التسويق الرقمي

2018 için En Popüler Patlayıcı İçerik Pazarlama Eğilimleri

Son birkaç yılda, markaların içerik pazarlaması için ciddiye alındığı sonuçlarında güçlü bir artış gördük. Bu, endüstriler arasında büyük ölçüde gerçeğe dönüşmektedir ki, iş pazarlama, giysi ya da içerik pazarlamacılığının yardımından faydalanmanız ya da pazarlama yarışında çok geride bırakmanız gereken başka bir ürün satıp satmamanız daha açık hale gelmektedir. [19659002] 2018'de sadece birkaç gün sonra, markalar veya şirketler pazarlama planlarını çizmeye başladı. Bu noktada zamanla, üretebileceği içeriğin en yüksek hacmi değil, platformların çoğunu kimlerin kapsayabileceğini ve daha fazla izleyici kitlesinin ilgisini çekebileceği ile ilgili.

Seyircinin dikkatini çekmek için mücadele etti. içerik reklamcılığının gelişmesi, içsel reklamcılık ve özelleştirilmiş içerik pazarlaması gibi. Teknoloji, bu gelişmeleri değerlendirmek için de büyümüş, işadamlarına çoklu platformlarda bulunma ve kendi hedef kitlesini hedefleme olanağı sunmuştur.

Bu düşünceyle, eğer hala "içerik pazarlamasına" yatırım yapmadıysanız, Önümüzdeki yıl için iş hedefleri, gerekir. Aşağıda 2018 için en iyi içerik pazarlama eğilimlerinin bir listesi verilmiştir.

Etkileşimli içerik daha çok trend olacaktır

Müşteriler, şirketler ya da markalar tarafından yaratılan ortak ve ikna edici içerik yüzünden bunalmaktadır. Bugünün seyircisi tanıtım yazılarını tahmin edecek kadar akıllı. Bu nedenle pazarlamacılar ve önde gelen markalar, kitleleriyle bağlantı kurmaları için daha yenilikçi yollar arıyor. Pazar liderleri stratejilerini yapmaya başladılar ve etkileşimli içeriği dört gözle bekliyorlar. Hedef kitlelerin dikkatini çekmek için sınırlarını zorlamak zorunda olduğu aşikardır.

Sosyal platformlar çok daha ilerlemiştir

Teknolojinin ilerlemesi nedeniyle, muazzam bir şey var. Tüketicilerin sosyal davranışlarında değişim. Bu, sosyal medya platformlarının hedef kitleyi etkilemek için en iyi yol olduğu düşünülürken, pazarlamacılar için çok yararlı olabilir. Facebook ve YouTube bu gelişmiş 360 derecelik video özelliğine sahipler ve markalar ve pazarlamacılar zaten kullanmaya başladı. Bu trendi sürdürmenin mütevazi yolu, Facebook Live veya Twitter stratejisini kullanmaktır. Sosyal ağların herhangi bir canlı yayın özelliğini kullanarak trendleri olan ya da ilgilendikleri konular hakkında seyirci ya da ilgi çekici videolar için eğitici videolar hazırlanabilir.

Facebook ve YouTube dışında birçok sosyal platform var. Çok sayıda izleyici kitlesine yardım etmek. Instagram, Snapchat, WhatsApp gibi sosyal platformlar da bu kampanyanın bir parçası olabilir.

Yeniden e-postayla pazarlama e-postası

E-postalar asla ölmedi ve yalnızca böyle olduğunu iddia etti. Birçok büyük marka ve şirket hala e-postalarda çok önemli kampanyalar yürütüyor ve mükemmel sonuçlar elde ediyor. Genellikle, büyük şirketler hala haber bültenlerini kullanır ve e-postalarını zaman zaman kontrol ederler, bu yüzden bir pazarlama aracı olarak e-postayı kullanmak hiç de kötü bir seçenek değildir.

Videolar ve görsel pazarlama yararlı olacaktır

Görüntüleyicilerin ezici ve daha fazla görsel / video içeriği ile etkileşimde bulunmaları nedeniyle görsel pazarlamanın önemi yüzeyseldir. Yolsuzca, bazı markalar ve şirketler sadece "viral" video stratejisine güveniyor ve değeri sürekli bir görsel pazarlama çabasında değerlendirmiyor. Genel olarak görseller, daha fazla etkileşim sağlamak ve bir anıyı daha iyi muhafaza etmek için daha popülerdir, bu yüzden bu strateji hedef kitlenizin zihninde daha uzun bir süre kalmanıza yardımcı olabilir.

Yatırım yapmak daha iyidir. Etkileyici içerik pazarlamasında

O günler, markalar kendi pazarlama kampanyalarını yürütmek ve potansiyel tüketicileri yetiştirmek için kendi topluluklarını inşa etmek için kullandıkları zaman ortadan kalkar. Günümüzün yoğun zamanlarında, markalar zaten üyeler olarak kendi beklentilerine sahip olan topluluklara yapışıyorlar. Etkileyici, bu işi daha iyi bir şekilde yapabilir çünkü bu pazarda kendi sözleri vardır ve izleyicilere daha yakındırlar.

Canlı içerik eğilecektir

Dijital medya alanı, İleri düzey sosyal medya platformları tarafından desteklenen canlı video akışının aşırı uçurumu. Daha fazla kişi ve marka artık canlı akışlı video içeriği oluşturuyor. Facebook Live, Blab, Snapchat Periscope ve diğer benzeri platformlar, markaların etkinliklere, turlara, eğitimlere, ürün kılavuzlarına ve diğer çeşitli içeriklere ev sahipliği yapmasını çok kolaylaştırıyor.

Bunlar, başa çıkmanıza yardımcı olacak bazı çok yardımcı yöntemler. En son içerik pazarlama eğilimleri ile markanızı pazarın zirvesine taşıyor.