التسويق الرقمي

Affiliate Marketing VS Ürün Oluşturma

Bu, birçok insanın çevrimiçi pazarlama dünyasına girerken karşılaştıkları büyük bir engeldir: Bağlı bir pazarlamacı mıyım yoksa kendi ürünümü oluşturup satmalı mıyım?
Başlamadan önce, iki işletme modelini hızlı bir şekilde tanımlamama izin verin, böylece her birinde paranın nasıl kazanıldığına dair net bir bilgi sahibi oluruz.

• Affiliate Marketing: Bu işletme modelinde, müşterileri başka bir kişinin ürün veya hizmetine yönlendirerek gelir elde edeceksiniz. Dolayısıyla, temel olarak satıcıya bağlı kuruluş olarak kaydolacak ve ürettiğiniz her satış için size bir komisyon ödenecektir.

• Ürünün Yaratılması: Bu iş modeli oldukça açıklayıcı; Bir ürün yaratacak ve pazarda karınızın% 100'ünü satacaksınız. Bu örnekte, ürününüzün bir tür bilgi ürünü olduğunu varsayacağız.

Çevrimiçi para kazanmaya başlamanın en kolay yolunun bağlı kuruluş pazarlaması olduğunu söyleyecek birçok pazarlamacı var. Promosyon yapmak istediğiniz bir satıcı seçebildiğiniz, bağlı kuruluş olarak kaydolacağınız, bağlı kuruluş satış sayfanıza ve BOOM'unuza trafik göndermeye başlayabileceğiniz basit gerçeğinden dolayı! Para kazanıyorsun Kulağa çok kolay geliyor. Bir ürün oluşturmak, web siteleri kurmak, müşterilerle uğraşmak, vb. İle uğraşmak zorunda değilsiniz.

Aynı zamanda kendi ürününüzü yaratmanın daha kolay, ikisinin de daha karlı olduğunu ve size izin verdiğini söyleyen pazarlamacılar var. İşletmenizin kontrolünü elinde bulundurun.
Gerçekten hepsi güçlü ve zayıf yanlarınızın ne olduğuna ve işinizde neyi başarmaya çalıştığınıza bağlı.

Her birinin avantaj ve dezavantajlarından bazılarını alayım ve şeyleri perspektife koyalım, böylece nereden başlamak istediğinizi daha iyi anlayabilirsiniz.

Affiliate Marketing

Affiliate pazarlamanın, yeni başlayanlar için başlangıç ​​noktası olarak önerilmesinin nedeni budur.
İşte bağlı kuruluş pazarlamanın avantajlarından birkaçı:

• Çoğu bağlı kuruluş satıcıları / ağları ücretsiz ve katılmaları çok kolay. Çoğu zaman birkaç temel soruya cevap verirsiniz, bir kullanıcı adı ve şifre belirlersiniz ve ortak üyenin alanına birkaç dakika içinde anında erişirsiniz.

• Pazarlama materyalleri sağlanmıştır. Profilinizi bağlı kuruluş üyeliğine kurduğunuzda, sizi afişler, önceden yazılmış e-postalar, vb. Gibi yönlendirmek için gereken tüm pazarlama malzemelerine tam erişime sahip olacaksınız. Potansiyel müşterilerinizi sizin için oluşturulmuş tam bir satış sayfasına götürecek olan benzersiz bir ortaklık bağlantısı. Bu malzemelerle donanmanız gereken tek şey, bağlı kuruluş sitenize trafik çekmek.

• Tüm web siteleri zaten sizin için oluşturulmuştur. Bir ortak olarak, bir web sitesi kurmakla gelebilecek baş ağrıları ile uğraşmanıza gerek yoktur. Satıcı bunu sizin için yaptı ve bağlı kuruluş bağlantınızı kullandığınız sürece satışlarınız ve komisyonlarınız bu bağlantı üzerinden takip edilecek ve hesabınıza ödenecektir.

• Müşterilerle uğraşmak zorunda değilsiniz. Müşterilerle baş etmenin ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz, ancak bir ortak olarak bu sorun için endişelenmenize gerek yok. Bir satış ortağı olarak satış yaptıktan sonra endişelenmeniz gereken tek şey çekinizi bozmaktır ve müşteri satıcıya iletilir.

