SEO

7 Ortak Yanlış Düşüncelerden 7 SEO Gerçeği Ayırma

SEO gerçeklerini geleneksel kavram yanılgılarından ve hatalardan ayırmak için her zaman önce doğruyu incelemelisiniz. Örneğin, bir uzman gerçek 100 ABD doları tutarındaki bir dolardan 100 dolarlık bir dolarlık banknot belirlemeye çalışıyorsa, yalnızca gerçek 100 ABD doları tutarını inceleyerek içgörü kazanır. Uzun zamandır birçok sahte sahtekarlık tahtasını inceleyebilir ve hiç bir zaman bir zemin kazanamazsınız, çünkü önce gerçeği tanımayı öğrenmediniz. Ama gerçek hükümeti tasdik edip anladığınızı anladıktan sonra, sahte şeyleri daha çabuk fark edebilirsiniz.

İlk Şapka Hakkında Bir Kelime: Beyaz, Gri veya Siyah

En yetenekli SEO'ların kötü olmadığını söyleyeyim insanlar. Paranızı almak için dışarı çıkmış olan şemalar değiller. Başka her şey gibi, hayatın her alanında iyi ve kötü insanlar var. SEO becerilerini geliştirmek söz konusu olduğunda, birçok insan çok farklı şeyler yapıyor, ama hepsi "bireysel bireyin niyetine" iniyor.

İnsanlar "siyah şapkalar" olduklarını düşündükleri için genellikle biraz farklı düşünüyorlar Profesyonel uzun vadeli kariyer ile SEO daha. Siyah şapka alanı kaybetmeye daha hazırdır ve her zaman koşularda olduklarını bilirler ve genellikle arama motorlarını düşman olarak görürler. Onlar arama motorlarının "zekice" olmaları gerektiği konusunda ikna ediyorlar, ya da ikna olduklarından eminler. Bazıları, daha fazla oyuna, bir miktar ceza alacak şekilde, aynı türden şeyleri tekrar tekrar tekrar yapmak zorunda kalacağını bilerek, satın alabilecekleri alan adları ile girmeye eğilimlidirler. Arama motorları ile savaşta olduklarını düşünüyorlar.

Beyaz şapka SEO profesyonelleri, bir amaca hizmet eden yüksek kaliteli, kullanışlı içerikler yaratmaya ve kullanıcının bir aramayı başlatmasının nedenini yerine getirmeye odaklanmış durumda. Birçok beyaz şapka yapılandırılmış beceri eğitimi almış. Genellikle arama motorlarıyla savaşta olmadıklarını anlarlar. Bunları aldatmaya çalışmak yerine arama motorları kurallarına uymayı tercih ederler. Onlar asla kaçmadılar, çünkü yakalanmaktan ya da yasaklanmaktan korkacak hiçbir şey yapmadılar. Uzun süreli istikrarlı sıralamalar için yıllarca sürebilirler.

Siyah şapka tekniği, arama motorunu denemek ve kandırmak için "hileler" ve "kısa kesimler" ile ilişkilidir.

Tamam Bu, ilk defa yıllar önce ortaya çıkan ilk yanlış anlama ya da fikirle uyuşuyor. Ancak, bu ilk yanlış anlama büyük bir yanlış anlamadır. İşte …

Kavram Yanılgısı 1. En üst sıralarda yer almak için arama motorlarıyla savaşıyorsunuz. Bu nedenle, algoritmalarını alt etmek için sinsi hileler yapmayı öğrenmelisiniz. Bu nedenle, arama sonuçlarında en iyi görünürlük elde etmek için arama motorunu geçmenin yollarını öğrenmelisiniz. Bu hikayeyi daha önce duydunuz mu?

Bu kavram (muhtemelen yıllar önce bir pazarlamacının hayalini kurmuştu), bir yandan insanlara "sinsi" olmanın veya aralarında arama motorlarını yenebilmenin biraz dikkatli bir şekilde hitap ediyor. "sırlar" ve "hileler" kullanarak kendi oyunu. Saha, bazı insanlara hitap edebilecek olsa da, tek sorun, konseptin başından sonuna kadar% 100 YANLIŞ olmasıdır. Bazılarınız bunu duymaktan dolayı hayal kırıklığına uğrayabilir, çünkü yıllarca, arama motorlarıyla savaştığınızı düşündünüz. Biraz daha düşünün ve pazarlama sahalarını gerçek hakikatten ayıralım.

