التسويق الرقمي

2018 – 2020 için İK Eğilimler ve Temalar

2018 – 2020 Kuzey Amerika'da İnsan Kaynakları Yönetimi için devrim niteliğinde olma eğilimindedir; Yapay Zeka (İK), İK Dönüşüm, Taciz, Çeşitlilik ve Nesil Kaynaştırma, Çalışma Sanalı, Akıllı Ofis, Son Performans Değerlendirme, Pay Özsermayesi ve İnsan Analizindeki yeni gelişmelerden kaynaklanmaktadır.

Bu gelişmelerin çoğu yeni değil; Onlar sadece eski vızıltıların, kavramların ve keşiflerin reenkarnasyonudurlar.

Örneğin John McCarthy'nin Yapay Zeka (AI) kavramı ilk olarak I.J. 1959'da iyiydi, “20 yıl içinde (ya da 1979'a kadar), AI işyerine tamamen gömüldüğünde insanların yapacak çok şeyi olmayacak. Good'in öngörüsü, bilim adamları ve programcıların, İK'nın birkaç faydasını kullanmak için iğneyi daha fazla hareket ettirmeleri için 60 yılı aşkın bir süreyi almıştı.

Yakın zamanda HR'de para kazanmış olan bir başka sözcük de "Dönüşüm" dür. Günümüzde çoğu girişim ve değişim girişimi, İK süreçlerinde değişiklik yönetimi teknikleri kullanılarak iyileştirmeler yapıldığında “İK Dönüşüm” olarak adlandırılmıştır.

Aşağıda listelenen, İnsan Kaynakları Yönetimi uzmanlarının dikkatini çekecek bazı İK Trendleri ve Temaları bulunmaktadır. .

 • İK Dönüşümü ve İşin Geleceği (Robotik, AI & Blockchain Teknolojisi)

İnsan kaynakları profesyonelleri, üretkenliği artırmak için organizasyonel değişim girişimlerini ve projelerini yönetmeye devam ediyor. Bununla birlikte, bu projelerin ötesine geçerek, örgütlerinin gelecekteki vizyonlarını ve stratejilerini gerçekleştirmek için iş süreçlerinin yeniden tanımlanmasını içeren, insan kaynağının kurumsal çaptaki dönüşümlerine girişmek zorunda kalacaklar.

Tekrarlayan çalışmalarda uzmanlaşan robotlar sonunda devredecek iş yerindeki bazı çalışanların, özellikle imalat ve hizalanmış endüstrilerin çalışmaları

AI (Yapay Zeka) uygulamaları, Kanada ekonomisinin tüm sektörlerinde önemli sayıda işi etkileyecektir. Çalışmanın geleceğine dair yeni bir rapor (McKinsey, 2017), dünya çapında 375 milyon işçinin mesleki kategorileri değiştirip yeni beceriler öğrenmek zorunda kalabileceğini göstermektedir. Raporda ayrıca işlerin yaklaşık% 60'ı vurgulandı ve işin en az üçte biri AI kullanılarak otomatikleştirilebilir. İşe alımda insan kaynakları profesyonel rolleri (örneğin, insan işe alımının yeniden yapılandırılması yoluyla), yetenek aramaları, İK yardımcıları ve danışmanlar, AI tarafından derhal olumsuz etkilenecek olan işlerden bazılarıdır.

İyi haber, AI uygulamalarıdır. İnsan Kaynakları Yönetimini, organizasyonel stratejik karar verme sürecinde gerçek bir ortak olma altın çağına dönüştürecektir. Yakın zamanda yayınlanan bir makaleye göre: Yeni Bir Fırsat Çağı Yapay Zeka, İnsan Kaynakları Profesyonelleri Derneği (HRPA, 2017) tarafından İK Profesyonelleri için ne anlama geliyor? (HR, 2017), AI zaten İK üzerinde önemli bir etki yarattı. Ontario, Kanada'da. HRPA gazetesi, araştırmaya 500 üyeli, 23.000 kayıtlı üyeden ya da ülkedeki seçkin bir İK profesyonelleri grubu için konuşabilen yüzde 2,2'lik bir ankete dayanmaktadır. Ancak, raporun öne çıkan kısımları olan AI, İK hizmetlerini şu şekilde kolaylaştıracaktır:

 • İdari iş yükünün azaltılması,
 • İşe alımda verimlilik sağlanması,
 • Özellikle işe alımlarda bazı önyargıların hafifletilmesi ve
 • Çalışanların elde tutulması ve iç kariyer hareketliliğinin geliştirilmesi

HRPA ve PwC (PricewaterhouseCoopers) raporu " İK'da Yapay Zeka: Bir No-brainer “2017'de de yayınlandı, ki bu da İK'da AI'nın şu andaki verimliliği yaratacağını bildirdi:

 • Tekrarlayan görevi ortadan kaldırmak (idari iş yükü)
 • Yetenek arayışını hızlandırın (işe alım verimliliği)
 • Çalışanların işten atılmasını azaltın (ve elde tutma) ve
 • Çalışanların katılımını artırın (iç kariyer hareketliliği dahil)

Son olarak, blockchain teknolojilerinin uygulanması istihdam referanslarını kolaylaştıracak ve işe alım ve işe alım için önceki bordro kayıtlarına erişim sağlayacaktır.

