التسويق الرقمي

6 Adımda Dergi Nasıl Başlanır

Bir dergiye başlamak düşündüğünüz kadar zor değil. Birkaç kişiye kendim başladım ve yıllarca başarıyla yayınladım. Hata yapma, bu zor bir iştir, ancak birkaç önemli gereksinimi karşılayabilirseniz, derginizi yerden alabilirsiniz.

Bu birkaç önemli gereklilik nedir?

1) Bunu yapmak için biraz paraya ihtiyacın var – Her iş başlangıç ​​sermayeye ihtiyaç duyar ve dergiler farklı değildir. Ne kadara ihtiyacın var? İlk sayınızı sokaklarda ve / veya haber standlarında almak için birkaç yüz dolar kadar (طبعة masraflarınızı dahil değil) çalışacaksınız. Öngörülen daha yüksek bir kitap için, girdiğiniz pazara ve battan ne kadar büyük bir alana gittiğinize bağlı olarak binlerce dolara ihtiyacınız olacaktır. Önemli olan, işçilerin ve maaşla dolu bir ofis kiralamak yerine, yayınlamak ve görevleri kendiniz yapmak için ihtiyaç duyduğunuz becerileri öğrenmek olacaktır (Bir dakika içinde bu becerilere isabet edeceğim ve bir dakika içinde para hakkında daha fazla konuşacağım).

2) Ekipman – İhtiyacınız olabilecek çeşitli yazılımları çalıştırabilecek en az bir iyi bilgisayar (Adobe InDesign ve en azından Adobe Photoshop), yaklaşık 750 $ 'lık çalışan Nikon D50 gibi iyi bir dijital SLR fotoğraf makinesi, bir telefon ve bir güvenilir araç.

3) Satış kabiliyeti – Büyük ve küçük ölçekli reklamların ve sizinkilerin tükeneceği dergiler farklı olmayacaktır. Bu projeye başlamadan önce, sağlam bir satış stratejisine sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulayamıyorum. Daha fazla satış konusunda daha fazla konuşacağım.

4) Yaratıcılık – Okuyucularınıza çekici bir pakette yeni bir şey sunmadan hayatta kalamazsınız ve bunun için yaratıcılık bir zorunluluktur.

Adım # 1 – Çerçeveyi Geliştirin

Muhtemelen yayınlamak istediğiniz derginin türü hakkında bir fikriniz olabilir, ancak buradan temel bir çerçeve oluşturmalısınız. Derginiz için bir isim seçin, ABD ticari marka veritabanını arayarak kimsenin ticari markalarına katılmadığınızdan emin olun.

Web sitenizin alan adı, adınızı seçerken dikkate alınması gereken bir şeydir. Derginin adınızla eşleşen açık alan adlarını mümkün olduğunca yakından arayın. Magazinenameonline.com veya magazine-name.com gibi dergiler için alan adlarına birkaç sudo-odd take kullanmak yararlıdır. Alanınızı kaydedin ve derginizin yeni web sitesinde çalışmaya başlamak istediğiniz bir web geliştirme şirketi ile iletişim kurun. Kişisel olarak dergiler için web sitelerinde uzmanlaşmış 22 Yaratıcı gibi. Web sitenizin harika bir şekilde kapıdan çıkmasına gerek yok, sadece kim olduğunuz ve kitabınızın ne olduğu hakkında net olan bir şey – burada bir kaç yüz dolarlık birinden binlerce kişiye kadar burada harcama yapmayı bekliyoruz. Bir web sitesi bu sürecin önemli bir parçası olsa da, bunu atlamayın.

