SEO

5 SEO İpuçları Blogcular Tarafından Gözden Kaçırıldı

Blogunuzu yazıyorsunuz çünkü bilginizi paylaşmak istiyorsunuz; ayrıca web günlüğünüze trafik çekmek ve arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak istediğiniz için blog yazıyorsunuz.

Sayfa faktörleri ve bağlantı kurma ile ilgili temel SEO bilgilerini zaten biliyorsunuz, ancak göz ardı edilen sayısız başka faktör var.

Onaylandı, hiçbir zaman hepsini parçalamayacaksınız, ancak bloglarınızın daha önemli bir etkisi olmasını sağlamak için kolay olanlara biraz zaman ayırmaya değer.

İşte kullanmanız gereken beş basit ama etkili taktik.

Çarpıcı başlıklar

Harika başlıklar sıralamanıza nasıl yardımcı olur?

Pekala, arama sonuçlarında daha fazla tıklama sıralamanızı artırıyor çünkü algoritma blogunuza daha fazla değer katacak.

Eğer göreceli olarak düşük seviyedeyseniz, ancak çok fazla tıklama alıyorsanız, sıralamanız yükselecek. Bununla birlikte, çok fazla puan alırsanız ve tıklama almazsanız, blogunuz bu arama terimiyle alakasız sayılır ve sıralamalarınız düşer.

Bu nedenle, göz alıcı başlıklar sıralamanızı iyileştirir.

Sıralamanızı artırmak için görüntüleri kullanın

Blogunuza bağlantı vermek için görüntüleri kullanmak sıralamanızı artıracak ve geri bağlantılarınıza biraz çeşitlilik sağlayacaktır.

Alt etiketi, arama motorlarına resminizin içeriği hakkında bilgi verir. Blog postanıza bağlamak için bir resim kullanırken, Alt etiketi bir anahtar kelime görevi görür.

Bu bağlantı tabanlı geri bağlantıları almanın en iyi yolu, başkalarının kullanması için bir Infographic oluşturmaktır – orijinal yazınıza geri bağlantı isteyin.

Do-follow vs. no takip et

Do-follow linkleri almayı hedefliyorsunuz çünkü blogunuzun yüksek kalitede ve güvenilir bir bilgi kaynağı olduğunu gösteriyorlar.

Sorun bir çok profil sitesi ve bloglar yalnızca takip eden bağlantılar sağlamıyor. Bunların aşırı miktarda olması blogunuzun güvenilmez görünmesine neden olacaktır – iyi değil.

Bağlantılarla satın alma (lütfen bunu yapmadığınızı söyleyin) sıralamanızı bozmanın en hızlı yoludur. Bunun yerine, yüksek kaliteli bloglar için konuk bloglarına odaklanın.

Güvenilir bloglara bağlantı

Giden bağlantılar aynı gelenler kadar alakalı.

Güvenilir ve kaliteli bir blog olarak, blogunuzun arama motorlarının gözünde değerini artırmak istiyorsanız, diğer yüksek kaliteli bloglarla bağlantı kurmanız beklenir.

Kısa mı yoksa uzun bloglar mı?

Tamam, evet, muhtemelen kısa ve kullanışlı bir bilgi verici, yüksek kalitede bir blog yazısı yazabilirsiniz, ancak arama motorları uzun içeriği sever.

Ancak içeriğiniz uzun sürmeli (aynı zamanda kaliteli, alakalı ve bilgilendirici olmalıdır), aynı zamanda yorum almaya da çalışmalısınız. Bu, her gönderinin benzersiz içeriğinin uzunluğunu artırmaya yardımcı olacaktır.

Bu fikirlerin hiçbiri devrimci olmamasına rağmen, çoğu zaman göz ardı edilir. Basit ve gerçekleştirmesi kolay olan bu ipuçları, blog oluşturma işleminizden daha fazla yararlanmanıza yardımcı olur.

Blogunuzda en iyi sıralamayı nasıl elde edeceğiniz konusunda herhangi bir fikriniz varsa veya herhangi bir sorunuz varsa, lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin.