SEO

2018 tatil alışveriş sezonunu izlemek için ücretli arama eğilimleri

Ve işte. Biz. Git…

Türkiyede oymacılığın başlangıcı için başlamasıyla birlikte, yoğun tatil alışveriş sezonu resmen üzerimize geliyor (Ben meraklı ruhlar için 40L, klasik kumaşları, zamansız stilleri ve peynir seviyorum). Bu nedenle, ücretli arama pazarlamacıları önümüzdeki birkaç hafta boyunca, Noel Günü'nde onları bekleyen kömürden daha fazla şey olduğundan emin olmak için veri sıkışması, promosyon planlaması ve optimizasyonları için hazırlanıyor.

Şimdiye kadar sağlam bir strateji seti ve hediyeler ve gadget'lar için arama yapan çevrimiçi alışveriş yapanların artışından yararlanmaya hazırlar. Yine de, kuşun fırında kalmadan önce düşünmesi gereken birkaç anahtar ödenen arama trendi var.

Perakendede, Google Alışveriş kraldır

Uzun bir süredir yazdım (19659002). burada ve burada) perakende إعلان verenler için Google Alışveriş'in öneminin artmasıyla yıllar geçtikçe daha da büyüyor! Üçüncü çeyrekte, Merkle'den (işverenim) alınan veriler, marka olmayan tüm Google tarafından yapılan ücretli arama tıklamalarının yüzde 87'sine yönelik Alışveriş muhasebesi gösterdi.

Bu nedenle, perakende reklamverenleri, şu anda hazır olmaları için bu kampanyalarda dikkatlerinin önemli bir bölümünü odaklamalıdır. tatil sezonu. Potansiyel negatifler ve / veya sorgu haritalama optimizasyonları için hangi ürünlerin trafiği yönlendirdiği ve siparişleri ve madencilik sorgu raporlarını yakından takip etmek artık mutlak bir zorunluluktur.

Reklamverenler, aramada giderek yaygınlaşan yeni Alışveriş varyasyonlarını da dikkate almalıdır. Sonuçlar. Örneğin, Vitrin Alışveriş Reklamları geçen yıla göre önemli ölçüde artmıştır ve katılımcı markaların Q4 2018'de son çeyreğe göre yüzde 5,1'e düştüğünü belirtmiştir.

Google'ın bu birimleri giderek daha fazla göstermeyi seçmesiyle birlikte Hem Vitrin reklamlarını hem de Vitrin kampanyalarının etkin ve hazır olduğunu gösteren geleneksel Alışveriş birimlerinin de yer aldığı daha genel aramalar, her zamankinden daha önemli.

Google Alışveriş reklamlarının oynaması gereken diğer önemli değişiklikler Bu tatil mevsiminde önemli bir rol, kullanıcılara bir ürünün yakındaki bir mağazada teslim alınabilmesi için bilgi veren Yerel Envanter Reklamlarıdır (LIA). Bu birimler, geçen yıl boyunca katılan markalar için oluşturdukları Alışveriş trafiğinin payı bakımından da anlamlı bir şekilde büyüdü.

LIA eğilimleri, tatillerde büyük ölçüde reklamcı stratejisine bağlı olabilir. Bazı perakendeciler, mağaza içi kullanıcıları zorlamak için LIA'larla çok daha agresif hale gelirken, diğerleri kabaca tatil öncesi ile aynı stratejiyi sürdürüyorlar. Yine de, pek çok marka LIA tıklama paylaşımının Black Friday civarında geliştiğini ve aynı zamanda kullanıcıların Noel'de sipariş edilen ürünlerin zaman içinde ulaşacağından emin olmadıklarını Noel Günü'ne götürdüğünü görüyoruz.

LIA'ları aktif hale getiren reklamverenler için, dikkatli olun. Geleneksel alışveriş üniteleri üzerinden LIA'ları önceliklendirmek için geçiş günlerinin ve vardiya stratejisinin gönderilmesi, önemli çevrimdışı günlerde bir artış sağlamaya yardımcı olabilir.