Tamam, bir adınız ve bir web siteniz var, bundan sonra ne var? Bir editör taslağını yazarak ilk sayınıza neleri dahil edeceğinizi öğrenin. Fantezi adı, ancak gerçekte, neyi belirtmek istediğinizi, her bir öğeye kaç sayfa ayırmak istediğinizi ve reklamlarınız için kaç sayfa ayırmak istediğinizi yazın (bu, ilk إعلانınız için kaç reklam sattığınıza bağlıdır) konu). Derginiz kaç sayfa olmalı? Burada iki faktör var. Biri, daha büyük bir dergi basmak için daha pahalıya mal olan derginin basım bedeli. Açıkçası, ikincisi ne kadar editörün üretebileceği ya da üretmek isteyebileceğidir. İlk sayfanızda 100 sayfalık bir kitaba ihtiyacınız yok, rakiplerinizin yaptıklarına bağlı olarak, bir yerel veya yaşam tarzı dergisi için yaklaşık 50 sayfa ve ulusal haber stantlarında dağıtmak istediğiniz bir dergi için 90'dan fazla sayfayı hedefleyin.

Adım # 2 – İçeriği Üretme Zamanı

Popüler inanışın aksine, gazetecilerin ordusuna ihtiyacınız yoktur. ilk sayınızı yayınlamak için Yüzlerce dergi içeriğimi kendim ya da sadece bir avuç insanın yardımıyla ürettim, o kadar da zor değil.

Editöryal ana sayfanızda bir numaralı öğe ile başlayın. İlk olarak yazınızı yazın, editör yazımı için temel kuralları takip ettiğinizden emin olun (Google bunu yardım için arayın). Kopyasını oku ve dürüst fikirlerini al. Okuyucularınızın dikkatini herhangi bir noktada mı kaybettiniz? Gerçeklerin doğru mu? Herhangi bir yazım hatası var mı?

Bir resim kelimenin tam anlamıyla bin kelimeye bedeldir. İnsanlar resimlerden, büyük, renkli resimlerden ve çoğundan hoşlanır. Parça için kaç resme ihtiyacınız olduğunu ve fotoğraflarınızı kendiniz çekip çekemeyeceğinizi veya bunları satın almanız veya bir stok fotoğraf servisinden lisans almanız gerekip gerekmediğine karar verin. Eğer onları kendin alabilirsen, dışarı çık ve kopmaya başla. Net, odaklanmış görüntüleri alın ve bunlardan bolca alın. Bir şey geri almak ve tekrar çekmek zorunda kalmak istemiyorsunuz çünkü çekimi almadınız. Ayrıca, kameranızı 300dpi görüntüler çekecek şekilde ayarlayın, normal daha küçük çözünürlüklü görüntüler işe yaramayacak ve son üründe pürüzlü görünecek – hiçbir şey dergilerde düşük çözünürlüklü fotoğraflardan daha fazla çay gibi gelmiyor. Fotoğraflarınızda herhangi bir kullanıcı varsa, bir & # 39; model sürümü & # 39; görüntülerini yayınınızda kullanmanıza izin veriyor. Bir stok fotoğraf web sitesinden bir görüntü satın almanız gerekiyorsa, yazdırma için uygun bir 300dpi görüntü aldığınızdan emin olun. Her fotoğraf için 3 – 10 ABD dolarından herhangi bir ücret ödemenizi bekliyoruz. Daha fazla ücret alan bir web sitesiyle karşılaşırsanız, ödeme yapmaktan daha fazlasını yaparsınız.

Editörünüzü yıktıktan sonra, üzerinde uyuyun ve kendiniz geçin. İyi mi? Ne kadar çok dergi gördüyseniz, hepsi de aynı yorgun elektronik özellikleri & # 39; iPhone'lar ve pek çok insanın umurunda olmayan bazı aptallar? Çok. Sayı 2, 3, 54, vb. Görmek istediğinizde yeni bir şeyler almak zorundasınız.