Hakikat 1: Gerçek şu ki, asla "arama motorlarıyla savaş" a gitmediniz. Web sayfalarınız için en iyi görünürlük elde etmek için arama motorlarını "dışlamak" ya da kandırmak zorunda değilsiniz.

Şimdi dinleyin.Gerçek görünürlük için rekabet ettiğiniz tek şey rakipleriniz, arama motorlarınız değil. Arama motorlarını "yendiğiniz" veya arama motorlarını "altüst etmesi" fikrinin tamamen yanlış olduğu düşüncesi.

Hiçbir arama motoruyla rekabet etmenize asla gerek yok. Bunu asla kandırmanıza ya da denemeye bile gerek yok. Mükemmel bir görünürlük elde etmek için bir arama motoru gerçekten 1 numara ya da değil sıralamasında gerçekten umurunda değil.İlgili alakalı içerik sunduğunuz ve kullanıcının neden aradığı nedeni tatmin ettiği sürece Açıkçası, herhangi bir arama motoru, sonuçlarda önemsiz bir şey istemez.

Şu anda sahip olduğunuz veya şimdiye kadar sahip olduğunuz veya gelecekte sahip olacağınız tek yarışma, diğer rakipler sayfalarıyla değil, arama motorları ile ilgilidir. [19659002] "Sinsi" olmak, duygusal olarak bir markaya hitap edebilir. kuşak saha. Bu, sizi bir hizmet gibi hissettirebilir veya kurs ya da yayın nihayetinde "sizi daha akıllı hale getirecektir". Ama insanlar hakikati hatadan ayırmayı öğrenmeli ve duygulara hitap eden, ancak gerçek olmayanlara dayanan e-kitaplara, araç setlerine ve üyeliklere çok daha az para harcayacaksınız.

Birçok pazarlamacı bu öfke ile karşı karşıya geliyor ya da duygularınızı tetiklemek için dikilmiş kelimeleri kullanarak mesajlarında duygu.

Sinsi olabilirsiniz …

Kızgınım çünkü …

Olanlardan çok utanıyorum …

Bir sır öğreneceksin …

Size heyecan verici bir şey göstereceğim!

vs …

Duygularınızın istismar edilmesine izin vermeyin.

Duygularınızı istismar etmeye çalışan bir pazarlama postasını tanımayı öğrenin. Bu tür mesajları tanır. Onları gerçeklere dayanan öneriler sunan iletişimden ayırın. Gelecekte bununla ilgili bir makale yapacağım.

Kavram Yanılgısı 2: Web sitenizi Arama Motorlarına göndermeniz gerekiyor, bu yüzden hizmetlerimizi satın almanız gerekiyor ve sitenizi 30.000 arama motoruna sadece 29,95 dolar karşılığında göndereceğiz. ay. Buradaki yanlış anlama, bir arama motoruna yapılan başvurunun faydalı olmasıdır.

Gerçek şu ki: Arama motoru robotlarının sayfalarınızı kendi başlarına bulmasına olanak tanıyan stratejilerden çok daha iyi bir şekilde yararlanıyorsunuz (sunmadan). Bütün konseptlerini temel alan bir şirket. Gönderen trafik veya SEO, arama motorlarının kendilerini nasıl çalıştırdığını anlamıyor. Bu hizmet türünü kullanıyorsanız, paranızı kaydedin. Arama motorları için bir gönderim hizmeti kullanmak için geçerli bir sebep yoktur. Bugün hâlâ yaygın olarak sunulmakta, çünkü her zaman yeni insanlara sömürülmek için yeni insanlar geliyor.

Kavram Yanılgısı 3: Eğer bir Web sitesi yasaklanmışsa, kişi kötülük ya da etik olmayan bir kişi olmalıdır.

Gerçek şu ki: Arama Motor Atölyeleri, arama motorları yönergelerinin dışında kalan Spam veya kısa yollar veya hilelerle ilgili herhangi bir şeyi reddediyor, ancak insanların "her zaman kötülük" olduğuna inanmıyoruz. Arama motorları tarafından yasaklanan veya ceza alan birçok kişi, SEO'nun en iyi uygulamalarının farkında bile değildir. Sonunda suçlu oldukları tek şey, hiçbir zaman gerçek bir yapılandırılmış SEO becerisi eğitimine sahip olmamalarıdır.

