قاعدة البيانات

2018'deki Mobil Uygulama Geliştirme Eğilimleri

Başarılı bir 2017'den sonra, mobil uygulama endüstrisi, 2018'deki zorluklarla başa çıkmaya ve karşılaşmaya hazırdır. Mobil geliştirme senaryosu olgunlaşmanın ve daha kullanıcı dostu olmanın yolundadır. İş gereksinimlerinin ve teknik sorunların entegrasyonunu amaçlamaktadır.

Mobil Uygulama Performans Yöneticisi

Son yıldaki deneyim, uygulama pazarının iyi performans göstermesine rağmen, kullanıcı başına daha az sayıda uygulama indirmesinin olduğunu ortaya koymaktadır. Geliştiriciler artık kullanıcıları meşgul eden ve onları tatmin eden uygulamalara bakıyor ve uygulamalarını düzenli olarak kullanmaya teşvik ediyor. Amaç, teknik olarak sağlam ve aynı anda kullanım talebini arttırmaktır.

Blockchain teknolojisi

Bitcoins kullanımındaki ani ve meteorik artış, mobil blockchain teknolojisine olan ilgiyi artırmıştır. Geliştiriciler bu ilgi için hazırdırlar. Tek endişeleri, yeni teknolojinin bireysel uygulamalar için eski SQL veritabanını kullanmanın yararlarını belirlemek olacaktır.

Makine Öğrenimi

Apple'ın Temel ML Kütüphanesi, yerleşik ML modellerini tanıttı. Bu, geliştiricilere iOS uygulamalarında ML teknolojisini dahil etmenin kolay bir yoludur. 2018'de uygulama geliştiricilerin bu avantajdan yararlanmaları bekleniyor.

Chatbotlar

Chatbotlar 2016 yılında başlatıldı. Web sitelerinde kullanılacak bot kullanılarak mesajlaşma platformları oluşturuldu. Bu yıl bu botlar alanlarını cep telefonlarına genişletmeye hazırlanıyor. Geliştiriciler sohbet botlarını kullanmayı daha kolay bulmaktadır. Ne yeni arayüz öğrenmek zorundalar ne de düzenli güncellemeye ihtiyaç duyan yerel uygulamalar geliştirmeleri gerekmiyor.

Android Hazır Uygulama

Bu yeni adayın bu sene favori olması muhtemel. Kurulum gerektirmez ve tüm işletim sistemiyle uyumludur. Google arama motorlarına yerleştirme olasılığı, ek avantaj olarak işlev görür.

Optimize Edilmiş Mobil Sayfa

Google AMP, web'de mobil cihazlarda daha hızlı gezinmeyi sağlar. Alanlar, daha fazla kullanıcıya ulaşmak ve etkileşim kurmak için AMP kullanıyor. Daha fazla uygulamanın AMP'ye kaldıraç avantajına dönüşmesi bekleniyor.

5G yolda

5G hız vermeye hazır. Mevcut 4G teknolojisinden altmış kat daha hızlı çalışacaktır. Bu yeni ağ, önde gelen ABD merkezli servis sağlayıcıları ile yavaşça ortaya çıkacak.

Bulutun Dönüşü

2018 bulut tabanlı uygulamaların% 89'luk bir artışa yol açacağını görecek. Bulut depolama alanı güvenli. Cihazlardaki alanı temizler ve cihaz hafızasında yer almaz, özel ve ticari kullanım için tercih edilen bir depolama alanı haline getirir. Bir Servis olarak Mobil Arka Uç, verilerin buluttan cihaza kolayca, kolay ve hızlı bir şekilde geri dönmesini sağlar.

Giyilebilir cihazlar bu yıl büyümeye devam edecek. Güvenlik endişeleri, mobil cihazlar kullanılarak daha fazla işlem gerçekleştirildiği için uygulama geliştirmenin bir parçası olacaktır. Geliştiriciler, kullanımları arttıkça daha fazla talep üzerine uygulama geliştirmeye başlayacak ve girişimler bunları müşterilere ulaşma aracı olarak görmeye başlayacak. Sanal gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik uygulamaları, talep artışını görecek ve mobil uygulama geliştirme alanını yönlendirecektir.