SEO

2017'de SEO İçin 5 Tahmin

Arama motoru optimizasyonu sürekli gelişen bir alandır, her yıl yeni eğilimler ve tahminler vardır. İşletmenizi, Google'ın ve Bing'in arama motoru sonuç sayfalarında daha iyi bir konumda bulmaya çalışıyorsanız, SEO'yu etkilemek üzere hazırlanan eğilimlerin bilincinde olmak, şirketinizin ana odak noktası olmalı

İşte benim ilk beş seçimimdir. 2017'deki SEO eğilimleri için:

Hızlandırılmış Mobil Sayfalar

Hızlandırılmış mobil sayfalardaki artışın tamamı 2017 için belirlenmiştir. AMP'ler temel olarak açık kaynak protokolüdür ve webmasterların mobil aygıtlarda anında yüklenme becerisi. Küçük yapısal değişiklikler site yükünü dört kat daha az veri kullanarak dört ila beş kat daha hızlı hale getirebilir.

İlgili Anahtar Kelimeler

Bu günler çoktan gitti: Google, AMP'lere geçiş yapan web sitelerini, AMP statüsünü gösteren küçük bir sembolle daha da görünür hale getirmeye başlamıştı.

bir anahtar kelimeyi posta veya sayfa boyunca tekrarlarsanız. Yazınızı düzgün bir şekilde optimize etmek için, içeriğin ilk paragrafına başlığın son paragrafındaki bir başlığa veya alt başlığa, resim dosyasının başlığındaki başlık, metin başlığına ve ana başlık grubuna anahtar kelime öbeğini eklemeniz gerekir; Alt yazı. Bununla birlikte, makale boyunca ilgili anahtar kelimeleri eklemeniz gerekiyor.

Video İçeriği

Bu eğilim, yıllardan beri artıyor, video içeriğinin SEO endüstrisini alması söyleniyor 2017 ve sonrasında. Video pazarlamanın, sosyal medya platformlarında içerik pazarlamanın en etkili yöntemlerinden biri olacağı öngörülüyor.

Mobil-İlk İndeksleme

Google, mobil cihazlara yönelik ilk endekslemeyi 4'üncü ayın ilk günü olarak açıkladı. Instagram, Periscope, Snapchat ve diğerleri gibi teknolojiler, Kasım 2016, yine de bu değişikliğin ne zaman gerçekleşeceğini belirtmediler. 2017 yılının neredeyse kesin olacağı halde masaüstü ilk endeksleme hala eksik etkiye sahiptir. Dolayısıyla bu, pek çok kişiye olası herhangi bir yapıya sahip mobil bir sürüm oluşturmaya, sayfaları ve içerikleri hem masaüstü hem de mobil sürümlerde sunma şansını verir ve mobil ve masaüstü üzerinde sunulan tüm dönüşüm optimizasyonu ve kullanıcı deneyimini yeniden inceler.

] Yoğun içerik

SEO, dramatik bir gelişme gösterdiği sürece, "Yoğun İçerik" eğilimini görecek, kullanıcılar uzun ve sıkıcı içeriği okumaktan ve kapsamlı bir şekilde ele alınan konuları okurken bıkmış olacak Okuyucunun dikkatini çok çabuk kaybedersiniz. Okuyucu, daha az içerikte doğru ve anlamlı bilgilere ihtiyaç duyar. Yoğun içerik derken, uzun içerik anlamına gelmez, burada yoğun okuyucu için kullanışlı olan ve anlaşılması kolay olan içeriğe değinir.