Adım # 3 – Dün Reklamları Satmaya Başlayın

Yeni yayıncılar genellikle sadece odaklanmanın tuzağına düşüyorlar. Derginin yaratıcı tarafı ve satış değil. Bağımsız bir yayıncı olarak, her iki şapkayı da giymelisiniz. Yeni derginiz için bir medya seti hazırlayarak başlayın. Bir medya seti, derginizin kime ait olduğu ile ilgili tüm ayrıntıların yer aldığı, dağıtım baskısı, dağıtım taktikleri, sunduğunuz reklamlar ve ne kadar maliyete sahip olduğunu gösteren bir dergidir. . Başlangıçta satışlarınızın çoğu medya kitinizden kaynaklanmayacaktır, bu potansiyel reklamverenlerle ayrılmanız gereken en önemli şeydir. Yeni dergilere yönelik reklamları nasıl satabileceğime ve devam edebileceğime dair devam edebilirdim, ancak okuduktan sonra, bana sektördeki tüm bilgilerin sıkı bir şekilde tutulduğu için oldukça büyük bir çek göndermeniz gerekirdi. Sana anlatabileceğim bir planla başlamak; Derginiz için anlamlı olan reklamverenleri arayın. Eğer kapitone ile ilgili yeni bir dergi iseniz, Budweiser'e bir reklam denemek ve satmak zaman kaybıdır – bu sadece olmayacak. Kendini o iş sahibi ayakkabılarına koy, düşünür müsün?

Şimdi zengin olmak için zaman değil. Faturaları ödemek için reklam satmak ve umarım yatırımınızı telafi edip yaşarsınız. Bu, reklamınızın gerçekte sunduğu anlamına gelir. Gerçekliğin ne olduğuyla ilgili bir fikir için, pazarınızda hangi benzer dergilerin şarj edildiğini bulmaya çalışın. Fiyatlandırmalarınızda düşük fiyatlara gitmeyin, derginizin değerine inanmayın – ücretsiz olarak vermek neredeyse gelecekteki arızaları garanti eder. Sadece kendileri için para atmayı başaran, bir kerede kârlı olmaksızın ve başarılı görünmeksizin yeni pazarlarda başlayan bir reklam dergisini biliyorum, reklam alanlarını kaybettiler. Birkaç yıl sonra ve medya satın alma endüstrisinde hiç kimsenin o dergide hiç reklam ödemediği ortak bir bilgidir. Potansiyel bir reklamveren, satmak istediğinizden daha azını istediklerini söylerse, bunları nazik bir şekilde geçirin ve birkaç ay içinde onlara geri dönün. Böylece, ücret listelerinizi doğrulamak için daha güçlü bir değer elde edebilirsiniz.

En önemlisi, reklamverenlerinize değer katın. Bunu yapmak için bir gazilyon farklı yollar vardır, ancak her şey zamanında güçlü, okunabilir bir yayın sağlayarak başlar. Eski sözsüz ve aşırı teslim atasözü burada iyi çalışıyor.

Adım # 4 – Düzenleme Zamanı

Çatlama zamanı. Layout hiç de zevkli değil, şimdiye kadar tasarladığım ilk sayım, bu dönemde 6 saat süren uyku ile yaklaşık 72 saat çalışmamı sağladım – tam olarak müthiş bir iyi zaman dediğim şey değil. Yazılımınızı nasıl kullanacağınızı bildiğinizden emin olun. Hemen hemen bütün dünya, dergilerini düzenlemek için Adobe InDesign'ı kullanıyor. Bir anlaşma bulamazsanız, yaklaşık 650 $ 'lık çalışacak, güvenilir ve kullanımı kolay bir programdır. InDesign, Photoshop ve Illustrator'ı birleştiren Adobe & # 39; in Creative Suite'ten birini satın almayı ciddi bir şekilde düşünmelisiniz. Bu üç program, yıllardır onlara güvenmekteyim diye yayınlamak istediğiniz her yere götürecek. Evet bu pahalı bir yazılımdır, ancak bu hakkı yapmak konusunda ciddi iseniz, paranızın karşılığı ve karşılığıdır.

