التسويق الرقمي

Affiliate Marketing veya Ortaklık Sitesi Nedir?

Affiliate Marketing Secrets

Bugün kendi web sitemizi kolayca oluşturabiliriz. Bilgisayar Erişimi İnternetiniz olduğu sürece, Google gibi sitelere erişerek, basit bir kişisel web sitesi oluşturmak için web sitesi tasarım şablonları sağlamak için bunları kullanabileceksiniz. Web sitesi, içeriğinizi sayfanızda saklamak için bir Tekdüzen Kaynak Konum Belirleyicisi (URL) atayacak ve bu sitelerin bir kısmını إعلان vermek isteyen reklamları da ekleyecektir. Bu şekilde, İnternet'teki sayfalarınızın yalnızca bir veya iki saati!

Ancak sitenizi daha fazla işleve nasıl ulaştırırsınız? Sitenize karlı trafik nasıl kullanılır? Çevrimiçi bir iş ortağıysanız, insanları bir şeyler satın almak için sitenize nasıl çekiyorsunuz? A aynı anda iki tür ihtiyaçları karşılayabilir ve oldukça popüler bir yöntemdir Affiliate Marketing (Ortaklık Programı). Bu makalede, bağlı kuruluş pazarlaması, bağlı kuruluş pazarlama ilkelerinin ne amaçla uygulandığı ve sitenizin faydalanabilmesi için
bağlı kuruluş pazarlamasının nasıl kullanılacağı anlatılacaktır.

Affiliate Marketing veya Affiliate Site nedir?

Affiliate marketing Affiliate Marketing Network (Associate Program), Affiliate Web sitesi (Online Merchant Web Sitesi) ve bağlı Web sitesi (Affiliate Web Site) arasında bir anlaşma yapıldı. Anlaşmada şart koşulan, ikincisi eski kullanıcılara, ikincisine de bunun için bir komisyon ödemesi yapmakta. Bağlı sitelere işyerlerine bağlantılar yerleştirmek, ve iki tarafa göre ücret ödemesi karşılığında reklam almayı kabul etti. İade genellikle iştirakleri (Affiliate) sahiplerine bağlı olarak Web sitelerine ziyaretçi sayısını hesaplamak veya hesaplanacak müşteri sayısının bir satın alma ya da başka eylemleri

Bazıları da bağlı Web ile uyumludur. sitenin kullanıcı sayısını hesaplamak için bağlı kuruluş Web sitesi banner ilanlarına (Banner Reklam) erişim. Temel olarak, üye ticaret sitesi üyeleri, yolcu akışını veya kazançlarını sağlamak için verebileceği sürece, taraflar arasında belirli bir ücret ödemeye yönelik anlaşma uyarınca iş web sitesi. İştiraklerin (İşe Alma Ortaklığı) işe alınması sadece çevrimiçi satış yapmak için iyi bir yol değil, aynı zamanda ucuz ve etkili bir pazarlama stratejisidir. Buna ek olarak, site tanıtımının iyi bir seçimidir.

Bağlı kuruluş pazarlaması, en azından aşağıdaki üç:
* Müşteri
* Bağlı siteler
* Ticari Web Sitesi

1996'da Amazon (Amazon) .com), CEO'su ve kurucusu JeffBezos (Jeff Bezos), bağlı kuruluşun pazarlama stratejisini açık bir şekilde yaymak için bir ağ pazarlama stratejisi haline getirdi. Amazon Çevrimiçi on-line taahhüt, kitap veya diğer malları satın almak için sevk ve bağlı sitelere, satış ortağı web sitesine Amazon online satış veya bağlantı için web sitesi noktası çekmek için, kar paylaşım komisyonu sayısı. Bağlı siteler yalnızca Amazon'un diğer şeylerini çevrimiçi olarak satma konusunda yardımcı olur: sipariş alma, toplama, müşterilere sevk etme. Bu strateji zaferinin sonuçları, bunlara katılmak için 500.000'den fazla Web sitesine ihtiyaç duymaktadır.

Halihazırda, bağlı kuruluş pazarlaması, çeşitli biçimlerde kullanılan web sitelerinin sayısı giderek artmaktadır. Pek çok çekirdek E-iş için bir üye üye olmak için web siteleri iyi bir e-ticaret yolu ile uğraşmaktadır.

