SEO

7 Arama Motoru Optimizasyonu Hatalar ve Çözümleri

Birçok web sitesine göre, web yöneticileri, önemli web sitesi trafiği kaynaklarının arama motorlarından geldiğini keşfeder. Bu yüzden

arama motoru optimizasyonu yoluyla en iyi arama motoru yerleşimleri kazanmaya hevesli.

Birkaç yıllık SEO deneyimimize dayanarak, bazı yaygın hatalara işaret ediyor ve düzeltmek için bazı ışıklar veriyoruz.

1. Arama Motorları Tarafından Endekslenemiyor, Gerçekten mi?

Bir hazır giyim ERP yazılım çözümü sağlayıcısı bana geldi ve bir soru sordu: "1 yıl boyunca yeni bir web sitesi kurdum ve bir SEO şirketi gönderdim Ancak web sitemde arama motorlarında sadece arama alanımda http://www.indigo8-solutions.com arama sorgusuna yazdığımda arama motoru bulunabilir. SEO şirketi bana

benim alanım yasaklandı. Ne yapabilirim? "

Ah, onlara o SEO şirketi tarafından aldatıldığını söyledim. Alan adınızı arama kutusuna yazarsanız ve web siteniz bulunursa, web siteniz yasaklanmış demektir. İlginçtir ki, SEO şirketinizin alan adı artık Google'da bulunmuyor. Onların etki alanı sadece yasaklandı.

Onların gerçek sorunlarını öğrenmelerine yardımcı olmak için, arama motorlarında aşağıdakileri buldum:

a. Arama sorgusu kutusuna kendi alan adını yazarken, sitenin arama sonuçlarında gösterilmesi gerekir. Arama sonucundaki

Başlık Etiketini görüntülemek yerine, arama motoru yalnızca alan adlarını gösterir.

b. Sadece 1 sayfa endeksleniyor.

O zaman sorun nedir?

Kodlamalarına daha yakından baktığımda, web sayfasının en üst kısmında Javascript'i kullanarak

başlık, şirket adı, görünür içerik ve web sitesi menüsü. Aslında birçok arama motoru Javascript kodlarını okumada zorluk çekiyor.

Çözüm?

Bu Javascript'i harici js dosyalarına koyun ve web sayfalarını düz HTML kodlarıyla bırakın. Arama motorları genellikle Javascript taramasında sorun yaşar. Tüm site navigasyon menüsü Javascript ile yazıldığından, arama motorlarının tüm sayfalarını okuyabilmesi için düz HTML kullanarak bir site haritası oluşturmaları gerekir.

Bir ipucu: Arama motorları tarafından indekslenemediğinde, körü körüne inanmayın. Birisi web sitenizi aldığını söylüyor

yasaklamıştır. Öncelikle web sitenizin yapısına bakmalı ve kodlamanızın beceriksiz olup olmadığını görmeli ve arama motorlarını zor hale getirmelisiniz.

Web sitenizi "okuyun"

Javascript tarafından yaratılan sorun günümüzde nadir değildir. Hatta çok büyük Asya

Pazar Araştırma Firması
ayrıca bu hatayı da taahhüt ediyor. Şimdi onu düzeltmeye başladılar.

2. Link Building

Birçok forumda, bazı kişiler değiş tokuşu yapmaya şiddetle karşı çıkıyorlar ve onun bir şeytan olduğunu iddia ediyorlar ve aramanızı canlandırıyorlar

motor sıralaması ve hatta yasaklandı.

Ben şahsen katılmıyorum. Kanıtlar, birçok üst sitenin bağlantı alışverişi yaptığını ve genel olarak üst sıralarda yer aldığını gösteriyor

büyük arama motorları. Ayrıca, link değişimi daha küçük web siteleri tarafından trafik oluşturulmasında uzun bir yol olmuştur. Ben yaparım

neden arama motorları bu basit ve uzun kullanılan yöntemi kullanarak web sitelerini tanıtmak için insanları engelleyeceğini görmüyor.

Gerçekten de, link değişimi sadece arama motorlarını kandırmak amacıyla link metnini manipüle ederken, çiftlikleri bağlamak, ya da sitenizle yüzlerce alan adı satın almak ve çapraz bağlantı.

Link değişimini engellemek için bir çözüm şunları içerir:

– Çok çeşitli bağlantı metni kullanın

– Sitelerle bağlantı alışverişi ara Benzer tema

– Arama motoru sıralaması yerine bağlantı ortaklarınızdan kaç trafik alabileceğinizi vurgulayın

Bazı web yöneticileri bağlantı değişiminin önemini biliyorlar. Ancak, zamanlarının çoğunu tükettiğini ve sonunda bunu yapmayı bıraktığını düşünüyorlar. Bir çözüm, bağlantılarınızı yönetmek için Linkautomate.com kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu tür bir yazılım bağlantı kontrolü ve bağlantı sayfası güncellemesinde size zaman kazandırır.

3. Flash Intro'nun Kullanımı

Web tasarım şirketleri, ana sayfanız olarak Flash girişini kullanmaya ikna etmek için çok uğraşırlar. Sizce "Vay canına!"

animasyon çok cazip ve sitenizin daha çekici görünmesini sağlıyor. ”Ancak, web sitenizin arama motoru sıralamasında zarar verebileceğini biliyor musunuz?

Açıklayayım ..

Arama motorları web sitesi temelinde analiz Flash, unluckily, metin değil.Asuchu Suga'nın "Web Sitesi Rehberi Nasıl Tasarlanır" a göre, arama motorları tarafından sunulan içeriği okuyamaz.

