التسويق الرقمي

2018'in En İyi Google Web Sitesi Araçları

جوجل تحليلات

Bu dijital çağda, bir işletmenin / web sitesinin verilerinin önemi asla göz ardı edilmemelidir. Aslında, web sitesi trafiğinin düzgün bir şekilde izlenmesi olmadan, özellikle de web sitesinin nasıl optimize edileceğine ve tam olarak nasıl kullanılacağına gelindiğinde, bir iş kelimenin tam anlamıyla kaybolur.

Web siteniz ister kişisel bir blog, haberler şeklinde olsun portal, işletme veya kurumsal sayfa, e-ticaret mağazası, Google Analytics her web sitesi için önemli bir araç olarak kabul edilir. Bu son derece güçlü Google aracını ne kadar çok kullanırsanız, sahip olduğunuz daha büyük bir avantaj.

Google Analytics, Google tarafından sunulan ve web sitesi trafiğini izleyen ve raporlayan bir web analizi hizmetidir. Analiz verilerinden en iyi şekilde yararlanmak ve daha iyi çevrimiçi satışlar için web sitenizin içeriğini, kullanıcı deneyimini ve optimizasyonunu iyileştirmek için kullanmak üzere hedefler ve dönüşüm izleme oluşturabilirsiniz.

Google Analytics'teki pek çok özellikten dolayı, Kaynak / Aracı web sitenize tanıtın, en iyi web sitesi araçlarından biridir. Gösterilen verilere göre, pazarlama çalışmalarınızın ödenip ödenmediğini öğrenebilirsiniz. Bu, web sitenizin performansını artırmak için bir sonraki karar vermeniz için sağlam bir referans sağlayabilir.

جوجل Veri Stüdyosu

Yeni başlayanlar için, Google Analytics’te gösterilen tüm veri miktarından bunalmış olabilirsiniz. Açıkçası, bazen web sitenizin performansını özetlemek için grafik, grafik veya pasta ile basit bir rapora ihtiyacınız var.

İşte Google Analytics'ten, Google Analytics'i aramanız için ihtiyacınız olan her şeyi sunan ücretsiz bir Google Tool Studio aracı. Verileri görselleştirme yoluyla bilgilendirici, anlaşılması kolay raporlara aktarın.

Analytics, dijital pazarlama için her zaman bir sorun oluşturdu, ancak Google Data Studio, özelleştirilebilir veri görselleştirme ve rapor oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca, özellikle büyük bir grupta çalışıyorsanız büyük bir artı müşterilerinizle paylaşabilirsiniz.

Hızlı ipucu: Numunelerini çoğaltmak ve web sitenizin kullanımında değişiklik yapmak için Google Veri Stüdyo Galerisi'ne göz atabilirsiniz. Bundan sonra metriği ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilir ve düzenleyebilirsiniz. Oldukça şaşırtıcı, değil mi?

جوجل Search Console

Önceden Google Search Console'a yeniden hak kazanan Google Web Yöneticisi Araçları olarak bilinen bu ücretsiz web hizmeti, web yöneticileri için tasarlanmıştır. Endeksleme durumunu kontrol etmenizi ve web sitelerinizin görünürlüğünü optimize etmenizi sağlar.

Bu ücretsiz araç, Arama Motoru Optimizasyonu için bir zorunluluktur (SEO). Sitenizin arama performansını izleme gücü, kitlelerin siteniz için neleri istediğini anlamak için en değerli verilerdir.

Web sitesi Google tarafından izlendikten sonra, organik arama sonuçlarınızı performans istatistiklerinin yanında görebileceksiniz. organik arama sorguları için. Bu bilgi, ücretli metin reklamların ve organik arama sonuçlarının birlikte nasıl çalıştığını daha iyi anlamanıza yardımcı olur. Yeterince derin analiz ederseniz, düşük organik trafik hacmine sahip alakalı arama sorgularını tanımlamak ve bu anahtar kelimeleri Google AdWords'te hedeflemek gibi birçok fırsat bulacaksınız. Bu, web sitenizin amacına uygun olarak genel trafiğinizi artıracaktır.

جوجل İşletmem

Bir tuğla ve harç işi mi işletiyorsunuz? Öyleyseniz, Google’dan bu ücretsiz araçlar, web sitenizi güçlendirmek için en yerel SEO stratejilerinden biridir. Google My Business, Google Arama ve Google Haritalar gibi Google'daki çevrimiçi varlıklarını yönetmek için işletmeler ve kuruluşlar için güçlü bir araçtır.

Malezya'da akıllı telefon penetrasyonu 2018'e kadar% 100 yaklaşırken, Malezyalıların çoğunluğu navigasyon için akıllı telefonlar kullanıyor. anlık cevap aramak veya sosyal medya platformlarına göz atmak. İşletmeniz ve markanızın doğru bilgilerle çevrimiçi olarak bulunması gerekir.

