SEO

2018 tatil sezonuna giren Google Alışveriş müzayedesinin durumu


Google Alışveriş, ABD'deki perakendecilere yönelik çevrimiçi satışların önemli bir parçası olmuştur ve Q3 2018'de, Merkle (işverenim) reklamverenlerine yönelik Google marka olmayan ücretli arama tıklamalarının yüzde 87'sini oluşturmuştur.

Gelecek tatil sezonunun arama sonuçları, pek çok perakendeci için Google Alışveriş performansına büyük ölçüde bağlı olacaktır.

Google Alışveriş başarısını belirleyecek olan bölüm, birçok farklı kategoride ürün sunan birkaç büyük rakibin stratejisidir. Bu markalar, alışveriş varlıklarını arttırmak veya azaltmak için geniş kapsamlı açık artırma dinamiklerini sallayacak kadar büyüktür ve geçen yıl boyunca yapılan çeşitli güncellemeler, tatil sezonu boyunca olası stratejilerini gizemli bir hale getirmektedir.

onları üç ağırlık sınıfına ayırdı:

  • Big Box Titans – Hedef ve Walmart
  • e-Ticaret Giant – Amazon
  • The Wild Card – Google Express

Açık artırmada bunların her birinin nasıl rekabet ettiğini keşfedelim bugün ve önümüzdeki haftalarda nasıl değişebilir.

Büyük kutu titansı

Düzenli Alışveriş olarak dört Hedef, Walmart, Amazon ve Google Express'i gören bir dizi perakendecinin Google Açık Artırma Bilgileri raporlarını inceledim. rakipler. İncelenen büyük Merkle perakendecileri, geniş bir ürün yelpazesi sunuyor ve bugüne kadar 2018'de 150 milyondan fazla Google Alışveriş'i için toplu olarak hesap verdiler.

Geçen yıl boyunca büyük kutu titanslarımız için aşağıdaki medyan gösterim payını buldum.

] Görebildiğiniz gibi, Walmart genellikle Hedeften daha yüksek bir Alışveriş gösterim payına sahiptir ve Hedef olarak çalışılan reklamverenlere karşı Alışveriş Açık Artırmalarında iki kat daha yaygındır.

Geçen yıl tatil sezonuna geri döndüğümüzde, Walmart'ın Kasım ayı ve Aralık ayında gösterim payı, üçüncü çeyreğe kıyasla düşerken, Hedef'in 4. çeyrekteki gösterim payı üçüncü çeyrekte olduğundan daha güçlü. Her iki mağazada, Ocak 2018'de gösterim payı düşüşü görüldü, ancak Walmart'ın düşüşü çok daha belirgindi, ancak bir reklamveren Walmart'ın Aralık ayından Ocak ayına kadar gösterim payını düşürdüğünü inceledi.

Ekim 2018'e doğru hızla ilerlerken, bu iki behemin Geçtiğimiz Ekim ayından bu yana gösterim payına göre daha düşük bir değere, ancak aynı balo salonuna çok daha az değin.

Ancak, bu markalar, hem Alışveriş Merkezi'nde hem de kendi web siteleri aracılığıyla rekabet etmiyor. Google Express üzerinden ürün satan perakendeciler grubu. Bu nedenle, Alışveriş atlası alanında Alışveriş Eylemleri yoluyla gösterilmeye uygun durumdalar.

Google'a göre, Alışveriş Eylemi reklamları gösteren perakendecilere yönelik gösterimler, Google Express değil, öne çıkan satıcıya atfedilecek. Bu nedenle, Alışveriş İşlemleri genişlemesinin Google Express üzerinden satış yapan perakendecilerin gösterim payına sahip olması gerekir.

Daha sonra Google Express ve Alışveriş İşlemleri hakkında daha fazla bilgi edinin. Şimdilik, bu konuyla ilgili…

eTicaret titan

Amazon, ödeme yapmaktan vazgeçtiğinde birkaç yıl boyunca Google Alışveriş'e katılmayı reddetti, ancak 2016 yılının son haftası, ev için açık arttırmalara girmeye başlaması kararını tersine çevirdi mal ürünleri. O zamandan bu yana Amazon, hem ev eşyası açık arttırmalarında varlığını genişletti hem de ofis malzemeleri ve elektronik ürünler gibi bazı ev eşyasıyla ilgili ürün kategorilerine girdi.
Alışveriş kampanyalarını Nisan 2018'in sonlarında tamamen başlattı, ancak o zamandan bu yana tırmandı 2017'nin sonundaki mevcudiyete geri döndü.

Son tatil sezonuna doğru ilerledikçe, Amazon'un ayağını alışverişin yanına koymuş gibi görünüyordu. Gösteri payını sürekli olarak gördüğümüz şeyler Kasım ayı sonunda başlıyor. Bununla birlikte, Alışveriş gösterim payının, Black Friday ve Cyber ​​Monday’i sırasıyla gösteren siyah ve yeşil çizgilerle azaldığını gördüm.

Amazon’un geçen sene Alışveriş ihalelerinde yaşanan değişimler göz önüne alındığında, herhangi bir strateji gibi görünüyor. Bu tatil sezonunda oyunda olabilir. Metin reklamlarına odaklanırken, geniş ürün yelpazesi göz önüne alındığında, esas olarak her ürün kategorisine girebilir veya ters yöne gidebilir ve Alışveriş varlığını azaltabilir. Bunun nasıl olduğu herkesin tahminidir.

