pazarlama kampanyası başarıyla uygulayabilirsiniz. Harika olan şey, neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını çabucak öğrenmeniz ve bütçenizi buna göre yeniden tahsis etmenizdir.