قاعدة البيانات

ABD'deki Yabancı Gayrimenkul Alıcılar İçin Temel Rehber

Ufukta ortaya çıkan geçici iyileşme ümidiyle Büyük Durgunluklar yavaş ama emin bir şekilde kaybolmakta olduğundan, yabancı alıcılar ve yatırımcılar ABD emlak piyasasında tekrar fırsatlar yaratmaya başladılar. Konut piyasasının istikrarlı bir şekilde toparlanması hala “devam etmekte olan işler” olsa da, birçok yabancı, Amerikan emlaklarının “Satışta” olduğunu, artı doların tarihsel olarak zayıf olduğunu kabul ettiğinden, çoğu alıcı konut ve ticari mülklerde pazarlığı kapatmaya çalışıyor. İşte. Bununla birlikte, ABD'ye yatırım yapan yabancı bir alıcı, vergi yasalarındaki farklılıklar, unvan tutma kuralları, para transferi kuralları ve diğer birçok faktörden dolayı kazanımları planlamak için ekstra özen göstermelidir. Dikkate alınması gereken birçok husus var, bazı kilit noktalara odaklanacağım:

(1) HERKESE DOKÜMAN: Burada bir dolar bile transfer etmeden önce, paranın nereden geldiğini doğrulayabildiğinizden emin olun dan. Tüm nakit mülk satın alımlarınız da dahil olmak üzere ABD'ye 10.000 $ üzerindeki herhangi bir transfer federal yetkililere rapor edilecektir ve Federaller soru sormaya geldiğinde, paranızın yasal kaynaklarını kanıtladığınızdan emin olmanız gerekir. 2001 Yılı Yurtseverlik Kanunu ve 1986 tarihli Para Aklama Kontrol Kanunu'na göre, emanet ve unvan şirketleri, brokerler, bankalar federal kuruluşlara 10.000 ABD Doları'nın üzerinde herhangi bir büyük mevduat ve para transferini rapor etmek zorundadır. Gelir kaynaklarını, yurtdışında ödenen vergileri, banka hesap özetlerini, yatırım hesap özetlerini, başka bir deyişle – kağıt izi yedekleyen belgelere sahip olduğunuzdan emin olun.

(2) FİNANS VEYA TÜM NAKİT? Tüm para ile satın almayı planlıyorsanız, "tüm para" alıcıları motive olmuş satıcılardan birçok indirimden yararlanabilir. alanları. Tüm nakit alıcılar çok hızlı bir şekilde anlaşmaları kapatabilir ve bazı satıcılar bunun gibi alıcılarla uğraşmayı tercih eder. Bununla birlikte, bir tür finansman ile satın almanın, yatırım stratejiniz için kaldıraçla arttırılmış yatırım getirisi ve birkaç mülk arasında risk dağılımı nedeniyle finansal olarak daha faydalı olup olmadığını görmek için bir gayrimenkul yatırım danışmanı ile satın almanızı planlamanızı öneririm.

ABD’deki emlak satın alma işleminizi finanse etmek istiyorsanız, zorlu zamanları karşılamaya hazır olun. Gayrimenkul Finansmanı, bugünlerde Amerikalılar için bile oldukça zor, ancak yabancılar için daha da zor. Yabancı ülke vatandaşlarına borç vermeyi düşünecek yalnızca çok az sayıda kurum kredisi vardır, ancak bunların tamamı için büyük bir geri ödeme (en az% 30 veya daha fazla) ve ülkenizden gelirin doğrulanması gerekir. ABD’de H veya L gibi bir çalışma vizeniz varsa ve ABD’de belirlenmiş bir kredi geçmişine sahipseniz, hala kabul edilseniz bile,% 3,5’ten daha az olan düzenli finansmana hak kazanabilirsiniz. " yabancı uyruklu ".

Bankanızla kendi ülkenizde veya başka bir yabancı bankanızla ilişki kurduysanız, onlardan finansman almayı ve sonradan kredi gelirini ABD’ye “tüm nakit” olarak almayı düşünebilirsiniz, yine de sadece belgelere sahip olduğunuzdan emin olun. Paranın nereden geldiği ile ilgili olarak.

Alternatif olarak, göçmenlik durumunuz ne olursa olsun, varlık değerinin% 65'ini yıllık% 9-12'ye ödünç verecek birçok özel borç veren var ve ticari bir mülk arıyorsanız, finanse edebileceksiniz. çok daha kolay, çünkü ticari borç verenler borçlunun yerine esasen mülkün yararına ve gelirine borç veriyorlardı.