Diğer bir deyişle, bazı kötü tavsiyeleri dinliyorlardı ya da belki de her arama motorunun farkında bile değildiler. kılavuzlar. Bazı durumlarda, sitelerini yasaklamış olan Web yöneticileridir. Her durum farklıdır ama nihayetinde yeteneklerinizi daha çabuk kazanmanız daha iyidir. Her zaman iyi ve kötüyle ilgili değildir, ama kesinlikle her zaman hikayenin ardındaki bir hikaye ve kullanıcı niyetine kadar kaynaşmaktadır.

Kavram Yanılgısı 4: SEO, denemek ve öğrenmek için bir kabus.

Her SEO etkisini ölçün ve her faktörü tam olarak doğru alın. Bu nedenle, bir başlık etiketinde kaç anahtar kelimenin, anahtar kelime yoğunluğunun, anahtar kelime öneminin, anahtar kelime yerleşiminin, Meta etiketinde kaç anahtar kelimenin gidebileceğini ve her bir arama motoru için diğer tüm faktörleri araştırmanız gerekir. Bu kavram, insanların konuştukları şeydir, çünkü bazı insanların sattığı şeydir, ama aynı zamanda tamamen yanlıştır.

Gerçek şu ki: Günlerinizi bu tür şeyleri ölçerek geçirebilirsiniz, ama şansınız yanıyor olacaksınız. Bir süre sonra ve çok az başarı öyküsü aldım. Bunun nedeni, sonuçlarda olağanüstü bir etkiye sahip olduğunu anlamak için daha önemli şeylerin bulunmasıdır. SEO'nun her biri diğerini, her bir arama motoru derecesini her bir endüstriye dayalı bir eğri üzerinde etkilemektedir.

Size bu eski moda ölçüm birimlerine dayanarak size en son kriterleri verdiğinizi söyleyen herhangi bir araştırmacı çok fazla etki yaratmayacaktır. Bu günlerde büyük resmi arıyorsunuz, her seferinde bireysel etkiyi değil. İnsanların bir sayfada çalışarak saatlerce çalıştıkları, çok az stresle çok az zamanda onlarca sayfada performans gösterebilecekleri durumlar gördük. Evet, tüm 100% beyaz şapka stratejileri de demek istiyorum çünkü bunlar, öğrencilerimize öğrettiğimiz her şeydir.

Kavram Yanılgısı 5: Kaynak kodunuzu her ay en üst sıradaki pozisyonlarda tutmak için saatler geçirmeniz gerekiyor. Bu nedenle kendi ev arama pazarlamanızı yönetemezsiniz. Yine yanlış.

Gerçek 5: SEO'nuzun yapısal olarak eğitilmiş profesyonel bir firma tarafından ele alınmasının avantajları var. Ancak, birileri sizi sürekli olarak en üst düzeyde tutmak için "kodunuzu değiştirmeleri" gerektiğini söylerse satın almayın. Bu doğru değil. Evet, yeni yeni içerikler oluşturmasını isteyebilirsiniz. Evet, örneğin Blog'unuz varsa devam eden uygulamaları istersiniz. Ancak bir sayfa en üst sırada yer alıyorsa, onu yalnız bırakın. Değişikliklere bakmak istiyorsanız, sektörünüzün tüm arama yapısına bir göz attığınızdan emin olun.

Kavram Yanılgısı 6: SEO Öldü. Bu efsane, bence bence biraz fazla kullanılmış ve daha ziyade dikkat çekicidir. Okuduktan sonra, tamamen yanlıştır.

Gerçek 6: SEO, bu günlerde sadece daha rekabetçi ama SEO, ölü olmaktan çok uzak. SEO yaşıyor ve iyi!

Eski ikinci el tavsiyesine güveniyorsanız veya bir sonraki büyük şeyi iterek bazı pazarlamacıları dinliyorsanız, ölmüş gibi hissedebilirsiniz. Çoğu Web yöneticisinin, herkesin sahip olduğu aynı eski ortak araçlara erişimi vardır, bu nedenle birkaç yıl öncesinden daha az avantajı olduğu düşünülmektedir.

