SEO

5 Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Web Sitesi Tasarımı Sırasında Önlemek için Sorunlar

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Web Siteniz Sırasında Önlenecek Sorunlar Redesign

İşletme sahiplerinin, web sitelerini yeniden tasarlama konusunda ilk yaklaştıklarında verdikleri ilk endişelerden biri, mevcut arama motoru trafiğini kaybetme korkusu. Bu korku iyi kurulmuş. Yeniden tasarlanan bir web sitesiyle, SEO etkilerini göz önünde bulundurmadan yaşamak, karanlık bir odaya girmek gibidir. Genel olarak, web sitenizi geliştirirken, önce ve sonra 5 SEO endişesi adresi vardır:

SEO Endişesi # 1: İçerik Yönetim Sistemi

Eğer farklı bir içerik yönetim sistemine geçiş yapıyorsanız, (CMS) sık sık mevcut sitenizdeki URL’lerin yeni sisteme uyan bir şeye değişmesi gerektiği anlamına gelir. Muhtemelen yeni URL adlandırma kuralı eskisiyle eşleşmeyecektir.

Çözüm: Pratikte, eski URL'lerin tümünü 301 kalıcı olarak yeni muadillerine yönlendirin. Bu pratik değilse, web sitenizdeki doğrudan arama motoru ziyaretçileri alan açılış sayfası URL'lerini bulmak ve bunları yeniden yönlendirmek için analizlerinizi inceleyin. Ayrıca, başka sitelere yönlendiren bağlantılara sahip URL'leri de yeniden yönlendirin. Tüm URL'leri yeniden yönlendirmek için en iyi uygulama, doğrudan arama motoru trafiği almayan ve harici bağlantılara sahip olmayanlar daha az önemlidir.

SEO Endişesi # 2: Site Mimarisi

Yeni web sitenizde bir yepyeni navigasyon şemasının yanı sıra site mimarisinin genel bir değişimi (her sayfanın birbirine nasıl bağlandığı). Bu, web sitenizdeki sayfaların arama sonuçlarında görünüp görünmeyeceğini belirlemede önemli bir unsurdur. Örneğin, web sitenizde şu anda ana navigasyonda yer alan bir sayfa alırsanız (sitenin her sayfasının kendisine bağlandığı anlamına gelir) ve bunu yeni web sitenizde daha az öne çıkarırsanız, bunu yapmazsanız şaşırmayın. Hedeflenen anahtar kelime öbekleri için arama sonuçlarında göründüğü gibi görünmüyor.

Çözünürlük: Arama motorları, sitenizdeki en önemli sayfaların kendilerine nasıl bağlandığınıza karar verir. En iyi duruma getirdiğiniz sayfaların ana navigasyonunuzdan bağlandığından emin olun, böylece uygun dahili bağlantı popülerliğini alacaksınız.

SEO Endişesi # 3: İçerik

Daha önce eski sitenizin içeriğini optimize etmemiş olsaydınız. , yeniden tasarlanan sitenizde yaptığınızdan emin olun. Benzer ürün veya hizmetleri bulmak için kullanıcıların arama motorlarında kullandıkları anahtar kelimeleri araştırın ve ardından web sitesinin her bir sayfasında stratejik olarak kullanın. Bu, hedeflediklerinizi sitenize canlı yayından sonra artıracaktır. Mevcut siteniz iyi optimize edilmiş ve zaten hedeflenmiş ziyaretçileri getiriyorsa, değiştirdiğiniz içerik konusunda dikkatli olmanız gerekir. İçeriğinizi daha iyi hale getirmekten korkmamalısınız, ancak sizin için çalışan eski içeriği tamamen yeniden yazmak iyi bir fikir olmayabilir. Değişiklik uğruna içeriği değiştirmek için cazip olmayın. İçeriği güncellerken başparmak kuralı; Sadece içeriği güncel hale getirmek için değiştirin. İşletmeniz gelişiyor ve içeriğiniz de öyle. Web sitesi yeniden tasarımı, web sitesi dönüşümlerinizi artırmaya çalışmak için iyi bir zamandır. Dünyadaki tüm hedeflenmiş ziyaretçiler, almak istedikleri eylemlerden hiçbirini almazlarsa sizin için hiçbir yararı yoktur. Daha fazla ziyaretçiyi alıcılara dönüştürmek için içeriğinizin bir kısmını yeniden yazmak, bu ziyaretçilerin sayısını azaltmadığı sürece iyi bir şeydir. Yine – bu, hangi sayfaların en iyi performans gösterenler olduğunu belirlemek için analiz raporlarınızı incelemeniz gereken yerdir.