Ortaklık Programı, ücretli model

Bağlı kuruluş pazarlama üç ödeme modeli vardır:

* Öde Satışlara göre (Ödenecek satışlara göre): Amazon'un çevrimiçi satış ortağı pazarlama programı, tipik bir satış örneğiyle ödenir. Böyle bir ödeme modelinde, yalnızca satış ortağı bağlantısı aracılığıyla bir müşteri satıcı web sitesini ziyaret etmek ve gerçek satın alma işlemini yapmak için, bağlı Web sitesi bağlı kuruluşlara ödeme yapar. Ödenen satışların belirli bir yüzdesine göre Amazon gibi bazı tüccarlar aynı satırda; Ayrıca satılan her ürün için bazı satıcılar da belli bir miktar ödenecektir.

* Tıklama başına ödeme (tıklama başına ödeme tutarı): Bu ödeme modelinde, bağlı kuruluşun web sitesi ve Üye üyelik ücretine yapılan ziyaretçi sayısını göstermek için bağlantıya tıklayın. Ziyaretçilerin herhangi bir mal satın alması gerekmemektedir, ancak bağlı kuruluşlardan da bağlı kuruluş web sitesine giriş yapınız ve bu işlemin Üye Web sitesi ile ilgisi bulunmadığından sonra hareket ediniz.

* Ödeme kılavuzuna göre Ödemelerin sayısını yönlendirmek için): Rehberlik ücretinin tamamlanmasına göre işin ödeme modunda işletilmesi için buraya tıklayın (yani, bir formu doldurup teslim edin). Bu, bir bağlı kuruluşun tamamlanmasının, ziyaretçilerin bilgileri doldurmasını, hangi bilgilerin bağlı Web sitesi satış potansiyelleri olarak kullanılabileceğini veya satışların diğer şirketleri satabileceğini ifade eder.

Başka bir ödeme modeli de vardır. Temel olarak, iştirakçi pazarlama programı, tüccarlar en iyi davranışlarını ödeme için bir temel olarak seçecekler ve daha sonra bağlı kuruluşlarına bu davranışın ortaya çıkmasını, üye üyelere ödenen müşteri sayısını transfer edeceklerdir.

Yukarıdaki birkaç temel ödeme Diğer bazı daha geçerli ödeme modundan türetilen model:
* İki katmanlı ortaklık programı (İki Katmanlı Program): iki katmanlı ortaklık programı yapısı ve Amway, Avon ve çok katmanlı doğrudan pazarlamada kullanılan diğer şirketler (aynı zamanda bilinen) "ağ pazarlaması" olarak, satış temsilcileri adına yapılan bir geliştirme ve satış görevlilerinin pazarlamadan satış ve kar elde etmesi) organizasyon yapısına benzer. Bu ödeme modelinde, üyelik üyeliği sadece kendi Web sitesinden satış yapmak değil, aynı zamanda davranışı yönlendirmek için bir komisyona tıklamak ya da bir geliştirme yapmak, aynı zamanda onun gelişimi ve bağlı web sitesi altında çağlayana işaret etmek, satış, tıklama veya üyelik

* Kalan gelir ortaklığı programı (Kalan Program): Bu ortaklık programı, bağlı kuruluşun web sitesindeki üyelerin iştirakçi Web sitesine veya hizmetlerine ait ürünleri satın almak için iştirakçi Web sitesine girmelerini sağladı. Devamlı, üye bir üye böylece komisyon olmaya devam edebilir. Bir çok müşteri, bu iştirak programının daha fazlasını kullanmak için çevrimiçi satıcıların düzenli gelirlerinden (örneğin aylık servis ücreti gibi) elde edilmektedir.

