التسويق الرقمي

2018'de 4 Önemli İçerik Pazarlaması Eğilimleri

İçerik pazarlaması sürekli olarak gelişiyor. Daha önceki yıllarda olduğu gibi, gözlemci olmanız durumunda, içerik pazarlaması, yeni müşteriler edinme ve marka bilinirliğini artırma ana stratejisi olmaya devam etmektedir.

Buna ek olarak, bu daha mantıklıdır çünkü 2017'de daha fazla işletme içerik pazarlamasıyla karşılaştırıldığında önemli bir başarı elde etmiştir. 2016 yılında bu başarıda tutarlı bir başarı elde etmenin anahtarı, yakın zamanda ortaya çıkabilecek eğilimleri önceden görme ve değişiklikleri mümkün olan en kısa sürede kabul etme yeteneğinizdir.

Bu yazıda, 2018'de içerik pazarlamasını şekillendirecek olan önemli trendleri keşfedeceğim. 19659002] İçerik prodüksiyonu

Küçük bir işletme için, içerik pazarlaması yeni müşterileri devasa bir bütçeye ihtiyaç duymaması nedeniyle edinmenin kesin yoludur. Bununla birlikte, çeşitli raporlara göre, Google, Facebook ve Apple gibi mega markalar, orijinal içeriği elde etmek için binlerce dolar yatırım yapıyor. Bu nedenle, orijinal ve tutarlı içerik görünüşte, iş türünüzden bağımsız olarak tüm çılgınlıktır – küçük veya büyük.

2017 rüzgarları tükendiği için, markaların içerik pazarlama stratejilerinin sayısız başarısı göz önünde bulundurularak 2018'de daha fazla harcama yapması bekleniyor. Bu nedenle içerik pazarlaması daha önce hiç olmadığı kadar rekabetçi olacak. Dolayısıyla, bir içerik ekibini işe almak, işletmeniz alakalı ve yüksek kaliteli içerikleri tutarlı bir şekilde üreterek doğrudan belirlenirse önemlidir.

Tüm içeriği modernize etmek için bir editoryal takvim planlarken iyi belgelenmiş bir içerik stratejisiyle başlayabilirsiniz. pazarlama süreci. Herkesi aynı hat üzerinde tutmaya yardımcı olmak için içerik ekibinin rollerini tanımlamalısınız. Bundan sonra, büyümenizi ileriye dönük olarak geliştirirken, büyümenizi tutarlı bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Video pazarlama

içerik pazarlaması 'nun bir sonraki geleceği video. Cisco'ya göre, 2019 yılına kadar video, oluşturulan internet trafiğinin yaklaşık yüzde 80'ini kapsayacaktır. Buna ek olarak, çok sayıda pazarlamacı raporu da kabul eder ve videonun gelecekte baskın içerik pazarlama stratejileri olacağı sonucuna varabilir.

Video içerik pazarlama stratejinize veya satış sürecinize video ekleyebilirseniz, Müşterileriniz için self servis hizmeti. Bu stratejiyi kullanmak, satış görevlileriniz olmadan doğru bilgi dağıtma fırsatı sunar.

Videonun yanı sıra, sektörler arasında hızla standart hale gelen bir başka gelişme de canlı akıştır. İşletmenizin rakiplerinizin önünde kalması için, yeni video almak için bu video platformunu kullanmanın yenilikçi yollarını bulmanız gerekir.

Genel olarak, canlı video pazarlamanın şeffaf yapısı nedeniyle işe yarıyor. Her müşteri veya potansiyel müşteri "gerçek ve serin" gibi markalar gibi. Canlı videolar, müşterilerinizin sizi daha tanıdık hale getirmesine izin verirken, sahnelerin ardında neler olduğunu görmenizi sağlar.

İçerik kişiselleştirmesi

Farklı bir yatırım yapan markaların var olduğuna dair işaretler var. 2018'deki içerik kişiselleştirmesi, kişisel içerikli olmayanları yüzde 20'nin üzerinde bir oranla dışarı çıkaracaktır. Kısacası, içerik kişiselleştirme stratejisinin etkinliği onu benimseyen herhangi bir marka için tartışmasız yüksek.

Elbette, içerik kişiselleştirmenin kolay bir iş olduğunu söylemeyeceğim, zordur. İçerik oluşturmaya dahil olan herkes tarafından uzun vadeli bir çaba gerektirir. Yine de, dinamik içerik blokları ve kalıcı pop-up'lar aracılığıyla yerinde odaklı bir kampanya geliştirerek başlayabilirsiniz. Ayrıca, doğru zamanda önemli bilgiler sunarak müşterilerinizi bilgilendirmenin bir yolu olarak e-posta otomasyonu kullanmayı düşünebilirsiniz.

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik

Çoğu marka, kullanıcı tarafından oluşturulan kampanyalara yatırım yapıyor. sadık müşterileri marka savunucuları olmaya ve arkadaşlarıyla ve aileleriyle olan olumlu deneyimlerini sosyal medyada paylaşmaya teşvik ediyor.

Sosyal ağlarda kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, sosyal haklar olarak işlev görüyor çünkü insanın tercihleri ​​ve eylemlerine güvenme ve bunlara uyma eğilimi var. diğer insanlar. Aslında, insanlar başkalarının yaptığı içeriğe, kendi içeriğine güvenmekten daha fazla güvenir.

Kullanıcı tarafından oluşturulan İçeriğin kullanımı çoğunlukla instagramda yaygındır, çoğu markanın hashtag kullanması ve büyüleyici hikayeler yaratması. Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik ayrıca kullanıcılarınızın görünürlüğünü ve katılımını artırır. Bu ikisi, marka bilinirliğinizi eninde sonunda arttıran önemli faktörlerdir.

İçerik pazarlaması, her türlü pazarlama disiplini gibi zaman içinde değişir. En son trendlere cevap vermelisin, ayağını sileceksin. Bu nedenle, trendler bitmeden önce rakiplerinizin önünde kalabilmeniz için her şeyi yapmanız şarttır.