SEO

7 الأمثل أسئلة محرك البحث شعبي مع الإجابات

Daha fazla ve daha fazla web sitesi sahibi, en iyi arama motoru sıralamasının faydalarını fark eder. Bu nedenle, zaman ve paralarını arama motoru optimizasyonuna yatırım yapmaya isteklidirler. Aynı zamanda, birçok arama motoru optimizasyonu problemi ortaya çıkar. Bu makalede bunlardan bazılarını ele almaya çalışıyorum.

Soru 1. Zaman tasarrufu için, broşürümüzü bir görüntü dosyası olarak taradım ve ana sitemize koydum. Web sitesini yüksek sıralama için optimize etmeme yardım edebilir misin?

Broşürünüz, ziyaretçilerin okuması için çok sayıda metin içerebilir. Sadece bir görüntü dosyası olarak taradığınızdan, arama motorları sadece web sayfanızda tek bir görüntü dosyanız olduğunu fark eder. Basitçe söylemek gerekirse, sadece bir fotoğraf veya grafik gibi davranırlar ve görüntü metninizi analiz ve endeksleme için dönüştürmezler. Çözüm, görüntü için bir alt özellik eklemektir. Arama motorlarının web sayfanızın içeriğini anlaması için birkaç HTML metni bulunduğundan biraz daha iyi. Bununla birlikte, bir web sayfasındaki zengin HTML metni ile karşılaştırıldığında, alt özellikteki metin, arama motorlarının web sayfanızın önemini analiz etmesi için çok azdır.

Bu nedenle, bir web sayfası oluştururken size zaman kazandırabilir, ancak bu yaklaşımı önermiyorum.

Soru 2. Bir SEO kampanyası yürütürsem, bu, tıklama başına arama motorları pazarlama (PPC pazarlama) başına ödeme yapmam anlamına mı geliyor?

SEO kampanyası ve PPC pazarlama, karşılıklı olarak özel değildir. Çelişkide, birbirlerini tamamlarlar. Öncelikle, yüksek dönüşümlü anahtar kelimeler için hem doğal SEO hem de PPC pazarlamasını uygulamanızı öneririm. Arama sonucu sayfalarında daha fazla poz alabilirsiniz. İkinci olarak, metin yazarlığı veya pazarlama iletişimi nedeniyle, tüm yararlı anahtar kelimeler için SEO uygulayamayabilirsiniz. Bu durumda, neden PPC pazarlamasını alternatif olarak kullanmıyorsunuz? Örneğin, "tıklama başına ödeme arama pazarlaması", "PPC pazarlama", "arama motoru pazarlaması", "ücretli arama" kelimesi, aynı anlama göre az çokdır. Ancak, web siteniz üzerinden tüm terimleri birbirinin yerine kullanması kafa karıştırıcı olabilir.

Soru 3. Patronum, şirket sitemizin daha görsel olarak çekici olması için tam bir flash web sitesine sahip olmak istiyor. Tam bir flash web sitesi yaptıktan sonra siteyi optimize etmeme yardımcı olabilir misiniz?

Deneyimden birçok arama motoru, içeriği flash dosyalarından "okuyamaz". Birçok durumda, arama motorları sadece flash dosyasını tek bir görüntü dosyası gibi ele alır. Metni indekslemez veya içeriği endekslemek için gezinme bağlantılarını takip etmezler.

Bir Google temsilcisi olan Matt Cutts, Google'ın Adobe / Macromedia tarafından sunulan arama motoru SDK aracını kullanarak bir flash dosyasının metin içeriğinin okunmasında bazı iyileştirmeler yaptığını belirtti. Ancak, araç sık sık güncelleştirilmemiştir ve bir flash dosyasının dışındaki metni düzgün şekilde ayıklamak zordur. Sonuç olarak, flash dosyadan metinsel içeriği okumak hala bir ön aşamadadır.

Tam kapsamlı bir web sitesinin, arama motorları tarafından iyi bir şekilde endekslenmesi için lisanssız olduğunu ima eder. Doğal üst arama motoru sıralaması sizin başarınız için çok önemliyse, büyük bir PPC pazarlama bütçeniz yoksa veya kısa bir süre boyunca yüksek bağlantı popülerliği yaratmaya çok güvenmediğiniz sürece tam bir flash web sitesi yapmanız önerilmez.

Soru 4. Özel bir IP adresi arama motoru sıralamalarına yardımcı oluyor mu?

Özel IP adresi, en iyi arama motoru sıralamasını almak için bir zorunluluk değildir. En iyi arama motoru sıralamasına sahip birçok web sitesi, paylaşılan web barındırma planlarını kullanıyor. Bu, aynı IP adresini, düşük arama motoru sıralamasına sahip diğer web yöneticileriyle paylaştıkları anlamına gelir.

Ancak, IP adresiniz birçok arama motoru spam göndericisi ile paylaşılıyorsa, sitenizin sıralaması olumsuz etkilenebilir. Bu nedenle, bazı arama motoru pazarlamacıları web sunucularından özel bir IP adresi almayı tercih etmektedir.

Soru 5. Bir web sayfasında çok fazla içeriğim varsa, içeriği 2 web sayfasına ayırmak daha iyi olur mu?

Sanırım arama motorlarına bağlı. Örneğin, Google yalnızca bir web sayfasının yalnızca ilk 101 kilobaytını taramaktadır. İçeriğiniz 101 Kb'den fazlaysa, içeriği 2 web sayfasına daha iyi ayırabilirsiniz.

Soru 6. Sitem neden Google'da kayboluyor?

Google’ın sitenizi hariç tutmasının birkaç nedeni vardır. Öncelikle, sitenizin Google'ın kalite yönergesini karşıladığından emin olmalısınız. Örneğin, web sitenize gizli metin ve bağlantılar koymuyorsunuz. İkincisi, siteniz saldırıya uğramıyor. Üçüncü olarak, sitenizin kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Son olarak, siteniz çok yeni olabilir ve Google, dizinlerini yenilemeye hazırdır. İşlem sırasında, Google eski dizin sürümüne geri dönebilir ve dolayısıyla siteniz aniden kaybolur.

Soru 7. İç alt sayfaların sıralamasını nasıl arttırabilirim?

Birçok web yöneticisi, sitelerinin alt sayfalarının arama motoru sıralamasında yetersiz olduğunu ve alt sayfaların sıralamasını iyileştirmek istediklerini tespit etti. Sorunu çözmek için, alt sayfaların bir site içinde çok derine gömülmediğinden emin olmalısınız. Önemli alt sayfalar, çapraz bağlantıyla ilgili sayfalar aracılığıyla daha fazla iç bağlantı sağlamalıdır. Ayrıca, belirli alt sayfalarınıza bazı harici site bağlantılarını bulmaya çalışmalısınız.