Listelenen tüm bilgilerin doğru, güncel ve işinizi yansıttığından emin olun. Unutmayın, insanlar Waze veya Google Map üzerinden ofisinizi veya fiziksel mağazanızı ararken bu bilgiler görünecektir. Çoğu zaman işletmenin bazı adreslerini, telefon numaralarını ve çalışma saatlerini en son güncellemediğini görüyoruz. Trafiğinizi web sitenize kazandırmak mı istiyorsunuz?

Google Benim İşletmem'deki yeni özellikleri "İletiler" olarak denemelisiniz. Yayınlanan içerik, resminizi ve kısa açıklamalarınızı, istenen URL’ye harekete geçirici mesajla gösterir. Örneğin, blog gönderisi "Facebook'umda istemci sorgusunu gizlemeli veya kaldırmalı mıyım?" iş bilgilerimizin alt kısmında görünecektir.

جوجل Anahtar Kelime Planlayıcı

Anahtar kelime araştırması yapılmadan bir web sitesi oluşturmak uzun vadede yorucu ve zaman kaybıdır. Doğru müşterilere doğru anahtar kelimelerle ulaşmak için alakalı anahtar kelimeleri keşfetmek için Google Anahtar Kelime Planlayıcı'yı kullanmalısınız. Bu anahtar kelimeleri web sitenize eklemek, içeriğinizin alakalı kalmasını sağlayacaktır.

* Anahtar Kelime Planlayıcı'ya erişmek için, numaralı telefondan http://adwords.google.com/KeywordPlanner adresinden Google AdWords hesabınızda oturum açmanız gerekir. . Hesabın ücretsiz ve hızlı bir şekilde oluşturulması.

Evet, tamamen ücretsizdir, ürününüz, hizmetiniz ve hedef müşterilerinizle alakalı yeni anahtar kelime fikirleri bulabilirsiniz. Anahtar kelime planlayıcısı, web siteniz için en önemli anahtar faktörlerden biri olan tarihsel istatistikteki arama hacmi verilerini size gösterecektir.

Ayrıca, anahtar kelimelerin fikirlerinden elde edilen veriler web sitenize SEO için kullanışlı bir araçtır. Bilgileri analiz edin ve bir sonraki içerik pazarlama stratejinize dönüştürün. Arama terimleri verilerine dayanarak, kitlenizle daha alakalı hale getirmek için metninize nelerin eklenmesi gerektiğini gösteren çok sayıda fikre sahip olmanız gerekir.

جوجل Etiket Yöneticisi

Bu ücretsiz araç, etiketleri ve Web sitenizdeki ve mobil uygulamanızda hızlı ve kolay bir şekilde kod snippet'leri. Web sitesinin arka ucuna dokunmadan, web sitelerinde izleme ve analiz için kullanılan JavaScript ve HTML etiketlerini ekleyebilirsiniz.

Çoğu web sitesi, dağınık kodlar enjeksiyonu nedeniyle izleme işlevini dağıtmaz veya güvenilir olmayan veri toplamaya sahip değildir. Bunu çözmek için, tüm izleme kodlarınızı veya komut dosyalarınızı birleştirip yönetmek için Google Etiket Yöneticisi'ni kullanmanızı öneririz.

Bu aracı kullanmanın en iyi örneği Facebook Reklamlarını kullanmaktır. Daha fazla sayıda işletme Facebook Reklamları üzerinden harcama yaparken, çoğu Facebook Pixel'i dönüşüm izleme, optimizasyon ve yeniden pazarlama amacıyla web sitelerine yüklemiyor.

Facebook Ads, sorunsuz ve kolay kurulum için zaten Google Etiket Yöneticisi ile entegre. Yapmanız gereken tek şey karmaşık kodlamaya gerek kalmadan verilen talimatları tıklamanız ve takip etmeniz.

Sitemi Google ile Think'den Test Et

Mobil Google Arama'da iyi sıralamak için web sitenizin hızlı olması gerekir. yükleme hızı ve mobil cihazlar için optimize edilmiş bir web sitesi. Web sitenizin mobil performansta puanını kontrol etmek için Think with Google'dan Sitemi Test Et aracını kullanın. Birkaç dakika sonra, tüm cihazlarda web sitesinin performansını iyileştirmek için öneriler alacaksınız.

Hiç kimse yavaş web sitelerini beklemek veya mobil cihazlara uygun olmayan web sitelerine göz atmak istemez. Önerilen süre Google'dan 3 saniyedir. Bu, sitenizin tam olarak 3 saniye içinde yüklenmemesi durumunda, çoğu insan büyük olasılıkla başka bir yere gidecek demektir.