Çözüm: Mevcut sayfa içeriğinizin arama motoru trafiğini ve dönüşümlerini getirdiğini fark ederseniz, değiştirmeden önce değiştirin.

SEO Endişesi # 4 Web Sayfası Başlık Etiketleri

Sayfa başlık etiketlerine dikkat edin. Önceki başlık etiketlerinizi yanlışlıkla kaybetmediğinizden emin olun.

Çözüm: Yeni sitenizle, her sayfada uygun (benzersiz, alakalı ve anahtar kelime açısından zengin) başlık etiketleri olmadan canlı yayınlama. Yapacak olursanız kesinlikle büyük bir trafik kazası yapacaksınız. Yeni CMS'nizin, her sayfanın başlık etiketlerini gerektiği gibi özelleştirebildiğinden emin olun. Eğer değilse, o zaman yeni bir CMS bulun. Başlık etiketlerinin SEO için çok önemli olması nedeniyle bunu yeterince vurgulayamıyorum.

SEO Endişesi # 5 Site Haritasını Güncelleme

Web sitenizi yayınlamadan önce, emin olun ve büyük Arama Motorlarına yeni bir Site Haritası gönderin. Arama motorları eski sitenizi Dizine Eklendi. Arama Motoru BOTS'sini ziyaret ederek sitenizi kendi programlarına göre yeniden dizine eklemenin gecikmesinden kaçının. Site haritaları, Arama Motoru Dostu Tasarım'ın kalbinde yer almaktadır. Arama motorlarının web sitenizdeki her sayfayı tek bir noktaya bağlayarak her sayfanın bir kısmını bulup dizine eklemesini kolaylaştırırlar.

Site haritaları ayrıca arama motorlarının web'inizin ne olduğunu net bir şekilde anlamasına yardımcı olmanızı sağlar. site, optimizasyon konusunda benzersiz fırsatlar sunmaktadır. "Anahtar kelime yoğunluğu", genellikle belirli bir arama ifadesinin sitenizde görüntülenme sayısını tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Site haritaları, en alakalı ve önemli anahtar kelimelerinizi maksimum düzeyde kullanmalıdır. Sayfadaki bağlantı metninde anahtar kelime yoğunluğunuza katkıda bulunmalıdır.

Tüm bağlantılar, düz metin olmalı ve sitenizdeki her sayfaya işaret eder. Böylece, hem ziyaretçiler hem de arama motoru örümceklerinin ne anlama geldiğini anlamaları kolaylaşır. site haritası sayfanızdan bağlantı verilen her sayfada bulabilirsiniz. Site haritaları bir optimizasyon tekniği olarak gereklidir ve her zaman dizin sayfanızdan veya ana sayfanızdan bağlanmalıdır.

Çözüm: Yeni Site Haritasını Arama Motorlarına Gönderin

Bu 5 sorun, karşılaşabileceğiniz birçok web sitenizi yeniden tasarlıyorsunuz. Arama motoru ziyaretçilerinin kaybolmasını önlemek için SEO'nuzu yeni siteye entegre edin. Ziyaretçi sayınızın yeni bir tasarımla vurulmasının bir sebebi yok.