Gördüğünüz gibi bir bağlı pazarlamacı olmanın kesinlikle avantajları var. Bir satıcıya / ağa katılmak hızlı ve kolaydır, tüm pazarlama materyalleri ve satış sayfaları sağlanır ve müşterilerle uğraşmanıza gerek kalmaz. Vaktinizi trafik oluşturma, satış ve nakit çekleri yapma konusuna odaklayabilirsiniz!

Şimdi, bağlı kuruluş pazarlamasının bazı avantajlarına ve bunların üstesinden nasıl gelebileceğinize bir göz atalım.

• Rekabet. Bağlı kuruluş pazarlamasının çevrimiçi para kazanmanın en kolay yolu olduğunu iddia etmesine rağmen, rekabet nedeniyle en zoru olduğu söylenebilir. Satış yapmak için yarışmanız gereken yüz binlerce bağlı pazarlamacı vardır. Aynı zamanda, pek çok deneyimli pazarlamacı, çoğu yeni bağlı kuruluş pazarlamacısının ne yapmak için bu kadar kolay olduklarını bilmediği konusunda hemfikirdir.

– Bu engelin üstesinden gelmenin en iyi yollarından biri kendinizi eğitmektir. Her zaman en iyi ortaklıkların satış yapmak için gereken avantajı sağlamak için neler yaptığını öğrenerek rekabette bir adım öne geçin.

• Kar Marjları. Daha önce belirttiğim gibi, bağlı kuruluş pazarlamasında, bir müşteriyi ürünün yaratıcısı olmanızın aksine satış yapmak için bir satış komisyonu yapıyorsunuz ve satışın% 100'ünü algılıyorsunuz. Bu nedenle, başkasının ürününü kendi ürününüze tanıtarak masaya bıraktığınız birçok kar olabilir.

– Bağlı kuruluş pazarlaması söz konusu olduğunda bu engel gerçekten sizin kontrolünüzde değil, yapabileceğiniz en iyi şey,% 25-50'ye karşılık% 60-80 daha yüksek ödeme yapan bir ürünü tanıtmak. Bu şekilde daha az satışla daha fazla gelir elde edeceksiniz.

• Başkasının işini kurmak. Bir bağlı kuruluş olarak, sadece satıcı için satış ve kar elde etmekle kalmaz, aynı zamanda kendi işinizi kurmak için işlerini yapmalarına yardımcı olursunuz. Bir satış yaptıktan ve müşteriye şu anda satıcının elinde olduğu bir komisyon ödendikten sonra, bu müşteriye ilişkilerinin ömrü boyunca ek ürün ve hizmetler satmaya devam edebilir.

– Müşterileri satıcıya gönderirken, aynı zamanda bağlı kuruluş pazarlama yoluyla kendi işinizi kurmanın en iyi yolu, müşterilere satıcıya gönderirken kendi adınıza ve e-posta adreslerini girmeden önce girme ihtimalini gerektiren bir açılış sayfası oluşturmaktır. satış sayfası Bu şekilde müşteri adayı da sizin listenizdedir ve şimdi onlara gelecekteki teklifleri e-posta ile gönderebilir ve ürünleri doğrudan bağlayabilirsiniz. Şimdi elbette, ücretsiz bir rapor, video eğitimi, ses dosyası vb. Vermek gibi e-postalarını girme ihtimaline karşı bir teşvik vermeniz gerekecektir. Gelecekteki bir raporda buna değineceğiz.

• Kontrol eksikliği. Bağlı kuruluş pazarlaması ile satış üretmek dışında hiçbir şeyi kontrol edemezsiniz. Satıcı / ağ kapanmaya karar verirse veya terfi ettireceğiniz ürünü artık satmazsanız, ilk karede geride kalırsınız. Ürün yaratımı söz konusu olduğunda, işiniz üzerinde çok daha fazla kontrol sahibi olursunuz ve kar edersiniz, ancak buna birkaç dokunuşta dokunacağız.

– Maalesef bu, bağlı kuruluş pazarlamacılığının ve gerçekten hazırlayamadığınız bir şey için çok büyük bir dezavantaj. Daha önce belirtildiği gibi e-posta listenizi oluşturmak, yeni bir ürünle yeni bir kampanya oluştururken, mevcut müşteri listenizle satış yapabilmenizi sağlamanın en iyi yoludur.