Bir gizem daha da rekabetçi Google Express listelerinin önümüzdeki birkaç ay içinde nasıl olacağıdır.

The Wild Card

Daha önce de belirtildiği gibi, Shopping Actions listeleri Google'ın bunları açıkladığı gibi, bu Google Express ile güçlendirilmiş "işlem" birimleri için siparişleri yerine getiren perakendeciler. Ayrıca Google, Google Express hizmetinin kendisi için "kurum reklamları" da yayınlamaktadır. Bunlar, Google Express’e Açık Arttırma İstatistikleri’nde atıfta bulunulan listelerdir.

Bu kurum reklamları, Google Express’in başladığı en az Nisan 2017’den beri mevcuttur. Alışveriş açık artırmalarında bir rakip olarak Açık Artırma Bilgileri raporlarında görünmektedir. Prevalansı 2017'nin 4. çeyreğinde anlamlı bir şekilde artmış ve 2018'e kadar, hisselerinin bir kez daha sıçradığını bulduğumuzda sabit kalmıştır.

Ekim ayında, izlenim payı 2018'de daha önce gözlemlediğimiz şeylere geri döndü.
Google Express'ten (yine Google’a göre) satış yapan perakendeciye Alışveriş Eylemi gösterimleri atandığından, Google Express düşüşü için Auction Insights gösterim payını almalıyız. Bu nedenle, geçen yıl gördüğümüz gibi, Google Express gösterim payının tatil sezonunda arttığını görmek şaşırtıcı olacaktır. Ancak, böyle bir eğilim Alışveriş Eylemlerinin kullanıma sunulmasıyla ilgili komplikasyonlara işaret edebilir.

Alışveriş Eylemleri veya " "Google'ın bir satıcı için tıklamalar için soğuk sabit nakit ödeme teklifi vermek üzere pazarlamasını yaptığı herhangi bir giriş, kullanıcının Google Express üzerinden dönüşümünü sağlayan bir bahistir. Bunun nedeni Google’ın, Google Express listelemesindeki perakendecilerin sayısı arttıkça, perakendeciler tarafından ödenen geleneksel Google Alışveriş listelerinin aksine, dönüşümlerle sonuçlanırsa Google Express listeleme tıklamalarından yalnızca para kazanmasıdır.

Son altı ay içinde anlamlı bir şekilde, Amazon'un bir pazar yeri olarak yaşayabileceği bir rakip olduğunu ilan etmenin önünde engeller var. Özellikle, ilk on milyonlarca Prime kullanıcısını önce Amazon'a çevirecek olan bir Prime tarzı abonelik programından yoksundur. Ayrıca, ücretsiz gönderim almak için minimum sipariş değeri gereksinimleri de vardır ve gerçekleştirme süreleri hıza göre değişebilir.

Böylece, ücretli reklamların çoğunu kullanan ücretli reklamların son çift için değiştirilmesine yönelik riskli bir teklif gibi görünebilir. Temelini tam olarak bulamayan ve kullanıcılara dönüşüm sağladığında yalnızca Google’ı geri getiren bir pazara ait girişleri içeren yıllar. Bu, yoğun tatil alışveriş sezonu boyunca özellikle doğru gibi görünüyor, ama sanırım bir şey olabilir.

نتيجة

Açıkçası, bu yarışmacılar tatiller sırasında tüm hareketli parçaları hesaba katmıyorlar, ancak eylemleri nasıl yapıldığına dair En büyük çevrimiçi perakende tartışmalarının bazıları titriyor.

Birçok kişi, reklamveren bütçesinin Google’dan Amazon’a geçip geçmediğini soruyor. Ancak Amazon, Google’a uzunca bir süredir إعلان metinlerindeki en büyük harcamalardan biri olarak para yatırdı ve kısa bir süre önce bu yatırımı genişletti. Alışverişe girerek. Öngörülebilen gelecek için bunu yapmaya devam edecektir.

Target ve Walmart gibi büyük perakendeciler uzun zamandır en büyük Alışveriş reklamverenlerinden biri olmuştur, ancak Google'a, Google Express'e katılarak tüketicilere ulaşmak için bir yer olarak daha fazla satın almaları gerekmektedir.

Google Express'in kendisi Google için büyük bir soru işareti gibi görünüyor. Geleneksel Google Alışveriş reklamlarından çalınan tıklamaları çekmeye yetecek kadar yüksek bir hızla mı dönüşüm yapıyor? Alışveriş Eylemleri ne zaman Google’ın pazar yeri için Google Express "kurum reklamları" nı seçer?

Bu durumların tatil günlerinde nasıl bir performans sergilediği izleyicileri izlemek için büyüleyici olacaktır. Perakendeci ücretli arama performansını etkilemenin yanı sıra, gelecek yıllarda ürünlerin çevrimiçi olarak nasıl satılacağının geleceğine ışık tutabildi.


Bu yazıda dile getirilen görüşler, konuk yazarın ve Arama Motoru Arazi’inin değil. Yazarlar burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Andy Taylor, en iyi uygulamalar ve endüstri yorumları için dijital pazarlama spektrumundaki eğilimleri analiz etmekten sorumlu Merkle Araştırma Direktörüdür. Merkle Blog, Dossier ve üç ayda bir Dijital Pazarlama Raporuna birincil katkıda bulunan firma, endüstri konferanslarında ve etkinliklerinde sıkça konuşuyor.