قاعدة البيانات

2018'de Küçük İşletmeler Kurmak – Her Şey Ne Kadar Paraya Sahip Olduğunuz Hakkında Değil

Bir işletme kurmayı düşündüğünüzde akla gelen ilk şey para / sermayedir. Tabii ki, dijital çağda bir iş kurmanın ne kadar kolay olduğu düşünüldüğünde, bir işe başlamak için paraya ihtiyacınız var. Bununla birlikte, bugünün dijital ekonomisinde bir işletmeyi etkileyen birçok faktör olabilir – bazıları ciddi endişe duyuyor, bazıları ise gerçekten fazla dikkat etmiyorsunuz.

Blockchain Her Türlü İşletmeyi Etkiliyor

Bugünün girişimcilerinin işe başlamadan önce en büyük kaygıları muhtemelen blockchain veya kripto teknolojisidir. Dünya kripto teknolojisinin yükselişini ve mevcut iş fikirlerine nasıl entegre edildiğini görüyor. Birkaç yıl önce biraz daha fazla, "bitcoin" terimini duymuş olmalısınız. Bitcoin'den, insanlar hala blockchain'in dijital dünyadaki para yani dijital dünyadaki para olduğuna inanıyorlar. Ancak, bu gerçek olmaktan uzak. Blockchain'in önümüzdeki günlerde dünyadaki tüm işletme türlerini ve endüstrileri etkilemesi bekleniyor.

2018 yılında birçok işletmenin güvenlik yönünü yeniden tanımlayan, modern işletme teknolojilerinde ademi merkeziyetçilik kazandıran ve son tüketicilere birden fazla ülkede fayda sağlayan bir teknoloji. yolları. Örneğin, hiç kimsenin mevcut para birimlerine ihtiyaç duymadığı bir oyun platformu başlatabilirsiniz. Bugün kendi platformunuzu kendi paranızla başlatabilirsiniz. Gerçekten her şeyi sıfırdan başlatmak zorunda değilsiniz; bunun yerine para biriminizi Ethereum gibi mevcut blok zinciri platformlarına dayandırabilirsiniz. ICO'lar aracılığıyla, dünyanın dört bir yanından gelen yatırımcıların fikrinize yatırım yapmalarını sağlayabilirsiniz. Bu yüzden, blockchain 2018'den ve gelecek yıllardan başlayarak tüm işletmeler için kesinlikle bir değerlendirmedir.

Fiziksel Depolar Gerekmez

Birkaç yıl önce, yalnızca belirli bir işletme gerçekten çevrimiçi işletmeler olarak adlandırılabilir. Ürünlerin bir süre saklanması gereken işletmeler için tam bir çevrimiçi varlık çözüm değildi. Bu gibi iş fikirleri olan girişimcilerin kendi depolarını kurabilecek kadar paraya sahip olmaları gerekiyordu. Ancak, bu son birkaç yılda oldukça değişmiştir. Bırakma sevkıyatının zamanla yaygınlaşması fikri, işadamlarının çok fazla yatırım yapmadan kendi işlerini kurmalarını kolaylaştırıyor.

Bırakma sevkıyat modelinde, yapmanız gereken tek şey müşterilerden sipariş toplamak, sipariş vermek. imalatçılar veya tedarikçiler ve malları sevk ettirin. Bu özel modelde sadece bir irtibat görevi görürsünüz, çünkü ürünleri doğrudan müşterilerin kapılarına gönderen tedarikçidir. Müşterilerin görmesi için listelenen tüm ürünleri içeren çevrimiçi bir mağazaya ihtiyacınız olacak. Ancak herhangi bir depoya ihtiyacınız yoktur, çünkü herhangi bir ürüne sahip olmanız, satın almanız veya saklamanız gerekmez. İşin iyi yanı, bu modelin artık nakliyecilerin çok daha rekabetçi fiyatlar sunmalarına izin vermesidir, bu nedenle piyasaya girme onlar için daha kolaydır.