Burada ve orada rastgele bir dergiyi çevirirseniz, bir çok kitabın içinde tutarsız bir düzen olduğunu fark edeceksiniz, bu da yazı tiplerinin ve stillerinin her birkaç sayfayı veya her hikayeyi değiştirdiğini gösterir. Eğer bu temyiz başvurusunda bulunursanız, bunun iyi bir uygulama olmadığını bilirsiniz. Düzenlerinizle dengeli bir akış hedeflemeniz gerekir. İçeriğin ilk sayfası son sayfaya çok yakın olmalı ve aralarında fazla mesafe olmamalıdır. 8 punto veya üstü bir metin yazı tipi kullanın ve asla küçültmeyin. Bu resimleri, çok ve çok sayıda fotoğrafı unutma. Fotoğraflarınızı temizlemek için Photoshop kullanmayı öğrenin. Dergi düzenine yerleştirdiğim her fotoğrafla en az 60 saniye harcadım – bu, üzerlerinde yaptıkları sıfır posta işi ile fotoğrafları çalıştırmak için bir suç, sadece düz bir suç.

InDesign eğitimine girmeyeceğim, pek çok insan bunu daha önce yapabildiğimden daha iyi yaptı.

Kesinlikle yapmanız gereken şey, derginizin yazıcınıza vereceğiniz her sayfası için bir PDF dosyası ile sonuçlanmaktadır. Her dosyaya standart bir p01_NAME.pdf adı verin. Kapaklar C1, C2, vb. Olarak etiketlenecektir. Yazıcınız işinizi başlatmak için baskıyı başlatmadan önce dosyalarınızın provalarını görüntüleme seçeneğine sahip olacaksınız (yaptıklarınızı ödediğiniz şeyin büyük bir kısmı). Her sayfanın her kanıtına her zaman bakın; bir plaka üzerine konup mürekkep bırakmaya başladığında, kilitlenirsiniz.

Yazıcınızdan memnun olduğunuzdan emin olun. İşinizi yazdırmak için bir yazıcınız yoksa, işinize bir teklif almak için Las Vegas Printing ile konuşarak başlayın. Bitmiş magazinler kartonu paketlenmiş olarak paketlenmiş ve plastiğe sarılı olarak paketlenmiş olarak almanızı öneririm, çünkü bu uygulama, kızakların dışındaki dergileri korumamasından dolayı atık miktarını garanti eder.

Adım # 5 – Dağıtım Süresi

Ulusal veya geniş kapsamlı bir dağıtım yapacak bir dergiye başlıyorsanız, doğrudan iki büyük dergi distribütöründen birine gidin. Onlara isim vermeyeceğim çünkü onlar bence, oyuna başlamak için başlangıç ​​yapmak çok zor. Bunu bende bırakacağım.

Yerel olarak dağıtılmış bir dergiyi başlatıyorsanız, okumaya devam edin. Evet, derginizi sizin için dağıtmayı teklif eden servisler var, onlar fakir bir iş yapacaklar ve sizden talepte bulunacaklar, ayrıcalık için bir kol ve bir ayağı alacaklar. Dağıtım çok önemlidir. Kimse görmezse, derginizi alır ya da okursa o zaman sadece zaman kaybı, para ve ağaçlar olur. Odağınızın büyük bir kısmı, mümkün olan en iyi dağıtım stratejisinde arama yapmalıdır. Dergileri sadece mağazaların, barların vb. Önlerine atmak ve onları düzgün bir şekilde yerleştirmek için zaman ayırmalarını beklemeyin – bunlar çöp kutusuna geri dönecektir. Kendi dağıtımını yap. Kişisel olarak her dağıtım noktasından izin isteyin, bu sadece doğru olanı yapmakla kalmaz, aynı zamanda adınızı oradan almak ve birkaç potansiyel reklamverenle tanışmak için harika bir yoldur.

Adım # 6 – Tekrar tekrar ve tekrar et

Bu dergi oyununda hiçbir zaman durmaz, her zaman bir dövüştür. Her zaman güçlü bir rekabet, bir pazardan pay almak isteyen yeni insanlar ve derginizi okuyan tek kişi gibi hissettiğiniz zamanlar olacaktır. Ama eğer hiç savaşmazsan, kazanamayacağın garantisidir. İyi şanslar!