التسويق الرقمي

3 Kolay Adımda Kullanılmış Kutu Kamyon Nasıl Satılır

Satmayı düşündüğünüz kullanılmış bir kutu kamyonunuz var mı? Öyleyse, mutlu bir alıcıyı eski kamyonunuza koymanız ve cebinize birazdan fazla para koymanız için bu basit ipuçlarını dikkate alın.

İpucu # 1: Gazeteleri unutun; İnternette olduğu yer!

Geçtiğimiz onbeş yıl boyunca iki bağlantılı fenomen yürürlüğe girdi: gazetenin gerilemesi ve internetin yükselişi. Kullanılmış ürünleri satın almak istediğimizde artık sabah gazetesinde istediğimiz reklamlara yönelmiyoruz. Bunun yerine, web tarayıcılarımızı çevrimiçi reklamları ve açık artırma sitelerini ve benzerlerini işaret ediyoruz. Reklamınızı ücretsiz veya çok uygun bir fiyata barındıracak düzinelerce saygın site var. Bir çevrimiçi reklamla, bir gazetede sıkışık küçük bir kare ile yapabildiğinizden binlerce insana ulaşacaksınız.

İpucu # 2: Reklamınızın öne çıkmasını sağlayın.

Araştırmalar, iyi yazılmış bir yazılı reklamla ve Ürünlerin iyi fotoğrafları, daha az إعلانın tıklama oranını neredeyse ikiye katlar. Bu nedenle, reklamınızın parlamasını sağlamak için en iyi ilginizdir.

İlk düşünceniz kullanılmış kutu kamyonunuzun yazılı açıklamasıdır. Kelime işlemcinizde yeni bir belge açın ve kamyonun geçmişini, durumunu ve özelliklerini belirtin. Doğru yazım ve doğru dilbilgisi kullanmaya özen gösterin; Yazınızın kalitesi size, satıcıya yansıyacaktır, böylece yazınızın parlatılmasını istiyorsunuz.

Sonra, kamyonunuzu göstermek için bazı fotoğraflara ihtiyacınız var. İyi bir dijital fotoğraf makinesi (hatta iyi bir cep telefonu kamerası bile amaca hizmet edebilir) ve kamyonun normal açılardan çekilmesini sağlayın: kenarlar, ön ve arka. Ardından, iç, lastikler, motor ve notun diğer her türlü fotoğraflarını çekin. Ayrıca, kullanılmış bir kutu kamyon sattığınız için, kutunun kendisinden birkaç fotoğraf çekin.

Yazarken ve fotoğraf çekerken ideal müşterinizi göz önünde bulundurun. Kullanılmış bir kutu kamyon için pazarda olduğunuzu düşünün ve bir reklamda görmek istediğiniz şeyleri düşünün. Birincil hedefiniz cazip bir reklamı bir araya getirmektir ve kalite bilgileri bu amaçla hayati önem taşımaktadır.

İpucu # 3: Reklamınızı barındırmak için iyi bir site bulun.

Bir arama motorunu "yer" gibi bir kelime ile beslerseniz Bir reklamı çevrimiçi olarak görürsünüz, "birçoğu reklamınızı ücretsiz olarak yayınlamanıza izin verecek binlerce reklam sitesi açarsınız. Sağduyu, ücretsiz bir site ile gitmenizi söyler; Sonuçta daha az pahalı. Ancak, küçük bir ücret gerektiren siteler genellikle ücretsiz sitelerden daha iyi performans gösterir. Sonuçta, seçim sizin. Siteye sizin karar verdiğinizde, reklam metninizi reklam formuna kopyalayıp yapıştırın ve dilbilgisi, yazım ve noktalama işaretleri için bir kez daha gözden geçirin. Unutmayın: İyi, temiz yazı size iyi yansıyacak ve potansiyel müşterileri size daha iyi eğecektir. Ardından kamyon fotoğraflarınızı yükleyin; bitmiş ilanınızı gönderin; ve hevesli alıcıların cevaplarını bekle. Tek yapmanız gereken en iyi teklifi kabul etmek.