SEO

7 Arama Motoru Optimizasyonu Stratejileri

Arama motoru optimizasyonu, arama motorlarının web sitenizi daha kolay anlayabilmesi ve analiz edebilmesi için web sayfalarınızın arama motorunu kolaylaştırma tekniğini ifade eder. Sonuç olarak, sitenizin yüksek arama motoru sıralaması elde etmek için daha iyi bir şansı vardır.

Ancak, yüksek arama motoru sıralamasının tek hedefiniz olmadığını ve hedefinizin web sitesi trafiği ve dönüşüm olması gerektiğini lütfen unutmayın. Aşağıdaki tavsiyeler hedeflere ulaşmanıza yardımcı olur.

1. Sitenizin Cezalandırılmayacağından Emin Olun

Web yöneticileri, en iyi arama motoru sıralamalarına ulaşmanın önemini fark ederler. Burada, sitelerinde çok sayıda arama motoru optimizasyonu etkinliği gerçekleştiriyorlar. Bununla birlikte, arama motoru optimizasyonunun yanlış uygulanması sitenizin arama motorları tarafından ağır bir şekilde cezalandırılmasına neden olabilir. Web sitenizin cezalandırılmasını önlemek için, web yöneticileri aşağıdaki uygulamalara taahhütte bulunmamalıdır:

– Web sayfalarındaki gizli metinlerin veya gizli bağlantıların kullanılması.

– Gizleme kullanımı

– Google gibi arama motorlarına aşırı otomatik sorgular
Alakasız kelimelerle yüklenen web sayfaları

– Anahtar kelime doldurma

– Birden çok sayfa, alt alan, büyük ölçüde yinelenen içerikli alanlar

2. Doğru Anahtar Kelime İfadelerini Seçme

Doğru anahtar kelime öbekleri, hedeflenen ziyaretçileri web sitenize yönlendirmenize olanak tanır. Bu nedenle, bu adım, arama motoru optimizasyonu çabalarınızın iş sonuçlarını iyileştirip iyileştiremeyeceğini belirler.

Kendinizi kısıtlamayın ve bu alanda açık fikirli olun. Aramanın çoğunun 1 kelime anahtar kelimesinden geldiğini düşünebilirsiniz. Ancak, yanlıştır. Çoğu kişi, daha açıklayıcı olduklarından ve arama motorlarından daha kesin sonuçlar aldıklarından, 2-5 kelimelik anahtar kelime öbekleri kullanır.

Ayrıca, yaratıcı düşünün ve dilbilim araştırması yapmak, yararlı anahtar kelime öbekleri oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Başlığı ve Meta Etiketleri Optimize Edin

İnternet Pazarlama Makaleleri 'a göre, arama motoru optimizasyonundaki önemli adımlardan biri, web sitenizdeki Başlık etiketini optimize etmektir. Anahtar kelimelerin görünen sayfaları Başlık etiketinde genellikle diğerlerine göre arama sorgusuyla daha alakalı olacak şekilde yüklenir. Unutmayın, başlık etiketi, gövde etiketinin ana içeriğinden sonra bir web sayfasının en önemli yeridir. Hemen hemen tüm arama motorları. Bu etikete önem verin.

Bazı arama motorları, meta açıklama ve anahtar kelime etiketindeki anahtar kelimenin varlığına da önem verir. Şu anda, Google için geçerli değildir.

4. Web Sitesi İçeriğini Optimize Edin

Tüm arama motorları, vücut metin içeriğinize önem verir. Web sayfanızın ana içeriği, arama motoru örümceklerinin içeriğin arama sorgusuyla alakalı olduğunu hissetmesini sağlamak için önemli sayıda anahtar kelime içermelidir. İlk iki paragraf, arama motoru optimizasyonunda son derece önemlidir.

Sitenizin "aşırı optimizasyon" olarak değerlendirilmesini önlemek için, anahtar kelimelerinizi gövde içeriğinize yoğun bir şekilde sokmamalısınız. Anahtar kelimeleri doğal bir şekilde sunmanızı öneririz. Bunun dışında, web sitenizin kopyası en az 200-250 kelime olmalıdır.

5. Temiz Kodlamayı Sağlayın

Arama motorlarının web sitenizi doğru bir şekilde dizine eklemesine ve analiz etmesine izin vermek için, HTML kodlamasının doğruluğunu el ile kontrol etmelisiniz. Web yöneticileri, Microsoft Frontpage 2003 gibi WYSIWYG HTML düzenleyicilerinden web sayfaları oluşturabilir, ancak bu HTML editörleri, özellikle web tasarım aşamasında sayfaları çok sık düzenlediğinizde, kopyanızda bazı yinelenen veya gereksiz etiketler bırakabilir.

Ayrıca, arama motorları Java Applet ve Flash'ı anlamakta iyi değildir. Flash veya Java uygulama gezinti menüsünüz varsa, bir yeri çoğaltdığınızdan ve HTML bağlantılarını da dahil ettiğinizden emin olun.

Ayrıca, web sitenizin bağlantıları koptuğunu da kontrol edin. Arama motoru örümceklerini web sitenizdeki diğer web sayfalarını taramak için durdurabilirler, bu da ayda yüzlerce veya binlerce web sitesi trafiğinin kaybolmasına neden olabilir ve arama motoru optimizasyon çabalarınızı boşa harcayabilir.

6. Link Building

Arama motoru optimizasyonu hakkında biraz bilginiz varsa, muhtemelen Google, MSN, Yahoo, vb. Gibi büyük arama motorlarında yüksek arama motoru sıralamasında bağlantı popülerliğinin çok önemli olduğunu biliyorsunuzdur. [19659002] Evet, arama motorları arama motoru sıralamasını belirlemek için bağlantı analizini kullanır. Phiolosophy, eğer bir gelen link sitenize işaret ediyorsa, sitenizin bir değeri olmalıdır. Bu nedenle, gelen bağlantı web sitenize "olumlu oy" olarak kabul edilir. Sahip olduğunuz daha fazla bağlantı, bağlantı popülerliğiniz o kadar yüksek olur. Bu, arama motoru sıralamanızı artırabilir.

Ancak, bağlantıların kalitesi (link itibarı) da önemlidir. Yüksek popülerlik web sitesinden gelen bir bağlantıyı alabilirseniz, siteniz daha fazla fayda sağlayacaktır.

Tek yönlü bağlantı, karşılıklı bağlantılar, 3 yollu bağlantılar vb. Dahil olmak üzere bağlantı oluşturmanın birçok yöntemi vardır. Bağlantı popülerliği ve bağlantı itibarı, motor konumlarını aramak için çok önemlidir. Çoğu arama motoru optimize edicisi, çoğu bağlantı kurma süreleri.

7. Dinamik Web Sitesi İçeriğini Optimize Edin

Arama motorları, dinamik olarak oluşturulmuş web sayfalarını anlamakta iyi değildir. Bu nedenle, dinamik URL’nizi statik URL’ye değiştirmeniz gerektiğini öneririm. Eğer mümkün değilse, web sitesini optimize etmek için Mod-Rewrite gibi bazı gelişmiş arama motoru optimizasyon tekniklerini kullanmayı düşünmelisiniz.

Başka bir basit yol da, bir site haritası oluşturmak ve tüm dinamik URL'leri listelemek. Bu biraz yardımcı olabilir.

نتيجة

Arama motoru optimizasyonu, motor pazarlamasını aramak için çok önemlidir. Düzgün yapıldığında, web sitenize çok sayıda hedeflenmiş ziyaretçi çekmenize ve iş sonuçlarınızı iyileştirmenize yardımcı olur.