SEO

Affiliate Marketing – Neden Arama Motoru Optimizasyonu Yeni Başlayanlar İçin PPC'den Daha İyi?

Birçok bağlı pazarlamacılar yalnızca web sitelerine trafik çekmek için tıklama başına ödeme başına ödeme yapmaya güvenmektedir. Sadece bu işe başlamaya çalışıyorsanız, bu biraz zor olsa da iyi bir trafik üretim stratejisidir.

Bağlı kuruluş yeni başlayanlar için, her zaman arama motoru optimizasyonunu öneririm Bu öğrenme eğrisi sırasında para kaybetmeden.

İlk olarak, şu soruya cevap verelim: SEO ne anlama geliyor?

Seo, Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Başka bir deyişle, bağlı web sitenizi Google, Yahoo ve MSN gibi arama motorlarının en üst kısmında bulabilirsiniz.

Arama motorlarında arama yaptığınızda (örneğin Google), 10 sayfalık bir sayfanız olacaktır. (veya ayarları değiştirdiyseniz daha fazla). Sayfa iki bölüme ayrılmıştır: Sağ tarafta, ücretli Sonuçlar (AdWords) ve solda ücretli sonuçlar vardır: SERP'ler.

SEO, sitenizin ilk sayfasında sitenizi almanıza yardımcı olacaktır. SERP'ler (organik sonuçlar da denir).

MSN'de Yahoo ve Google’dan daha üst sıralarda yer almak daha kolay olsa da, bazen garip şeyler oluyor …

Ana bilgisayarında MSN’de bir site bulmaya çalıştım. anahtar kelime, bu hedef için kolay bir kelime olduğu için, ancak MSN'de değil, sadece Google'da yüksek sıralama var.

Yahoo hakkında ne?

Yahoo almak zor ve ben bile kayıt olmadı sitemi henüz dizinde yok.

Sadece sitem ve blog'um için Google’a odaklanmayı tercih ediyorum çünkü Yahoo ve MSN’den de trafik aldım. Bazen, MSN ile yüksek bir sıralama alacağım, ancak sitemi bu 2 diğer Arama motorundan herhangi biri için optimize etmeye çalışmıyorum.

Bir üye olarak ücretsiz trafiğe ihtiyacınız var mı?

Cevap evet, İster yeni başlayanlar, ister pazarlamacılar olsun, web sitelerinize ücretsiz trafik istiyorsunuz.

SEO'yu sevdiğim şey, yalnızca bir veya iki web sitesine odaklandığınızda başlamak için çok fazla paraya ihtiyaç duymamasıdır. Ama eğer bir miktar nakit varsa, dışarıdan tedarik etmeyi öneririm.

Sormak isteyebileceğiniz başka bir soru: Bir yazılıma ihtiyacım var mı?

Hayır, bir yazılıma da ihtiyacınız yok. Traffic Travis adında bir yazılımım vardı (Keyword Elite'in yaptığı her şeyi yapıyor). Ancak, sadece rekabetimizi kontrol etmek için sadece iki veya üç kez kullandım.

İyi bir anahtar kelime araştırma yazılımının size çok fazla zaman kazandıracağı doğru değil, fakat bu gerekli değil. Ayrıca, bir yazılım asla sihirli bir hap değildir, işi yapmanız gerektiğini anlamanız gerekir.