Ancak, LIA'lar, tuğla-harç markalarının dikkat etmesi gereken tek yerel reklam değildir. Bu yılki tatiller

Kullanıcılar son alışverişlerde son günlerde navigasyon uygulamalarına yöneliyorlar

Son birkaç yıldır ABD Sayım Bürosunun e-ticaret Alışveriş yapanların yoğun tatil sezonunda İnternet üzerinden sipariş verme olasılıkları arttıkça, Q3'ten Q4'e kadar toplam ABD perakende satışları. Yine de, e-ticaret satışları, geçen sene Q4 satışlarının neredeyse yüzde 10'unu oluşturuyor. Zira, tuğla ve harç dönüşümleri, satışların büyük çoğunluğunu oluşturmaya devam ediyor.

Çoğu anket ve çevrimdışı ilişkilendirme teknikleri gösteriliyor. Çevrimiçi araştırmalar sayesinde birçok tuğla ve harç satışından önce gelir.

Kullanıcılar, çevrimdışı satın alımları araştırmak için geleneksel arama motorlarına başvurmazlar. Ayrıca, Google Haritalar dahil olmak üzere doğrudan navigasyon uygulamalarına da giderler. Google, henüz Google Haritalar reklam trafiğini kolayca segmentlere ayırmak için rapor sunarken, tıklatma raporları, öncelikle "Konum ayrıntılarını al" tıklaması türü olarak tıklama türüyle ilgili daha fazla bilgi sağlar.

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, bir trend belirledim. esasen tüm tuğla-harç perakendecilere ait olan ve 25 Aralık'a kadar olan günlerde "Konum ayrıntılarını al" a atfedilen metin reklam trafiğinin payında bir artış olduğunu inceleyen bu, bir giyim satıcısı için neye benzediğini gösteriyor.

Gördüğünüz gibi, 23 ve 24 Aralık, Haritalar tıklamaları için şimdiye kadarki en büyük günlerdi. Bu trend, alışveriş yapanların arama davranışlarını değiştirdiğini ve gönderim zamanının gelmesi için daha pahalı ya da çok yavaş olacağını bilerek doğrudan navigasyon uygulamalarına gittiklerini gösteriyor. Aramalardaki benzer bir uptick muhtemelen diğer navigasyon uygulamalarında da ortaya çıkmaktadır.

Belirtmek istediğimiz bir başka nokta da, bu reklamlardan gelen trafiğin payının 2016'dan 2017'ye kadar artması, tuğla ve harç reklamverenlerimizin genelinde gözlenen bir şeydir. son birkaç yıl. Q3 2018'de Merkle, önceki çeyreklere göre anlamlı bir artış kaydetti. Bu nedenle, tuğla ve harçlı markalar bu yıl bu reklamlardan gelen daha fazla trafik görüyor olabilir.

Google Temmuz ayında Yerel Kampanyalarını duyurdu. Perakendeciler, etkin anahtar kelime kampanyalarına eklenen yer uzantılarından Google Haritalar reklam trafiği elde etmeyi sürdürmektedir.

Özel olarak Google Haritalar için konum uzantılarıyla kullanılabilen bir teklif verme veya başka hedefleme kolu bulunmadığından, bu kurulumda fazla bir kontrol bulunmamaktadır. Göz at çevrimdışı atıftır. Haritalar'da arama yapan kullanıcılar, çevrimiçi olarak çevrilmek yerine mağazaya yönelme olasılığından daha yüksek olduğu için, Haritalar'daki trafik arttıkça çevrimiçi dönüşüm oranı kaymaya başlayabilir. Tatil sezonu boyunca bunun bilincinde olmak, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak, reklam verdikleri tam değere dayanarak reklamların teklif edilmesini sağlamaya yardımcı olacaktır.

Alışveriş ve yerel aramalardan sonra, bir gözümün daha büyük olması için daha büyük bir eğilimim var. Bu tatil sezonu, ücretli arama kampanyalarınızı glisten yapmanıza yardımcı olmak için.

İzleyiciler, kitleler, izleyiciler

Son birkaç yıldır, kitle segmentasyonunun muazzam bir şekilde büyüdüğüne dair bir sürpriz yok. Kitle hedeflemeyi kullanan Merkle reklamverenleri, tüm Google ücretli arama trafiğinin yüzde 30'unu bulmakta, artık Arama Ağı Reklamları için Yeniden Pazarlama Listeleri (RLSA), Müşteri Eşleştirme veya Benzer Kitleler tarafından ilişkilendirilmektedir.

