SEO

6 Uygulamanın Mobil Uygulamanızın Güvenliğini Artırın

Mobil uygulama geliştirme platformlarında sürekli bir büyüme, tüm uygulama oluşturma sürecinin basitleştirilmesinde yardımcı oldu. Gelişmiş yöntemler, daha basit eklentiler ve sezgisel platformlar sayesinde, hemen hemen herkes kendi mobil uygulamasını oluşturabilir. Ancak, gerçekten yararlı ve hoş bir uygulama geliştirmek tamamen farklı bir top oyunudur.

Uygulama geliştirme sürecindeki en önemli faktörlerden biri, güvenliğin ara yüze entegre edilmesidir. Uygulamanızın özellikle kullanıcılar için hesap şifresi ve kullanıcı adı gibi hassas / kişisel ayrıntılar istediğinde güvenli olduğundan emin olmak istersiniz.

  1. Şifreleme Kullan

Cihaz güvenliği için şifreleme kullanımı, mobil uygulamanızı güvenli hale getirmenin en iyi yoludur. 256 bit AES şifreleme gibi iyi şifreleme kullanımı, kullanıcının cihazından aktarılan verileri şifrelemenizi sağlar. Bu şifreleme, bir hacker'ın çalmasını ve herhangi bir veriyi anlamlandırmasını zorlaştırır.

  1. Zorlu Testler

Tüm önemli temelleri kapsadığınızdan emin olmak için birden fazla yazılım testi yöntemini uygulamanız çok önemlidir. Önemli test yöntemlerinden bazıları, regresyon testleri, keşif testleri ve otomatik testler içerir. Uygulama geliştirme için bir zaman çizelgesi hazırlarken test için zamanınızın önemli bir kısmını ayırmanız gerekir. Açıkça test etmek, meseleyi daha hızlı çözmede yardımcı olacağından, sonda doğru bir zaman ayırmaktan daha iyidir.

  1. Prototipleme

Prototipleme, ilerlemenizi takip etmenin harika bir yoludur. Uygulamayı geliştirmek için prototip uygulaması yaparak, uygulama için geri yükleme noktaları yaratıyorsunuz. Belirli bir fonksiyonun veya bir özelliğin eklenmesinin başarısız olması durumunda, uygulama geliştirme sürecini son başarılı prototipten alabilirsiniz.

  1. Cihazdan Güvenilir Sertifikaları Kullanın

Uygulamanızı çeşitli mobil cihazlar için geliştirdiğinizden emin olun. Uygulamanızın belirli bir cihaz aralığını desteklememesi durumunda uygulama açıklamasında cihazların adını belirtmeniz gerekir. Cihazdan sertifika kullanımı, uygulamanızın kaynak kodunu donanım mimarisiyle biraz daha iyi entegre etmesine yardımcı olacaktır.

  1. Düzenli Güncellemeler Düzenli Olarak

Düzenli olarak uygulamanın kaynak kodunda yapılan küçük değişiklikler, geçiş olasılığını en aza indirmenize yardımcı olacaktır. Kullanıcıları sürekli güncellemelerle düzeltmemelisiniz, bunun yerine işlev eklenmesi veya hataların giderilmesi için aylık bir güncelleme yapın.

  1. Uzak Veriler Silme Özelliği

Cihazda uzaktan veri silme özelliğini etkinleştirerek, kullanıcının cihazı kaybettiğinde kişisel verilerini uygulamadan silmesine kolayca izin verebilirsiniz.

Bunlar 6 basit adım, uygulamanızın güvenlik standartlarını birkaç kat artırmanıza yardımcı olacaktır.