SEO

5 İpucu Daha İyi Google Sıralaması için Web Sitesi Görünürlüğünü Geliştirmek İçin

İlk web sitelerini oluşturmaya başlayan çoğu insan, web siteleri çevrimiçi olursa, onu ziyaret eden ve onlara yeni iş getiren bir sel felaketi olacağına inanıyor. Gerçekte, bu böyle olmaz. Yeni bir web sitesi sadece büyük bir çölün içindeki bir dükkan gibidir. Varsayılan olarak hiçbir web sitesi kimseye görünür değildir. Tüm Arama Motoru Optimizasyonu çabalarımızın yalnızca bir amacı vardır ve bu web sitesi görünürlüğünü artırmaktır. Bu nedenle SEO'nun çekirdeğidir. Ancak, önce, web sitesi görünürlüğünün ne olduğunu anlamalıyız. Bir web sitesinin arama motorlarına görünürlüğü hakkında konuşmaya başlamadan önce bile, insanların arama motorlarıyla nasıl etkileşim kurduğuna dikkat etmeliyiz. Arama kutusuna belirli anahtar kelimeler yazarlar ve arama motoru Arama Motoru Sonuç Sayfası (SERP) olarak adlandırılan sonuçlar sayfasını sunar. SERP'de daha yüksek gösterilen alanlar aşağıdaki olanlardan daha belirgindir. Web sitesi görünürlüğü ile anahtar kelimeler arasında bir ilişki olduğunu gösterir. Şimdi bunu tanımlayabiliriz.

Web Sitesi Görünürlüğü Nedir?

Web sitesi görünürlüğü yüzde cinsinden ve belirli anahtar kelimelere referansla hesaplanır. Mükemmel görülebilirlik diye bir şey yoktur. Görünürlük dediğimiz zaman, bir "anahtar kelime kümesi" için görünürlük anlamına gelir. Örneğin 100 anahtar kelimeyi hedeflersek alan görünürlüğümüz 100 anahtar kelimeye dayanır. Web sitemiz% 10 görünürlük puanı içeriyorsa, kişi bu hedef anahtar kelimelerden birini yazarsa, birisinin web sitemizde tıklayacağına dair% 10 olasılık olduğu anlamına gelir. SEMrush أو SEO Profiler gibi görünürlük puanını belirten SEO araçları, görünürlüğünüzü bilmek istediğiniz anahtar kelimeleri girmenizi ister. Bu nedenle anahtar kelimelerin seçimi, alacağınız web sitesi görünürlük skoru için çok önemlidir. Daha az rekabetçi olan ve işletmeniz için daha az değerli anahtar kelimeleri kötü bir şekilde seçtiyseniz daha yüksek bir görünürlük puanı elde edebilirsiniz. Bununla birlikte, bu yüksek görünürlük skoru iş için o kadar verimli olmazdı. Şimdi, uygun bir araştırmadan sonra karlı anahtar kelimeleri seçtiğinizi ve görünürlük skorunuzun mükemmel bir şekilde geçerli olduğunu ve daha sonra görünürlüğü nasıl artırabileceğimiz konusunda tartışmanın zamanı olduğunu varsayıyorum. Beş uygulanabilir stratejidir:

1. Hatalarınızı ve Hatalarınızı Web Sitenizden Kaldırın

Bu etkinliğe "teknik SEO" da denir. Arama motoru, kırık bağlantılar gibi hatalar içeren web sitelerinden nefret eder. Yapmanız gereken ilk şey, tüm hataları kaldırmaktır. Kurbağa çığlığı veya derin tarama gibi araçları kullanarak hataları bulabilirsiniz. Sadece hatalar değil yavaş web siteleri de iyi Google sıralamasını alamıyor. GTmetrix yalnızca sitenizin hızını değil, aynı zamanda onu nasıl geliştirebileceğinizi de gösteren ücretsiz bir araçtır. Bu aracı kullanın ve buna göre hareket edin. Ayrıca, Google yönergelerine uymamak büyük bir hata olacaktır. Bazı insanlar Google'ın bir yasa olmadığını iddia ediyor. Doğru, ancak trafiği almak için Google'a güveniyorsanız SEO yönergelerine uymanız gerekir; cezalandırılacaksınız.

2. Yüksek Değerli İçeriği Koyun

Arama motorlarını mutlu etmek istiyorsanız, web sitenizin okuyucularını değerli ve iyi araştırılmış içeriklerden memnun edin. Daha yüksek bir Google sıralamasını elde etmek için, nişinizde birçok kişiyle rekabet ediyorsunuz, içeriklerinizin derinliği ve değeri ile onları yenmeniz gerekiyor. Diğer web sitelerindeki içeriği tekrar ifade etmeyin. İçeriğinizi yaratın ve düzenli olarak yayınlayın. İçeriği web sitenizin vücudunun kanı olarak düşünün. İçeriği yazarken, kitlenize odaklanın. Fakat bunun için biraz sıkı çalışman lazım. Aşağıdakileri yapın:

i. Hedef müşterilerinizi düşünün. Sorunları ve konuları kimdir onlar? Web sitesi sahiplerinin çoğu, müşterileri için belirsiz bir konsepte sahiptir. Ürünleriyle ilgilenen bazı rasgele insanlar düşünürler. Hedef müşterilerinizi açık ve kesin bir şekilde tanımlamalı ve işiniz için bir "müşteri kişiliği" oluşturmalısınız. Ancak o zaman onları kampanyalarınızda hedefleyebilirsiniz.

