التسويق الرقمي

2017'de Dijital Pazarlamayı Değiştiren En İyi Eğilimler

2017 yılında yerleşirken, bir önceki yılın derslerinden öğreneceksiniz. Çevrimiçi varlığınızı artırmak için neye ihtiyaç duyacağınızı bilmelisiniz. Yapay zekadan anlık iletişime kadar, bazı dijital pazarlama eğilimlerini harmanladık. Bunlar gayretli araştırmalara dayanıyor ve sayısız şirketle koordinasyon yapıldıktan sonra harmanlanır.

Etkili katılım – Rekabetin artmasıyla birlikte pazar liderleri yakında izleyici ile etkileşimde bulunmak için yeni yollar arayacaktır. Üstelik, fenomeni yönlendiren teknolojilerdeki gelişmeleri benimserlerdi. İlginç ve unutulmaz bir deneyim için, markalar sosyal paylaşım platformlarında videolar yayınlıyor olacaktı. Sponsorlu reklamların yanı sıra, şirketler en çok kullanılan mesajlaşma uygulamaları olan etkileşimli kampanyaları da getireceklerdir. Pazarlamacılar önümüzdeki aylarda nasıl deneyeceğini gözlemlemek ilginç olurdu. Raporlar, izleyicinin ilginç bir video izlerken neredeyse 40 dakika boyunca ayarladıklarını ortaya koydu.

Canlı videolar – Canlı video tekliflerinin piyasaya sürülmesi ile sosyal pazarlama kısa süre içinde devrim yaratacaktı. Bu yollar, şirketlerin içerik ile dolu çevrimiçi dünyadaki farkı ortaya çıkarmalarına yardımcı olur. Ayrıca, markalar daima bir dijital pazarlama ajansı ile çalışmaktan memnun olurlardı. Sponsorluklar popülarite kazanırken, etkilenenler ve canlı videolar iş dünyasını ilerletmek için birlikte çalışacaktı.

Yerel Reklamcılık – Eski bir yöntem olabilir, ancak yerel reklamlar 2017'de belirgindir. Dijital pazarlama şirketleri bayrağa odaklanacaktı. reklamlar ve yakında hizmetler ve ürünleri online ortamda saptamanın bir yolunu ararız. Yerel إعلان platformu, markaların anlamlı ve ilginç içeriği yayınlamasına yardımcı olur. Farklı bir şey yaratma sorunu artık ortadan kalkacaktı.

Duyarlı tasarımlar – Önümüzdeki aylar boyunca şirketler, popüler cep telefonlarına adapte olan web sitesi tasarımlarına gidiyorlardı. Bunun nedeni, çoğu zaman kullanıcıların web sitelerine cep telefonlarından erişmelerini çoğu zaman sevmesi. Aslında, cep telefonu kullanıcılarından her zamanki masaüstüne göre daha fazla web trafiğini öngörebilirsiniz. 7.22 milyar cep telefonu kullanıcısıyla akıllı telefon pazarlamasının dünyayı yönettiği açık. 2017'de piyasa, 2015 yılında yaygınlaşan 2 milyar kişiden 4 milyara yükseldi.

Artırılmış gerçeklik – Genişletilmiş gerçekliğin nüfuz edilmesi, öngörebileceğiniz bir başka trend. Gelişme yavaş olsa da, bu eğilim şirketlerin bir niş bölüştürmesine yardımcı olacaktır. Böyle bir teknoloji ile müşteriler aslında seçimi tamamlamadan önce her şeyi algılayacak.

Mağaza içi pazarlama – 2017'de mağaza içi pazarlama, web üzerinden hakim olacak. Optimize edilmiş bir mobil stratejiyle, şirketler dijital pazarlamanın çeşitli teknikleriyle yalnızca müşterileri yakalamayı başarırdı. Bu, sonunda çevrimiçi platform vasıtasıyla kârlı getiriler getirmeye yardımcı olur. Ziyaretçinin siteyi dolaşmasıyla mağazadaki tecrübelerden memnun olur. Markalar, bire bir pazarlama taktiklerini tanıtmanın yollarını arıyor olacaktı. Keyifli ancak web trafiği oluşturmak için yeterli olan kampanyalara önem verilecek.

Son olarak, bu yıl dijital olarak hazır olup olmadığınızı bilmek isteriz. İş potansiyelini nasıl geliştirebileceğinizi öğrenmek için dijital bir uzmana danışın.