 • İşyerinde Taciz

2017, medyada cinsel ayrımcılık ve tacizle ilgili çeşitli öyküler ve bazı şirketlerin itibarına zarar verdi ve bazı işverenleri önemli davalar için bildirimde bulundular. Bu suçlamalar birçok erkek yöneticinin, ünlülerin ve politikacıların istifasına veya feshine yol açtı. Organizasyonlar şimdi, sıfır toleranslı taciz politikaları, eğitim ve kültürel değişim girişimlerinin kabul edilmesi yoluyla taciz şikayetlerini azaltmak için proaktif adımlar atmak zorunda kalacaklar. İşyerinde taciz, bir İK forum veya Konferans için bir alt konu olabilir.

 • Çeşitlilik ve Nesil Kaynaştırma (işyerinde uyum)

Kuruluşlar küresel varlıklar haline geldikçe ve yeni nesil çalışanlarını işyerine davet ettikçe, çeşitlilik ve nesillere dahil olma önümüzdeki birkaç yıl içinde insan kaynakları profesyonellerinin gündemine hükmedecek. Bu yıl, nesil K kolej mezunlarının ilk grubu, işgücünde çalışanların farklı bir yorganını yaratarak işgücüne Kuzey Amerika'da tam zamanlı olarak girecek. Yığıncılar ve gelenekselci proje ve müşavir yüklenici rollerine göç ederken, karma bir gen X ve bin yıllık liderleri yönetirken, yeni yumuşak beceri kümelerine olan talebe yol açacaktır. İşyerine getirilecek diğer beceriler arasında cep telefonu mesajlaşması, çevrimiçi topluluklar oluşturma, isteğe bağlı mobil öğrenme ve işyerinin dışındaki çevrimiçi davranışların yönetilmesi yer almaktadır.

 • Esnek Zaman, Uzak ve Serbest Çalışma

2017 yılında yapılan anketlerin çoğu, işçilerin ve iş arayanların çoğunun uzaktan çalışma arayışında olduklarını göstermektedir. “Akıllı ofis”, “ücretsiz adres”, sanal çalışma ve evden çalışma kavramları, ekonomi ekonomisinin bazı özellikleridir. Workplace Analytics, Gallup ve diğer şirketlerden 2017 çalışanlarının anket raporları, evden çalışma ve evden çalışmaların arttığını da belirtti. Çalışanların cirosunu azaltmak için, şirketlerin hibrid çalışma-yaşam alanları (canlı-iş) kiralamalarına yatırım yapmaları önerilmektedir.

2017'de yapılan bazı çalışan anketleri, serbest çalışanların meslektaşlarına göre iş ile ilgili beceri setleri oluşturduğunu göstermektedir. şirketler tarafından istihdam edilenler. Serbest çalışanların% 65'inin aksine, bağımsız çalışanların% 65 kadarı, meslek ve kariyer geliştikçe kariyer gelişmelerinin üstünde kalmaya çalıştıklarını iddia ediyorlar.

 • Verimlilik ve Performans Yönetimi

Son yıllarda, Kuzey Amerika'daki 2008 sonlarında yaşanan durgunluğun ardından yeni insanlar işe alındıkça, odaklanma yeniden üretime kaymıştır. Performans yönetimindeki değişiklikler, yetkinliklerin değerlendirilmesi ve hedef belirleme, verimliliği ölçmek için yeni yöntemlere yol açmıştır.

İşverenler, gelecekteki performansın iyileştirilmesi için çalışan verimliliği ve koçluğunun ölçülmesinde yeni teknikler geliştirmektedir.

Kanada'da üretkenliği etkileyebilecek işverenler, esrarın yasallaştırılmasını, eğlence amaçlı uyuşturucu tüketimini ve madde bağımlılığını artırmayı içermektedir.

 • Hisse Senedi, Adil Tazminat ve Faydalar

Şeffaflık, birçok şirket için temel bir değer olsa da, Kanada'daki eyalet hükümetleri, ücret karşılığında kadın çalışanlar üzerinde bazı erkek çalışanlara destek veren işyeri uygulamalarına karşı aktif olarak çalışıyor. Yeni istihdam mevzuatı şu anda Ontario'daki daimi çalışanlar ile ajans çalışanları arasındaki ücret ve faydalardaki farklılıkları ele alıyor. 2018'de kuruluşların yönetimi, zamanlarının bir kısmını, şirketlerinin özsermaye ve diğer iş mevzuatı ödemekle uyumlu olmasını güvence altına alacaktır.

İK için Önerilen Konferans Temaları

 • İK'nın geleceği artık

 • İK Dönüşümleri – Organizasyonunuz İçin En İyisi

 • İnsan Kaynaklarını Yeniden İnşa Etmek: Başarıya Ulaşmak İçin Mevcut ve Gelecek Zorluklarla Mücadele Rehberi

 • Performans İnceleme Çıkmazı: Çalışan Başarısına Yönelik Performans Değerlendirme ve Hedeflerinin Nasıl Değiştirileceği

 • İnsan Analitiği: Veriler İnsan Ötüşünün Ötesine Geçiyor (Tahmini Analiz)