SEO

7 Önemli Arama Motoru Optimizasyonu Araçları

BackLink Watch

Bu web sitesi, rakibinizin kazandığı geri bağlantıları kontrol etmenize yardımcı olur. Web sitesinde Google sıralamasında meydan okumayı planlıyorsanız, bu harika bir keşiftir. Bu, web sitesini geçmek için ne kadar geri bağlantınızın olması gerektiğini size bir fikir verecektir. Ama hatırla! Bu, iyi bir içerik web sitesinin yerine geçemez, yalnızca katalizör görevi görecektir.

Kelime İzleyici

Kelime işlemcisinin ücretsiz sürümü, anahtar kelime seçimi için cümle yapmada da çok yardımcı olur. Ayda Google'da kaç kişinin belirli bir anahtar kelimeyi aradığını gösterir. Web sitesi ayrıca, bazı gerçekten yararlı ipuçlarına sahip bir ücretsiz bölüm bilge e-kitap seo ile ilişkilendirir.

PR Denetleyicisi

Bu araç, bir web sitesinin Google page rank'ı bulmanıza yardımcı olur. Daha yüksek bir pr web sitesinden bağlantı kurarsanız, sitenizin arama motoru sıralamalarını artıracaktır.

Yangın tilki yok Add -on

'yi takip edin Bu, bir bağın pr meyve sularının olup olmadığını bulmak için gerçekten yararlı bir yardımcı programdır. Bağlam menüsü, geri bağlantı için kullanışlı olan seçili renk bağlantıları olduğunda, NoDo follow seçeneği sunar.

Google'ın SK aracı

Bu araç sözcük izleyici ve işlevleri benzer şekilde eşdeğerdir. Bir anahtar kelime için bir ay içinde Google arama motoru üzerinden gerçekleştirilen aramanın tam hacmini gösterir.

Dead-links

Bu araç, web sitenizin kırık bağlantılarını belirlemenize yardımcı olur. Kırık bağlantılar, ziyaretçilerinizin görüntüsünde web sitenizin kötü bir imajını tasvir eder ve arama motorlarını da karıştırır.

Web Yöneticisi

Bu hem ücretsiz hem de ücretli sürümlerde bulunan masaüstü tabanlı bir yazılımdır. Bir anahtar kelimenin Anahtar Etki Endeksini (KEI) belirlemenize yardımcı olur. KEI ne kadar yüksek olursa, bir web nişinde yer almak için karşı karşıya kalmanız gereken rekabet azalıyor.