(3) VARLIKLARINIZI KONTROL EDİN: ABD'de mülkünüze birçok farklı yoldan unvan verebilirsiniz: bireysel, şirket (yerli veya yabancı), Limited Şirketi, ortaklık, yaşama güven, emeklilik fonu veya başka bir varlık türü. Bu formların her birinin, özellikle yatırım amaçlı gayrimenkulünüzden elde ettiğiniz kira gelirinin vergilendirilmesi, mülkün ilişkili veya ilgisiz taraflara devredilmesi, arazi planlaması ve diğer birçok durum söz konusu olduğunda, avantaj ve dezavantajları vardır. ABD’de bir mülk satın almadan önce mülkün sahibi olacağınıza, seçeneklerinizi öğrenmek için bilgili bir uluslararası vergi danışmanıyla biraz zaman geçirmenize karar vermelisiniz.

Gayrimenkule yatırım yapmak çok pratik bir kuruluştur. İlk mülk satın almadan önce detayları düşünmelisiniz. Neler olduğunu anlamadığınızda bir kiralama işletmesini işletmek çok zordur. Birçok yatırımcı ile çalışıyorum ve çok sayıda kiralık mülk sahibi oldum ve mülk yönetimi şirketleri hakkında, şehir dışından gelen yatırımcılardan para biriktiren, nakit için birimler kiralayan ancak bunları boşaltan rapor eden, tamir faturalarını dolduran vs. Hindistan'da veya Rusya'da yaşarken ve ABD'deki mülklere sahipken yatırımınızı fiziksel olarak kontrol etmeyi planlıyor musunuz?

(4) GİRMEDEN ÖNCE, ÇIKIŞINIZI PLANLAYIN. Kâr için satmayı mı planlıyorsunuz? Satmadan ne kadar önce? Gelecekteki sermaye kazancı vergisini muhasebeleştirdiniz mi? Parayı ülke dışına çıkarır mısın? Kâr için satış yapmayı planlıyor ancak yeniden yatırımı başka bir mülke yatırmayı planlıyorsanız, son tasarrufuna kadar bir süre vergi ödemeden, yıllarca ve yıllarca mülkleri takas etmenize ve konsolide etmenize olanak tanıyan 1031 vergi ertelenmiş borsaya aşina olmanız gerekir. . Akıllı yatırımcılar için sizi çok zengin kılacak harika bir araçtır, ancak yine, bu stratejiyi önceden planlamanız ve bilgili bir kişiyle danışmanız gerekir. Ayrıca, burada bir yabancı şahıs olarak bir mülk sattığınızda, bir yabancı olduğunuz için FIRPTA kapsamında% 10'luk stopaj, sadece yabancı olduğunuz için% 10'luk stopaj da dahil olmak üzere, herhangi bir kâr elde etmiş olsanız veya yaptırmasanız da her türlü stopaja tabi tutulur. Kaliforniya'da mülk mülk sahibi olmadığı için, vb. Ancak, kuralları öğrenir ve unvan tutma stratejinizi önceden planlarsanız, bu stopajlardan bazılarını önleyebilirsiniz!

(5) VİZE DEĞERLENDİRMELERİ: Önemli yanlış algılamalar Burada ele almak istediğim birçok yabancı alıcı arasında görüyorum: ABD’de gayrimenkul sahibi olmanın otomatik olarak ABD’de bir mülke sahip olacağınızı varsaymayın. ABD vizesi ABD’de 10 milyon dolarlık mülke sahip olabilirsiniz, ancak yine de giriş vizesi alınız. Bu nedenle, önce vize durumunuzu temizlediğinizden emin olun ve ardından ilgilenilen alanlara ve belirli mülklere bakmak için ABD'ye gelin. HİÇBİR ŞEY ÖZELLİKLERİNİ ALMAYINIZ!

(6) NEDEN GERÇEK EMLAK? Vize, pasif gelir, gelecekteki pazar takdiri veya gelecekteki evinizi yapmayı düşündüğünüz için mi? Eğer vize ve yatırım potansiyeliniz ana karar faktörlerinizse, size benzer bir YG (yatırım getirisi) ve EB-5 vizesi (minimum 1 milyon dolar minimum), "Bölgesel Merkezler" ($ 1) gibi vize fırsatlarını sağlayabilecek bazı alternatifleri göz önünde bulundurun. En az 500.000), E-2 küçük yatırımcı vizesi (200.000 $ yatırım), vb. Veya tercihlerinize ve sermayeye erişiminize bağlı olarak çeşitli stratejiler birleştirebilirsiniz.

Alt satır: Buradaki emlak yatırımınız bir SONUÇ ve bazı ciddi planlama yolunun NİHAİ ADIMI olmalı . Rusça'da söylediğimiz gibi, yedi kez ölçün, bir kez kesin. tarihinden önce masraflı hatalardan kaçınmak, bu pazara girmeden önce kötü planlanmış bir emlak girişimi sırasında yapılan hataları geri almaktan ve zaman kaybetmekten daha kolaydır. Mutlu Yatırımlar!