Sadece e-posta adresinizi girin ve web sitenizle ilgili ayrıntılı analizleri elde edersiniz. Raporun içeriği basittir, ancak Google'ın web sitenizin hızını nasıl sıraladığıyla ilgili değerli bilgiler sağlar.

Rapor, web sitesini daha da optimize etmek için web yöneticiniz veya web geliştiriciniz için çok önemli bir referans olacaktır. Google'ın web sitenizi nasıl oluşturduğu ve dizine eklediği konusunda daha ayrıntılı bir rapor gerekiyorsa, PageSpeed ​​Insight aracını kullanmalısınız.

جوجل PageSpeed ​​Insight

Gerçekten anlamak isteyen web geliştiricileri veya web tasarımcıları varsa Web sitenizin hızını artıran faktörler, PageSpeed ​​Insights Tool'a bir deneme yapın ve web sitenizin hız ve optimizasyonunda puanınızı kontrol edin.

En son sürümde, bir kullanıcının İlk İçten Gelen Noktanızdan (FCP) elde ettiği veriler, kullanıcının gördüğü zamanki ölçümleri gösterilmektedir. sayfadan görsel bir cevap. DOM İçeriği (DCL) ve HTML belgesi yüklendiğinde ve ayrıştırıldığında ölçülen

PageSpeed ​​Insights, Google'ın web sitenizi masaüstü ve mobil sürümler için farklı şekilde nasıl endekslediğine dair bilgi sağlamasında faydalıdır.

İşte bazı Web sitesi hız optimizasyonu ipuçları SayfaSpeed:

  • Açılış sayfası yönlendirmelerinden kaçının

  • Ekranın üst kısmındaki içerikteki oluşturmayı engelleyen JavaScript ve CSS'yi kaldırın

  • Sıkıştırmayı etkinleştir

  • Tarayıcı önbellekleme özelliğinden yararlanın

  • Minify CSS

  • HTML'yi küçült

  • JavaScript'i uyar

  • Resimleri optimize edin

  • Görünür içeriğe öncelik verin

  • Sunucu yanıt süresini azaltın

جوجل Trend

Google’dan en son trendleri ve verileri görmek ister misiniz? Google Eğilimler aracılığıyla herhangi bir şeyi arayabilir ve hatta belirli bir ülkeye veya kategoriye daraltabilirsiniz. Bu araç, bulunduğunuz yerdeki son trendleri veya viral haberleri tanımlamak için faydalıdır.

İdeal olarak, bir trend belirledikten sonra, söz konusu trendi yansıtan yeni blog yayınları, yeni promosyonlar veya fikirler üretebilirsiniz.

Google Arama Trendleri'ni kullanarak arama terimlerinin ilgi trafiğini de görüntüleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, belirli kampanyaları başlatmak için en uygun zamanı belirleyebilirsiniz. Bu, özel dijital pazarlama kampanyalarınız için en iyi zamanlamayı keşfedebileceğiniz için sezonluk kampanya veya yıllık promosyon için yararlıdır.

جوجل Uyarı

Belirli bir konunun ve ilgili tüm bilgilerin farkında olmak istiyorsanız haberlerde havaya uçurmak, bunları Google Alert ile otomatik olarak size ulaştırabilir ve anahtar kelimeleriniz veya kelime öbekleriniz yeni güncellemeler olduğunda her zaman haberdar olabilirsiniz.

Google Alert, her andan itibaren güncellenen basit bir anahtar kelime izleme için iyidir. Bu anahtar kelimeler, gerçek zamanlı bildirim için e-posta gelen kutunuza gönderilir. Tabii ki, bunları alacağınız frekansı seçebilirsiniz – günde bir kez, haftada bir kez, hatta sadece bir kez olsun.

Google Alert oluştururken kullanışlı bir ipucu, genel anahtar kelimeler kullanmaktan kaçınmaktır. Web sitenize daha özgü uyarılar oluşturun. Anahtar kelimeler ne kadar hassas olursa, uyarılarınız o kadar önemlidir. Bunun için, dil, bölge veya kaynaklar gibi mümkün olan yerlerde arama filtrelerini kullanmalısınız.

ملخص

Yani, bu, yukarıda, performansının iyileştirilmesi için sahip olması gereken 10 ücretsiz Google aracına sahip. Senin internet siten. Sitenizin amacına ulaşmak için analiz, araştırma veya izleme işlemlerinden tüm araçlardan yararlanın.

Google'dan en sevdiğiniz araçlar hangileridir? Sunulacak başka bir Google aracını biliyor musunuz? Aşağıdaki yorumlardan bizi haberdar edin!