ii. Yahoo Cevapları Quora ve benzeri diğer web sitelerine gidin ve insanların nişinizde hangi soruları sorduğunu öğrenmeye çalışın. Bunlar acı noktalarıdır ve içeriklerinizdeki bu sorunların cevaplarını bulmak zorundasınız.

iii. Şimdi bazı anahtar kelime araştırması yapma zamanı. İlk önce hedeflerinizi ve iş hedeflerinizi yazmalısınız. Ardından, yalnızca Google Kelime Planlayıcı'yı değil bazı diğer araçları da kullanarak karlı anahtar kelimeler bulun. Ücretli bir abone almaya gücü yetmiyorsa, orada ücretsiz varlıklar var. Bu konu başka yerlerde ve ayrıca YouTube kanalımda tartışılmıştır, bu nedenle burada bırakıyorum. Anahtar kelimeleri bulduktan sonra bunları gruplar halinde düzenleyip web sitenize bir anahtar kelime haritası oluşturmalısınız. Şimdi bazı içerik yazmanın zamanı geldi.

iv. Başlığın geri bağlantıları ve sosyal paylaşımları aldığı hakkında fikir edinmek için Buzzsumo adlı aracı kullanarak yazmaya başlamadan önce. Ünvanınızı yapın ve alt başlıklar hakkında bazı fikirler alın.

3. Bağlantı Bina

Bağlantı kurmanın ne olduğunu ve spamden nasıl ayrıldığını anlamaya çalışın. Geri bağlantı, web sitenize başka bir siteden işaret eden bir bağlantıdır. Pek çok insan teşvik etmeye çalıştıkça binlerce geri dönüş gerekmiyor. Sadece az ama yüksek kaliteli geri bağlanmanız gerekir. Geri bağlantılar hakkında en önemli şey alakalılıktır. Bu bağlantılar ilgili web sitelerinden gelmelidir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, ilgili web sitelerinin rakiplerinizin çoğu zaman olmasıdır. Ancak, denerseniz, rakipleriniz değil, az çok alakalı web sitelerini bulurdunuz. Çok yüksek etki alanı yetkisine sahip web sitelerine odaklanmayın. Bir etki alanı yetkilisinin ne olduğunu bilmiyorsanız, Moz web sitesinde ücretsiz günlük aramalarından ikisini kullanın ve herhangi bir internet sitesinin alan adı yetkisini ve sayfa yetkisini öğrenin. Sinirlenmeyin, bağlantı kurma yavaş bir süreçtir ve web sitenizin görünürlüğünü arttırmak uzun vadeli bir taahhüttür. Bu nedenle, yavaş ilerle, yavaş yavaş ilerleyin. Ayrıca, yukarıda belirtildiği gibi içeriklerinizle bağlantı kurmaya çalışın.

4. Sosyal Medya Etkileşimi

Herkes, sosyal medyanın web sitenizi görünür kılmak için önemli olduğunu bilir. Bununla birlikte, dikkat etmeniz gereken çok kritik noktalar var ve bu yazıya burada kısa bir mektup yazmaya çalışacağım. Bunun nedeni, her biri için daha fazla açıklama yapılması gerektiğidir ve bunu gelecekteki yazılarımda da ele alacağım. Önemli noktaların bazıları şöyledir:

i. Sürekli görünürlük ve web sitenize trafik için, izleyicilerinizle sürekli arabuluculuk yapmanız ve ara sıra etkileşime girmeniz gerekmiyor. Bunun için öncelikle hangi içerik türlerine ihtiyaç duyulacağını bulmanız gerekir. Ayrıca, Google Analytics'te anlamanız ve izlemeniz gereken bazı etkileşim metrikleri vardır. Videolar da etkileşime girmek için iyi. Kameranın utangaçsanız, sorun değil! Etkileşim için sadece ekran yakalama videoları yeterlidir. Bunlar üç puan ve geriye kalanlar, bu üçlüğe ayrı bir açıklama ile birlikte ele alınacaktır.

ii. Sosyal medyayı ezici buluyorsanız, coschedule أو hootsuite gibi araçları kullanın.

iii. Son olarak, en önemlisi, "en sıcak" sosyal medyayı bulmaya ve bunun üzerine odaklanmaya çalışmaktır. İnsanlar iyi zamanlarda Facebook ve LinkedIn'den çok fazla görüş, trafik ve para kazanmış durumda. Ancak, bence, ikisi de onlara büyük miktarda para ödeyene kadar bu küçükler küçük işletmeler için ölü köpekler. Bununla birlikte, Facebook reklamları hala ucuz ve eğer Facebook reklamları için iyi bir özel ya da benzer bir izleyici kitlesi yapmayı biliyorsanız, bunu deneyip sonuç alıncaya kadar çimdikleyebilirsiniz.

5. İş Web Sitesi Yükseltme Yerel olarak ve çevrimiçi ortam dışında

Hâlâ kağıt biçimini tercih eden çok sayıda insan var. Dışarıda büyük bir dolaşım olanağı bulunan birçok yerel dergi var ve reklamlar bir bütçeyle veya hatta ücretsiz olabilir. Belediyenize veya yerel kulüplerinizle konuşabilir ve ücretsiz إعلان alabilir veya nominal bir fiyata alabilirsiniz.