Ayrıca, bağlı kuruluş programlarının sayısının bir kaç gösterisi vardır. Bu programların (ziyaretlerin izleme başına ödeme programı olarak da bilinir) uygulanması, sadece banner reklamları göz önüne alındığında, ziyaretçilerin bir komisyon ödemesini Üye'ye ziyaret etmesi. Bu örüntü, genellikle geleneksel bir reklamcılık ve pazarlama faaliyetlerinde olduğu gibi, bağlı kuruluş pazarlamasının yapısıyla tam olarak donatılmamaktadır. Geleneksel reklamlarla karşılaştırıldığında, bağlı kuruluş ağı pazarlama avantajı, yalnızca iştirakçi bir üye istenen sonuçları verdiğinde, ticari ücretlere izin verilir.

Reklamverenler, geleneksel reklamcılık (örneğin, televizyon reklamlarında ve İnternet'teki banner reklam sayısı ve risk nispeten daha büyüktür. Çünkü geleneksel reklamcılık modelinde, reklamları maliyet etkinliği belirsizdir. Reklamınız, şirket reklam maliyetlerinin avantajlarından daha büyükse, başarılı olsa bile reklam vermek; Ancak reklamın faydalarından reklam maliyetlerine göre, şirket yalnızca kadere çekilmek için istifa edebilir. Bağlı kuruluş pazarlamacılığında, çevrimiçi işletme yalnızca reklamda ödeme yapıldığında geçerlidir. Böylece, reklamverenlerin riskini önemli ölçüde azaltmıştır. Bu nedenle, reklam siteleri için sözleşme yapmak ister, bağlı kuruluş pazarlamasına katılabilmek için reklamcılığın çok daha doğrudan bir yolu reklamverenler bulmak çok daha kolaydır.

Bağlı kuruluş pazarlama veya bağlı yazılım nasıl yönetilir?

] Kavramsal konuşma, bağlı pazarlama, oldukça basit görünüyor; Ancak, düzgün çalışmasını sağlamak için, insanların sahne arkasında çok fazla iş yapması gerekiyor. İştirak üyelerini gerçekte üye miktarını gerçekten kavramak için, bir üye web sitesinin gerçek durumunun üyeleri tarafından ziyaret edilen web sitelerini takip etme ihtiyacı.

Farklı ödeme modellerine göre şunları belirleyebilir:

* Belirli bir sitedeki üyelik üyeliği ve tüccar sitelerinin sayısını girmek için tıklayın
* Bir iştirak sitesi aracılığıyla üyeler iştirakçi web sitesine ve web sitesindeki alışverişlere ya da beklenen sayıda müşterinin diğer eylemlerini gerçekleştirir
. bağlı bir web sitesinin web sitesinin bağlı üyeleri, afiş reklamlarının sayısını yayınladı

Ayrıca, tüccarlar ve bağlı kuruluşlar arasında, orijinal sözleşmenin üyeleri arasında haklı bir komisyon aldıklarını garantilemek için ortak bir izleme yaptılar.

üye iştirakleri veya bağlı kuruluşların pazarlama programlarına ilgi duyduklarını belirtmek için çok fazla iş yapılmalıdır. Ancak, üyelerin kişisel olarak yönetilmesi için zaman harcayan çok sayıda şirket var, bu nedenle, Amazon gibi yorucu bir şekilde, onun içine itici güç olarak. Her ne kadar bu şirketler programın pazarlanması sürecini ve zamanında ödenen komisyonu tam olarak kontrol etseler de, hala çok sayıda franchise sahibi olabilirler.

Çünkü üyelik koşulları sıfır risk veya sıfır maliyet açısından Yani, iştirakçiler, sadece iyi bir iş yapmak için para kazanmak için web sitelerine bağlantı verebilir. Bununla birlikte, birçok site için, üyelerin işe alınması veya bir iştirakçi web sitelerine katılmaları, zaman alıcı ve zahmetli bir işin parçalarıdır. Web sitesi sahipleri ve pek çoğu ticari sitelerin miktarının komisyon hesaplamasına çok az güvenmektedir.

Satış ortaklığı pazarlaması hakkında daha fazla bilgi mi arıyorsunuz? CK Fang's, 3+ yılı aşkın bir süredir bağlı kuruluş pazarlama sitelerinin işletmesinde yer almıştır. bağlı kuruluş pazarlama 'nin ne olduğu hakkında bilgi veren "Affiliate Marketing Ne Affiliate Site?" Nin yaratıcısıdır.