Kavram Yanılgısı 7: Belirli bir SEO sorununu çözmek için tek doğru çözüm vardır. Bu benim yolum değilse, yanlış yoldur. Bunun da yanlış olduğunu söylemek gereksizdir.

Gerçek 7: Herhangi bir özel SEO sorunu için, genellikle seçim yapabileceğiniz çoklu çözümler vardır. Birçok durumda, tüm beyaz şapka ve henüz çok katı çözümler olan alternatif stratejiler vardır. Kimsenin sana tek bir yol olduğunu söylemesine izin verme. Her Web sitesi farklı zorluklarla farklıdır ve tam kapsamlı çözümlerle donatılmanız gerekir.

Gerçek anlamda önemli bir avantaj elde etmek için, yanıt, gerçek SEO becerilerinizi geliştirmeye ve araçlara daha az güvenmeye dayanmaktadır.

Bu makaledeki yanlış kavramlardan bahsediyoruz, bir adım daha ileri gidelim ve aynı zamanda farkında olmak için birkaç eski ve yeni

“güven düzenini” tartışalım. Güven şemaları tam olarak yanlış anlama değil, en az bir kaç tanesinin de farkında olmanız gerekiyor.

Bir Con Man veya "Güven Adamı" (kurbanının güvenini sömüren bir dolandırıcı) Güven erkekler bunco, aldatmaca sanatçı, fleecer, swindler, köpekbalığı, rainmaker, hustler içerir.

Bazı güven düzenleri aynı eski yöntemler üzerinde çalışır, diğerleri yeni yöntemler ile ortaya çıkar. İşte bazı eski püf noktaları ve farkında olmak için yeni örnekler.

Vikipedi:

Phishing Scam:

"Phishing, sanatçının, markayla iletişim kurduğu resmi bir organizasyondan olduğu gibi, bu şekilde kullanılabilecek kişisel bilgileri ayıklamak amacıyla, markayla iletişim kurduğu modern bir aldatmaca biçimidir. Para çalmak için tipik bir kimlik avı örneğinde sanatçı, bir şirketten eBay gibi görünen bir e-postayı gönderir.Bu e-posta, söz konusu işletmeden gelen e-postalar gibi biçimlendirilir ve markayı "doğrulamak" ister. Bir web sitesinin kendisinde bulunan bazı kişisel bilgiler, link verilmiş olup, sitenin kendisi de sahtedir, ancak iş sitesinin web sitesi gibi görünmek için tasarlanmıştır. Site, kredi kartı numaraları gibi kişisel bilgileri isteyen bir HTML formu içerecektir. E-postadaki kelimelerden veya sitedeki bilgileri tekrar talep ettiklerini belirten bilgiler nedeniyle, örneğin "hesabınızı yeniden etkinleştirmek" için bu bilgileri vermeye mecbur hissedilir.Örneğin, formu (URL'yi kontrol etmemek) formu gönderdiğinde n dolandırıcıya gönderilir. "

Bir Blog Yazma Dolandırıcılığı:

"Ogged Scam: Bloglar çağında doğan yeni bir hile. Bu aldatmaca için, con sanatçı bir sahte internet kişisi yaratıyor ve onun işaretleri haline gelecek bir grup insanla arkadaşlık ediyor. Sonra scammer korkunç Mide Kanseri gibi bir hastalık: Son olarak, dolandırıcılık, çevrimiçi arkadaşlarının, kendisini daha iyi hissettirmek için bir şey yapabilmesi fikrini zorluyor: Fransız çamaşırhanesine 700 dolarlık hediye sertifikası gibi. aldatmaca sanatçı mucizevi bir kurtarma ya da doktor hatası iddia ediyor. "

Paranoya Scam

"Paranoya Scamı, insanın farklı aldatmacalarla ilgili yalanlara işaret ettiğini ve yanlış girişimleri teşvik ettiğini söyleyen adamdan oluşan bir aldatmacadır. Böylece, (endişelenerek ve paralarını dolandırıcılıktan saklamak için hiçbir yer olmadan) yardım için adam. "

Bu tür dolandırıcılığı ve farkında olmak için daha fazla bilgi için, Wikipedia ziyaret edin.

SEO konuları dolandırıcılık amacıyla kullanılmış mı?

