SEO

4 Yerel SEO İpucu

Yerel SEO stratejileri çoğu bölgesel veya ulusal pazarlama tekniğinden farklıdır. İşletmenizin faaliyet gösterdiği ana şehirden ve muhtemelen yerel çevre şehirlerden trafik çekmek istediğinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Yerel arama motoru pazarlamanızın istenen sonuçlarını elde etmek için üzerinde durmanız gereken bazı adımlar şunlardır:

1. Her üç arama motorunun yerel sayfalarını oluşturun – Bing, Yahoo ve Google'ı ziyaret etmeniz ve her birinde yerel sayfalar oluşturmanız gerekir. Ana odak noktanınız, ayrıca, kullanacak olan belirlenmiş anahtar kelimeler için doğru kategorilere ayrılmış sayfalar oluşturmak olmalıdır. Aynı anahtar kelimeler için mümkün olan en iyi kategorileri seçtiğinizden emin olun; aksi takdirde işletmeniz yerel aramalarda görünmeyebilir.

2. İncelemeler – Yerel SEO stratejilerinizi güçlendirmenin en iyi yollarından biri, müşteri tabanınızdan düzenli olarak yüksek kaliteli incelemeler aldığınızdan emin olmaktır. Arama motorları, asılsız veya hatalı incelemeleri açığa çıkarmada çok iyi olduğundan incelemelerin gerçek olması önemlidir. Basit bir kartpostal oluşturmalı ve ürünlerinizden ve hizmetlerinizden ekleyebileceğiniz bazı küçük indirimler veya diğer bonus karşılığında müşterilerin ayrılmasını ve dürüst olmasını (ancak umarım iyi) gözden geçirmenizi isteyeceksiniz. Oluşturduğunuz her yerel sayfanın incelemeleriniz için bir yer bulacağından, olumlu eleştirileri almak pazarlama stratejinizin bir parçası olduğundan emin olun.

3. Yerel Fotoğraflar NOT Stok Fotoğrafları – insanların yerel olarak aradığı en önemli şeylerden biri, gerçek olan işlerin ve imajların fotoğraflarıdır. Hazır fotoğraf ekleme işiniz hakkında hiçbir şey satmaz ve sizi ziyaret etmeyip rahatsız etmeyeceklerini merak etmesine izin verir. Mağazanızın yüksek kaliteli fotoğraflar çekin, bir diğerinde ürün ve / veya hizmetler gösteren veya mutlu gülümseyerek bir sorunu çözmeye hazır insanlar gösterin.

4. Başlıkta Telefon Numaralarını Ekleyin Etiket Tanımları – Sizinle iletişim kuran kişileri ikiye katlamak veya hatta üçlü kişiler arasında bir kolay yol, yerel telefon numaranızı başlık etiketi tanımlarına eklemek ve aynı zamanda insanların bu bilgileri görecekleri katın üstüne eklemektir. Örneğin, bir başlık etiketinde şunları söyleyebilirsiniz: Joe's Plumbing, Denver CO – neden bunu söylemiyorsunuz: Joes Plumbing (719-555-1243) Denver, CO? Bu küçük bir numara, daha fazla bilgi edinmek için bir bağlantıyı tıklamak yerine sizi ilk önce aramak için yerel halkı bulacaktır.

Bu basit, kolay ve hızlı yerel SEO stratejileri bugün kesinlikle uygulayabilirsiniz. Neden onları denemiyorsun?