Flaş. Flash'a yalnızca gömülü bir nesne veya grafik olarak davranırlar. Flash Intro'yu ana sayfanız olarak kullanırsanız, asla iyi sıralamalar elde edemezsiniz.

Ayrıca birçok Flash intro, ziyaretçilere ek ve anlamlı bir içerik sunmaz. Ziyaretçilerinize ne kadarını sor

Web sitenizin içeriğine doğrudan gitmeden önce Flash Intro'yu okumakla gerçekten ilgileniyorlar mı?

Flash kullanmanın bir çözümü, Flash intro'un gerçekten yararlı olup olmadığını kendinize sorun ve ziyaretçilerinize ek bilgi sunabilir mi? İkinci olarak, bir Flash ana sayfası yerine, bir Flash üstbilgisi ile birlikte düşünebilirsiniz.

ana sayfanızdaki içerik.

4. Gizli Metin ve Meta Etiketleri

Web yöneticileri, anahtar kelime yoğunluğunun arama motoru sıralamasını iyileştirmenin bir yolu olduğunu ve bazı web yöneticilerinin bir teknik kullandığını anlarlar.

"anahtar kelime doldurma" olarak adlandırıldı. Anahtar kelimeleri, web sayfalarına tekrar tekrar, ör. "anahtar kelime 1, anahtar kelime 2, …. anahtar kelime

1, anahtar kelime 2 …. "Herkes, ziyaretçilere anlam ifade etmediğini biliyor. Bu nedenle," zekice "web yöneticileri

bu metin görünmez. Örneğin, metin rengini arka plan rengiyle aynı hale getirin.

Netice olarak, bu numara artık işe yaramaz. Arama motorları bunu saptayabilir ve bu saçma tekniği kullanarak web sitelerini cezalandırabilir. Sitenizin cezalandırılmasını istemiyorsanız, bu yöntemi benimsemeniz durumunda söz konusu metni hemen kaldırın.

Tamam, bazı web yöneticileri yalnızca anahtar kelimeleri yerleştirmeye yarayan Meta Anahtar Kelime Etiketleri'nde bulunan anahtar kelimelere yer verir. Meta anahtar kelime etiketlerindeki anahtar kelimeleri doldurmanın da iyi bir şey olmadığını söylediğim için üzgünüm. Bir anahtar kelimeyi yalnızca en fazla 3 defa tekrarlayabilirsiniz. Günümüzde arama motorları Meta anahtar sözcük etiketlerine daha az önem veriyor veya hiç önem vermiyor. Öyleyse, orada anahtar kelimeleri doldurarak kendinizi riske atmanın amacı nedir?

5. Dinamik Sayfaların Kullanımı

Birçok web sitesi, web sayfalarını oluşturmak için içerik yönetim sistemini (CMS) kullanır. Dinamik sayfaların üretimi daha kolay olduğu için

web sitesi geliştirme, CMS genellikle dinamik sayfaları kullanır. Bununla birlikte, arama motorları örümcekleri anlamak ve anlamakta zorluk çekmektedir.

Sorunu çözmek için Apache sunucusunu kullanmanız veya üretebilecek bir CMS bulmanız durumunda Mod Yeniden Yazmayı kullanmayı düşünebilirsiniz.

Statik HTML sayfaları.

6. Pagerank Canavarı Olun

Birçok arama motoru pazarlamacıları, web sitelerinin pagerank'larına fazla odaklanmış durumdalar. Her gün, onlar konuşuyor ve pagerank kontrol ediyorlar.

Sadece pagerank temelli link oluşturma yapıyorlar. Aslında, pagerank, Google’ın aramayı belirlemek için yalnızca bir faktördür

motor sıralaması. Ayrıca, Yahoo ve MSN gibi diğer arama motorlarındaki sıralamalarınızı etkilemez. Çok endişeli iseniz

pagerank hakkında, nihayet diğer önemli optimizasyon kriterlerini görmezden geleceksin.

Bu nedenle, pagerank'ın sadece bir çok faktörden biri olduğunu ve sadece üzerinde çalışamayacağınızı tekrar tekrar söylemelisiniz.

7. Sandbox'a Çok İnanıyor

Bazı web yöneticileri, yeni bir web sitesinin Google tarafından sanal alana indirileceğini ve bu sayede yüksek sıralamalar elde edemeyeceğinizi

oldukça rekabetçi anahtar kelimeler. Web sitelerinin 1 yıl sonra herhangi bir sıralaması olmasa bile, hala bunun olduğuna inanıyorlar.

sanal alan etkisi. Hatta bazıları Yahoo'nun Sandbox'a, MSN'in Sandbox'a sahip olduğunu söylüyor…

Google'ın patent bilgisinden, böyle bir sandboxun meydana geldiğine dair bir ipucu yoktur. Sitem yeniyse ve yüksek rekabet gücü yüksek anahtar kelimelerden yüksek puan alamıyorsa, yalnızca diğer web sitelerinin arama motorunda daha fazla yer almasından kaynaklanır.

dünya. Örneğin, daha fazla bağlantıya, daha fazla içeriğe vb. Sahipler. Bu nedenle, web yöneticileri sanal alandan nasıl çıkacağını bulmaya odaklanmamalıdır. Bunun yerine, bağlantı oluşturma ve içerik optimizasyonuna daha fazla çaba göstermelisiniz. Sonunda, web sitenizin sıralamasının arttığını göreceksiniz.