Büyük Veri Büyük Farktır

İş kararlarını ve yolunu etkileyen bir başka teknoloji işletmelerin işletmesi büyük veridir. "Büyük veri" terimi, yalnızca büyük miktarda veriye atıfta bulunmanıza rağmen, gerçekte, büyük verileri işlemek için kullanılan metodolojilere ve teknolojilere de atıfta bulunuyorsunuz. Geleneksel yazılım ve donanım çözümlerinin büyük verilerle herhangi bir şekilde başa çıkabileceğini düşünmek tamamen yanlış olacaktır. Bir banka örneğini ele alalım. Bir bankanın ülkenin her yanında yüzlerce şubesi olabilir. Bu yüzlerce şubede bankanın yüz binlerce müşterisi olacak.

Banka, bu müşterilerin yüzbinlerce hesabına sahip. Buna ek olarak, banka sürekli olarak stok ve dış pazarlara yatırım yapmakta ve bu bilgileri depolamakta ve kullanmaktadır. Aynı banka, müşterilerine verdiği tüm mikro ve makro kredilerin verilerini de yönetmektedir. Ayrıca, müşterilerin mobil web sitesinden ne beklediğini bilmek için mobil uygulaması aracılığıyla müşteriler hakkında bilgi depolamaktadır. Bu yüzlerce şubenin hepsinde, bankanın günlük olarak terabaytlık çekimler toplayan CCTV kameraları da var.

Tüm bu verilerin israf olacağını düşünüyor musunuz? Hayır, bankalardan toplanan veri bankası, banka şubelerinin daha güvenli hale getirilmesinde kullanılmaktadır. Mobil cihazlardan gelen veriler, bankanın mobil uygulamalarını hassaslaştırmasına yardımcı olur. Finansal yazılımlar aracılığıyla toplanan veriler bir bankanın sigorta, kredi, ipotek vb. Tekliflerini iyileştirmesine yardımcı olur. Yüzeyde büyük verilerin yalnızca büyük işletmeler için bir baş ağrısı olduğu anlaşılabilir, ancak büyük veriler küçük işletmeler için de önemlidir. Bunun anlamı, 2018'den başlayan işletmelerin ilk günden itibaren büyük bir veri yaklaşımına sahip olmaları gerekecek.

İnternet Güvenliği Şimdi En Büyük Tehdit mi?

Dünyayı daha güvenli bir yer haline getirmek yerine, yeni teknoloji daha büyük internet tehditlerine yol açmıştır. Siber saldırılar zamanla daha sık ve daha sofistike hale geliyor. Son birkaç yılda, teknoloji şirketleri de dahil olmak üzere dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarına siber saldırılar, güvenliğin küçük, orta veya büyük ölçekli her işletme için en büyük endişe kaynağı olduğunu kanıtladı. Yeni bir işletme kurmayı veya küçük bir işletme sahibi olmayı düşünüyorsanız, büyük işletmelere göre herhangi bir avantaj sağlar.

Aslında, herhangi bir siber saldırı altındayken daha yüksek risk altında olan küçük işletmelerdir. Bunun nedeni, büyük işletmelerin saldırıya karşı savaşmak, iyileşmek ve tekrar ayağa kalkmak için teknolojilere ve sermayeye sahip olmalarıdır. Öte yandan, küçük işletmeler genellikle bunlardan hiçbirine sahip değildir.

Nihai Düşünceler

2018’deki küçük işletmelerin 2018’deki zorlukları hiç olmadığı kadar büyük ve teknoloji ile ilgilidir. geçmişte. 2018'de küçük işletme sahipleri için zamana ihtiyaç duymak, geleneksel düşünceye elveda demek ve başarılı olmak için yeni teknolojileri benimsemektir. Modern çağda ve gelecek yıllarda, her işletmenin, müşteri verilerini toplama, pazarlama kampanyaları oluşturma ve müşteri bilgilerini güvence altına alma konusundaki bağımlılığına bağlı olarak bir teknoloji işi olduğunu hatırlamalıdırlar.