SEO

9 Test edilmiş SEO İpuçları

Giriş – Eğer hala arama motoru optimizasyonu (SEO) hakkında bilgi alıyorsanız, site içi ve saha dışı SEO stratejileri arasındaki fark hakkında biraz kafa karıştırıcısınız. Yerinde taktikler yeni başlayanlar için daha açık ve muhtemelen en çok hakkında yazılıyor. Bir makale yazacağımı ve ne öğrendiğimi düşündüğümü düşündüm. Bu SEO bilgisi havuzu, yaklaşık 10 müşteri ve 18 aylık bir süre boyunca başka 10 kişisel web sitesiyle çalışmaktan kaynaklanmaktadır.

Bir SEO geçmişi olan herkes için, herhangi bir web yöneticisi, işletme sahibi veya İnternet Pazarlamacısının bilmesi gereken belirli bazı yerinde SEO görevleri vardır. Bunlar aşağıdaki ana bileşenleri içerir:

1) Başlık Etiketleri – HTML meta kodunuzdaki başlık etiketi, tarayıcının pencerenin başlığında hangi pencerenin en üstünde görüntüleneceğini belirten etikettir. ekran. Bu metin kullanıcı tarafından görülebildiğinden, Google, sayfanızın neyle ilgili olduğuna dair bir ipucu olarak bu metne yoğun olarak güvenmeyi sever. Sonuç olarak, başlık etiketinizin web sayfasının içeriğine uygun anahtar kelimelerle doldurulması gerçekten önemli bir SEO stratejisidir. Ayrıca, her sayfada aynı başlık etiketini istemiyorsunuz. Bu SEO için iyi değil. Bunun yerine, başlık etiketlerinizde, söz konusu sayfanın temasını doğru bir şekilde tanımlayan farklı anahtar kelime öbeklerine sahip olmak istersiniz. Unutmayın, arama motorlarının içeriğinizi kolayca sindirmelerine yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. Bu temelde SEO nedir. Bu sayfanın gerçekten neyle ilgili olduğunu anlamalarına yardımcı olmak istersiniz.

2) İlk H1 etiketi – Başlık etiketine benzer şekilde, Google, sayfanızda görünecek ilk H1 metnine sayfanın neyle ilgili olduğuna dair güçlü bir işaret olarak bakar. Akıllıca kullan. Yine, sayfadaki bilgilerin son kullanıcıya aktardığıyla tematik olarak ilgili olan anahtar kelime öbeklerini buraya yerleştirmek istersiniz.

3) Sayfanın adı – Sayfalarınızı web sitenizde isimlendirdiğinizde, SEO için mümkün olduğunca düz İngilizce kullanın. WordPress'in blog yazılımlarında bunu yoğun bir şekilde kullandığını göreceksiniz. Bu bir kaza değil ve WordPress SEO için en iyi blog olarak kabul edilir. Örneğin, http://example.com/?On-Site-vs-Off-Site-SEO-tactics&AID=22 SEO için çok daha iyi performans gösterecektir http://example.com / AID = 22 . Niye ya? Çünkü, arama motorunun sayfanın neyle ilgili olduğunu bilmesine yardımcı olan sayfa adının uzun sürümünde açıklayıcı metin var. Birçok kişi "kirli bağlantılar" ve SEO (sorunlar yukarıdaki örnekte AID = 22 gibi sistem değişken verileri de dahil olmak üzere) etrafında konular hakkında yazmışlardır. Sisteminizi hiç değişken veri olmadan tasarlayabileceğinizi düşünüyorum. Sadece bu SEO sorunu alır. Ve bu, arama motorları için daha kolay. Son kullanıcı için de daha kolay. Bununla birlikte, linklerde değişken verilerle SEO aracılığıyla sayfaların tanıtımında sorun yoktur. Her iki problemi de aynı SEO taktiklerini kullanarak uçurdum. Arama motorları şu anda değişken veriyi yönetmek için yeterince akıllıdır. Sade İngilizcenin orada olduğundan emin ol.

4) Anahtar kelime meta etiketi – Bu etiket SEO için bir ton oyun oynamak için kullanılıyordu, ancak şimdi arama motorları tarafından büyük ölçüde göz ardı ediliyor. Ben manipülasyon ve yanlış kullanımdan dolayı lehine düştüğüne inanıyorum. Son kullanıcı tarafından görülmeyen bir etikettir, bu yüzden vicdansız web yöneticileri onu istismar etti ve SEO için daha az önemli hale geldi. Gerçek SEO taktikleri kötüye kullanmaz veya aldatmaz. Anahtar kelime etiketlerimi hala dolduruyorum, çünkü hala baktıklarına inanıyorum, ancak bunların çok kritik olduğuna inanmıyorum. Başka bir şey yoksa, bu anahtar kelimelerinizin başka bir örneğidir. Hepsi SEO'ya yardım ediyor.

5) Tanım meta etiketi – Bu etiket hala yararlı, ancak muhtemelen Yahoo ve MSN için daha fazla. Web sitenizin bu bölümünde yer alacağınız için, Başlık hakkını almak için bu değişkene de sahip olabilirsiniz ve açıklamayı sayfaya uygun hale getirebilirsiniz. Yine SEO'ya zarar veremez.