Ne yazık ki, SEO olarak kullanılmıştır Modern hustler türünden vızıltı sözcüğü.

İnsanların SEO adına pahalı bir hizmet faturası sattığını, ancak sözlerini hiçbir zaman teslim etmediği pek çok vaka olduğunu kabul edersiniz. Gerçek SEO Profesyonelleri nadiren işlerini takip eden başarı ve sonuçların bir izi olduğu için tekliflerini yükseltme konusunda nadiren ihtiyaç duyarlar. Diğer bir deyişle, sunumlarında çok fazla hoopla olmadan oldukça tatmin edici sonuçlar elde etmek için iyi oldukları açıktır.

Halen çalışılan SEO dolandırıcılığı var. Ancak güvenilir ve güvenilir bir kaynak bulup bulmadığınızı belirleme yolları vardır. Gerçekte yeteneklerini güncel tutarak ve hakikatleri inceleyerek bu hizmetleri ayırt etmenize yardımcı olacak yollar var, hızlı bir şekilde hata tespit etmeyi ve kendinizi koruyabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

* Eğer gerçek beceriler geliştirme veya SEO'ları denetleyen bir ekiple ilgileniyorsanız Öyleyse, öğrenme zamanınızdaki boşlukları kapatmanın en önemli yolu, bir atölyede canlı beceri eğitimi ve devam eden akıl hocalığı üzerine odaklanmak ya da gerçek becerileri öğretmeye odaklanan bir dersi incelemektir. Kendi bilgi birikiminiz hızlandıktan sonra bir daha yararlanamayacağınızın çok daha az olası olduğunu söylemek güvenlidir.

* Bununla birlikte, becerileri öğrenebileceklerini hissetmeyen birçok kişi vardır. Belki kendi projelerinizi yönetmek yerine bir SEO firması işe almak istiyoruz. Vurgulanan ve başarısız kişilerden iyi yapılandırılmış eğitime sahip eğitimli uzmanları ayırmanın en kolay yollarından biri (ya da daha kötüsü), işlerinin kanıtlarını basitçe incelemek.

Onları yakından inceleyin, böylece bunların ardında yatan sonuçların kanıtlarının kanıtlarını gösterir.

– Son müşterilerinin telefon numaralarının bir listesini isteyin.

– En eski müşteri iletişimlerinin ve Web sitelerinin bir listesini isteyin.

– Güvenilir SEO hizmetleri, müşterilerinizden farklı bir iş kategorisinde (müşterileri için saygının dışında) size müşteri iletişimini sunmak isteyebilecekleri halde, başarılarının kanıtlarını size sunmakta zorluk çekmeyeceklerdir. [19659002] * Birçok SEO size tipik teklifler sunacak olsa da, makul maliyetle en iyi ilginizi çekecek alternatif yaklaşımları olanları da deneyin. Optimizasyon, bugünlerde görünürlüğün sadece bir yönü. Artık belirli anahtar kelimeler için en üst sıralarda kaç sayfanın gösterildiğiyle ilgili değil. İyi eğitimli bir yüksek lisansın size SEO'dan daha fazlasını getirebileceği pek çok şey var.

* SEO becerilerinizi geliştirmeye karar verirseniz ve hangi atölyeye katılacağınızı seçerseniz, zaman test yöntemleri. Dersleri öğrettiklerini iddia edenlerden bazıları, SEO hizmetlerini denemek ve satmak için genellikle ikinci veya üçüncü bir gündeme sahip olacaktır. Diğerleri esas olarak araçları kullanma üzerine odaklanabilir. En iyi eğitim, kişiselleştirilmiş uygulamalı beceri eğitimi, devam eden koçluk ve rehberlik dersleri bittikten sonra bile yapılabilir. Bizim ortak eğitmenlerimizin her biri uzman eğitimine sahip ve çeşitli topluluklarda tam atölye çalışması sunuyor.

* SEO için tüm başarı platformlarını "arama motoru gönderimleri" ne dayanan her türlü hizmete karşı dikkatli olun. Arama motorlarına göndermek, yapmanız gerekmeyen bir şeydir ve sonuç almak için bazı şeyleri tekrar tekrar yapmak zorunda kalmazsınız.

* Durum değerlendirmesi, bir SEO firmasını işe alırken veya arama yaparken günün kelimesidir. SEO becerileri eğitimi.