Yukarıdaki grafikten çıkacak bir eğilim, RLSA’da Eylül’de tıklama payı. Düşüş, Apple'ın Akıllı İzleme Önleme (ITP) 2.0 girişiminin kullanıma sunulduğu Eylül ayı ortasında başladı, ancak geri döndü ve çeyreğin sonuna kadar geri döndü ve geri döndü.

Konuşuyor Bilindiği gibi, ITP 2.0'ın, RLSA izlemesini ve iOS ve Safari 12 kullanıcıları için hedeflemeyi önleyebildiği gibi, bu kullanıcılar için RLSA'nın aşınmasının zaman içinde yavaş yavaş gerçekleşebileceği gibi geliyor. Bu nedenle, tatil sezonu boyunca çok fazla bir düşüş beklememeliyiz, ancak tamamen olanaksızlıktan çıkmayacaktır.

Strateji açısından, reklamcılar bunları kullanmaya çalışmalıdır. zaten markayı tanıyan bu alışveriş yapanların değerini en üst düzeye çıkarmak için kitleler. Bu zaman zaman, araştırma yaparken bu araştırmacıların önünde kalmak için daha agresif bir şekilde teklif vermek anlamına gelebilse de, bazı kitle üyeleri sona ereceğinden, son tıklama ilişkilendirmesinin bu kitlelerin reklam tıklamalarının gerçek değerini sıklıkla artırdığını unutmayın.

Teklif dönüştürme düzenlemelerine ek olarak, reklam metni ve açılış sayfalarında yapılan değişiklikler, marka ile geçmişteki etkileşimler sırasında görüntülenen ilgi alanlarına dayalı olarak kullanıcılara en etkili teklifleri ve deneyimleri yerleştirmeye yardımcı olabilir. RLSA kitlelerinin artık 540 gün öncesine kadar web sitesi ziyaretçileri dahil etmesine izin verilmiş, geçen yılki 4. nesilden alışverişe özel kitleler oluşturan ileriye dönük düşünen reklamverenler, bu sezon optimizasyonlar için bu kitleyi arayabilirler.

Kitlelerin kullanımıyla ilgili bir sürü yanlış bilgi bulunduğunu belirtmek önemlidir. Bazı sektörlerde, reklamverenlerin فقط ücretli yeniden pazarlama kitlelerini hedeflediklerini ve bu kullanıcıların daha yüksek TO'ya sahip olduklarından dönüşüm oranı. Reklamverenlerin küçük bir kısmı böyle bir stratejiyi takip etmek isteyebilirken, çoğu marka, mevcut müşterileri olan arama yapanlardan başka kimseye reklamları kapatarak kötü hizmetlere maruz kalır. Artımlı değer açısından, genellikle kitle dışı üyelere bağlı reklam tıklamaları, bir reklamverenin işi için en büyük olumlu etkiye sahip olabilir.

Tüm reklamverenlerin, tatil sezonunda ücretli aramada kitleleri etkili bir şekilde hedeflemek için kullanabilecekleri hiçbir gümüş mermi yoktur. Her marka farklı olduğu gibi. Bununla birlikte, markalar bu kitlelerin geçmişte nasıl bir performans gösterdiğinin farkında olmalı ve mevsim boyunca üzerine inşa edilebilecek potansiyel ağrı noktalarını veya başarılı stratejileri belirlemek için bu yıl işlerin nasıl sarsıldığını gözden geçirmeliler.

Sonuç [19659024] Önümüzdeki birkaç hafta boyunca odaklanılacak çok sayıda ücretli arama bitleri ve parçaları var, ancak Alışveriş, yerel aramalar ve kitle optimizasyonları, akılda tutulması gereken en önemli üç neden. Onları haklı kılmak, önümüzdeki birkaç haftayı mümkün olduğunca başarılı kılmak için uzun bir yol kat edebilir.


Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın ve Arama Motoru Arazi’inin değil. Personel yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Andy Taylor, Merkle'de en iyi uygulamalar ve endüstri yorumları için dijital pazarlama spektrumu alanındaki eğilimleri analiz etmekten sorumlu Araştırma Direktörüdür. Merkle Blog, Dossier ve üç ayda bir Dijital Pazarlama Raporuna birincil katkıda bulunan firma, endüstri konferanslarında ve etkinliklerinde sıkça konuşuyor.