6) Anahtar Kelime Yoğunluğu – Bu, SEO için çok önemlidir. Arama motorlarının sitenizi sindiren ve ne hakkında olduğunu anlamaya çalışan büyük bilgisayar programları olduğunu unutmayın. Yapılabilecek en basit şeylerden biri, tüm kelimeleri saymak ve tekrarları aramaktır. Daha sonra metninizde bulunan belirli 1 kelimelik, 2 kelimelik ve 3 kelimeli ifadelerin yüzdelerini veya yoğunluklarını hesaplarlar. En popüler anahtar kelime öbeklerine bakarak, programları sayfanızın önemli temalarını anlar. Belirli bir konu üzerinde kendi yazınızı gözlemlerseniz, kalıpları da göreceksiniz. Daha düşük kaliteli içeriğe sahip olacağından yalnızca anahtar kelime yoğunluğuyla yazmanızı tavsiye etmiyorum. Bununla birlikte, içerik oluştururken anahtar kelime yoğunluğunu tamamen göz ardı etmenizi önermiyorum. Tercih ettiğim yaklaşım ilk taslak için içeriği doğrudan yazmaktır. Daha sonra dilbilgisi, tutarlılık ve netlik için düzenlediğinizde, yoğunluğu da düzenleyin. İçeriğinizi yoğunluk denetleyicisinden geçirin ve en çok hangi ifadelerin kullanıldığını görün. Buna göre ayarlamalar yapın, böylece üst temalarınız / anahtar kelime öbeklerinizin zamanın% 2-4'ü arasında görünmesini sağlayın. Ama bunu, hiçbir şey doğal olmayan olarak okuyan aşırıya kadar yapmayın. Kitlenizi daima göz önünde bulundurmanız gerekir.

7) Giden bağlantılar – Sayfanızın, bağlantıların kalitesi ve miktarı açısından önemli olan bağlantıları. Sayfanızdan bağlantılar oluşturduğunuzda, nereye gittikleri konusunda emin olun. Düşük kaliteli veya kötü mahalle sitelerine bağlantı yapmayın. Ayrıca bağlantı numaralarınızı da izleyin. Genel olarak, daha az daha iyi. Ancak, giden bağlantılara sahip olmak her zaman iyi değildir. Google'ın, giden bağlantılarınızı sitenizi İnternet'teki engin örgüde konumlandırma yolu olarak kullandığını düşünüyorum. Çoğu zaman, Google sitenizin neyle ilgili bağlantı kurduğuna bakarak siteniz hakkında ne olduğu hakkında iyi bir fikir sahibi olabilir. Yine, bu bağlantıları, SEO'nuzu gerçekten etkileyeceklerini akıllıca anlayarak seçin.

8) Yüksek kaliteli, orijinal içerik – Muhtemelen SEO için yeterince vurgulanamayacağı için bunu ilk vermeliydim. Sitenizin yüksek kaliteli ve orijinal içerik sağlaması gerekiyor. SEO araştırırken bunu yüzlerce kez okuyacaksınız. İçerik kraldır. Ve kesinlikle bunun doğru olduğuna inanıyorum. İnternetin çok büyük olduğu izlenimi altındaysanız, arama motorları içeriği benzersiz olarak tanımlayamazsa, tekrar tahmin edin. Bir öğleden sonra CopyScape ile oynamak, herhangi bir cümlenin internette herhangi bir yerde tekrarlanıp tekrarlanmadığını söyleyebilmeniz için günümüzde mevcut olan teknolojinin bulunduğuna dair sizi ikna edecektir. Aslında bunu düşündüğünüzde, gerçekten şaşırtıcı. Veri hacimleri sadece çirkin. Ancak CopyScape yapabilirse, Google’ın da bunu yapabileceğini tahmin ediyorum. Google’ın, içeriğin orijinal olduğunu belirlediğinde sitenizin pozitif bir çarpma aldığına inanıyorum. Birçok kişi, başka sitelerde tekrarlanan içerik kullanmanın siteyi cezalandıracağını sordu. Cevabın hayır olduğuna inanıyorum, Google tarafından cezalandırılmayacaksınız (telif hakkı ihlali, bugün gitmeyeceğim tamamen farklı ve çok ciddi bir yasal konu). Ama aynı zamanda, yüksek kilometreye sahip olan içeriği kullanarak istediğiniz yerde olmayacağınıza da inanıyorum. Yinelenen içerik kullanan sitelerin, içeriğin nereden kaynaklandığı siteden daha üst sıralarda yer alabileceği ile ilgili diğer tartışmalar. Evet – Bu ampirik olarak birkaç kez gösterildi. Ancak, daha sonra içine gireceğimiz nedenlerden dolayı çok fazla endişelenmenize gerek yok. Sadece gözünü topa tut. Zamana, enerjiye ve yaratıcılığa katılarak benzersiz içerikler yaratın ve ödüllendirileceksiniz. Sade ve basit.

9) İçeriğin uygun içeriği – Birazdan 8’den farklı olarak, sitenizde iyi bir SEO’ya ne kadar içerik konulacağı sorunu var. Her sitenin farklı bir amacı olduğu için tek bir sihirli cevap olduğuna inanmıyorum. Ancak SEO'ya gelince, genellikle daha iyi olana (8. sırada olduğunuzu varsayarak) daha çok inanıyorum. O aç örümceklere, olabileceğin kadar çok düşünmek için yiyecek ver. Ama aynı zamanda bu ifadeyi de uygun hale getireyim. İçeriğinizin sitenizin ana mesajından çok uzaklaşmadığından emin olmanız gerekir. Varsa, sitenizin gerçekten neyle ilgili olduğu konusunda kafa karışıklığı yaratabilir. Sıkı şekilde odaklanmış siteler, daha genel olarak odaklanmış sitelerden çok daha iyi performans gösterir. Örneğin, uygun SEO stratejileri kullanan kullanılmış Honda Civics satan bir site muhtemelen her tür kullanılmış araba satan daha genelleştirilmiş bir siteden daha yüksek ve daha hızlı sıralanır. Bu genel bir ifadedir ve birçok istisna vardır, ancak nişler ve temalar hakkında düşünmeye başlamak için makul bir yer.