SEO

6 Arama Motoru Optimizasyonu Stratejileri

Bu arama motorlarında yüksek sıralama, ilk sayfa arama sonuçları elde etmek için kullanmak için belirli SEO teknikleri ile ilgili bir makale. SEO hakkında başka makaleler yazdım ve bu sadece bu yazılardan biri. Şimdi iş dünyasına girelim.

 1. Meta Etiketleri Kullan
 2. Bu, meta etiket kutusuna makalenizle alakalı anahtar kelimeleri yerleştirmeyi içerir. Anahtar kelimelerin içeriğinizle alakalı olması ve yayınınızın ne hakkında olduğunu ararken kullanıcıların kullandıkları popüler anahtar kelimeler olması önemlidir. Arama motorlarında organik arama sonuçlarında yüksek bir sıralama elde etmenize yardımcı olur. Anahtar kelimeler bir kelime veya kelime öbeği olabilir, ancak en fazla üç kelimeden fazla kelime öbekleri kullanmıyorsanız, bunları kısa yapmak için mümkün olduğunca fazla şeyi deneyin.

 3. Zorlayıcı ve Değerli İçerikler Oluşturun
 4. Bu muhtemelen SEO stratejilerinin en önemli parçası. Şimdi tüm diğer şeyleri doğru yaparsanız ve ziyaretçi sitenize gelir ve en iyi saçmalıkları olan makaleleri keşfederse, ne olacağını düşünüyorsunuz? Tekrar geri gelmeyecek! Ama eğer harika bir şey öğrenirse, belirli bir sorunun nasıl çözüleceğine dair değerli bilgiler alır, sizin için ücretsiz olarak إعلان verir. Ağız reklamı kelimesi bedava! Şimdi işinize ne yapacağını hayal edin. Sitenize getireceği trafiği hayal edin. Gönderinizde oluşturduğunuz değer ne kadar yüksek olursa, aldığınız trafik o kadar fazla olur.

  Değerli içerikler oluşturup oluşturmadığınızı öğrenmek istiyorsanız, kendinizi müşterilerinizin ayakkabılarına koyun ve kendinize sorun, 'Bir müşteri olsaydım, bir şeyler öğrenirdim Burada yazdıklarımdan faydalı mı? Kontrol etmek için arkadaşlarıma tavsiye edeceğim bir şey mi? & # 39 ;.

 5. İletilerinizi Düzenli Olarak Güncelleyin
 6. Yayınınızı güncellemek değerli yazılar yazmak kadar önemlidir. Niye ya? İnsanları sayfanıza faydalı gönderilerle gönderiyorsanız ve heyecan duyuyorsanız. Bir dahaki sefere tekrar geri dönüyorlar ve hala okudukları aynı eski mesajları görüyorlar, neden geri dönmeye devam etmeli? Yeni içerik oluşturmamakla, dolaylı olarak, ziyaretçilerinize yeni fikirlerden yoksun olduğunuzu, yeni bir şeylerin olmadığını, öğrenmeyi bıraktığınızı söylüyorsunuz. İnsanlar sizin hakkınızda böyle bir izlenim edinmeye başladığında sitenize ve işinize ne olacağını size söylemem gerekmiyor. Yani başka bir deyişle: iyi bir ilk izlenim yaratmak için yeterli değil; Okurlarınızı ilginizi çekecek iyi bir üne sahip olmak zorundasınız.

 7. İyi bir 404 sayfası oluşturun
 8. Bu, ziyaretçinin, bozuk veya sitenizde çalışmayan bir bağlantıyı tıkladığında görünen sayfadır. İyi bir 404 sayfası, ziyaretçiyi ana sayfanıza geri yönlendirir. Ayrıca kullanıcıyı sitenizdeki ilgili bir gönderiye yönlendirebilir. Bunun amacı, ziyaretçinize bugüne kadarki en iyi deneyimi sunmaktır. Ciddi olmayan veya işleriyle ilgili bir izlenim yaratmak istemezsiniz. Aksine, sitenize (ve işinizi genişleterek) profesyonel bir dokunuş vermek istersiniz. Google'ın, 404 sayfanıza yükleyebileceğiniz 404 widget'ına sahip olması, çeşitli kullanışlı özellikler sunmaktadır. Ayrıca, URL’lerin nedenini bulmak için Google Web Yöneticisi araçlarını da kontrol edebilirsiniz & # 39; hatalar.

 9. Dilbilgisel Olarak Doğru Mesajları Doğrulayın
 10. Yazınızı tamamladıktan sonra dilbilgisi hatası için kontrol edin. Baştan sona baştan başlayın. Yazılarınızı sadece böyle yayınlamayın. Yazdığın şey senin hakkında çok şey söylüyor. İyi yazılmış bir makale sizi bir profesyonel gibi göstererek insanların sizi ciddiye almasını sağlar. Her cümlenin başında büyük harf kullanın ve sonunda sonuna kadar durun. Yazımlarınızın doğru olduğundan emin olun. Emin değilseniz, sözlüğünüzü kontrol edin. Doğru noktalama işaretlerini, gerektiğinde virgül, yan kolon, soru işareti, tırnak işaretleri, ünlem işareti vb. Gibi doğru noktalarda kullanın.

 11. Uygun Bağlama Metni Kullan
 12. Bir bağlantı metni, bir bağlantı biçimindeki bir sözcüktür Yayınınızda, sitenize gelen bir ziyaretçi tıklayabilir ve belirli bir konu hakkında daha fazla bilgi için başka bir sayfaya yönlendirebilir. Uygun bir çapa metni kullanmanız önemlidir, yani ziyaretçi ve arama motoru sayfanın neyle ilgili olduğunu önceden bilmelidir. Bağlantı metni bağlantı etiketinin içine yerleştirilir.