Bağlı kuruluş pazarlamacılığının artıları gibi eksiler de var ama bu nedenlerin hiçbiri, peşinden gitmek istemediğiniz bir işletme ise işe başlamanızı engellememelidir. Akılda tutulması gereken önemli bir şey, eğitiminize ve beceri setlerinize yatırım yapmak için zaman ayırıp kendinizi eğrinin önüne koymaktır. Bunu yaparak kendinizi rekabetten ve satış yapmak için bir adım öne atarsınız.

Bağlı kuruluş pazarlaması hakkında daha fazla bilgi edinmek ve başarıya başlamak için atlamak istiyorsanız yazar kaynak kutumu ziyaret edin.

Şimdi, sadece ikinci bir resim için, ürün yaratıcısı olduğunuzu ve kendi ürününüzü yaratmanın ve satmanın artıları ve eksilerine girerken ürünlerinizi tanıtan bir ortaklar ordusuna sahip olmanız yeterli.

Ürün Yaratma

Ürün yaratma birçokları için korkutucu bir konu olabilir, çünkü yeni başlayanlar için bir çevrimiçi işin nasıl işlediğine dair şüpheci ve tamamen karanlıktasınız, sıfırdan bir ürün oluştururken bile. Ama bu sizin sürprizinize göre, çevrimiçi para kazanmanın en kolay yollarından biri olabilir.
Kendi ürününüzü yaratmanın ve satmanın avantajlarının bir kısmına girelim ve neden düşüneceğiniz bir cadde olabileceğini görelim:

• Kontrol. Ürün yaratımı söz konusu olduğunda, hemen hemen her şeyi kontrol altında tutabilirsiniz. Ürününüzü, fiyatınızı, teslimatını nasıl pazarladığınızı ve işinize getirdiğiniz her müşterinin yanı sıra sizden yaptıkları gelecekteki alımları kontrol altında tutabilirsiniz.

• Karlar. Elbette bu, birçok insanın kendi ürünlerini yaratmasının ve satmasının büyük bir nedenidir. Bir ürün yaratıcısı olarak, yaptığınız her satıştan elde ettiğiniz kazancın% 100'ünü elinizde tutarsınız. Şimdi, kendi bağlı kuruluş programınızı oluştururken ve diğer bağlı kuruluşların ürünlerinizi tanıttığında bir istisna var, ancak bunun bir sonraki gücüne değineceğiz.

• Ortaklar. Benzersiz ürününüzü oluşturduktan sonra, işinizi kurmanıza yardımcı olmak için başkalarını sızdırabilirsiniz. Bir bağlı kuruluş programı kurmak, şirketinizi otomatik pilotta patlatmanın güçlü bir yolu olabilir. İştirakçilerinize% 30-50 komisyon önerebilir ve özellikle de ürünleriniz piyasaya yüksek değer katarsa, sizin için izmaritlerini satmalarını sağlayabilirsiniz. Ayrıca, bağlı kuruluşlarınızın satış yapmak için çok çalıştığını bildiğiniz gibi uyurken para kazanabilirsiniz.

• Bir Marka Oluşturmak. Ürün yaratıcısı olmak, seçtiğiniz konunun pazarında kendiniz için bir marka yaratma fırsatı sunar. Ürününüz benzersiz olduğu için, ürünü dilediğiniz şekilde adlandırabilir ve bu konunun etrafında bir marka oluşturabilirsiniz. Bu, işinizi hepimizin en güçlü reklamcılık biçimi olduğunu bildiğimiz ağızdan ağıza إعلان yoluyla oluşturmak istiyorsanız çok büyük.

Gördüğünüz gibi, kendi ürününüzü yaratmada ve satmada bazı büyük avantajlar da var. Her şeyin kontrolü sizde, daha fazla para kazanacaksınız, bağlı kuruluşlar ordusu kurabilir ve kendiniz ve işiniz için bir marka oluşturabilirsiniz. Ancak, her şeyde olduğu gibi bir dezavantajı var, bu yüzden bir sonraki aşamaya geçelim.

İşte ürün yaratmanın birkaç avantajı ve bunların üstesinden nasıl gelebileceğiniz:

• Zaman. Vaktinize gelince, kendi ürününüzü yaratmanız kesinlikle daha fazla zaman alacak ve daha sonra sadece bir üye olarak kayıt olacaksınız. Ürününüzü oluşturmak sadece zaman almaz, aynı zamanda ürününüzü satmak için bir web sitesi de oluşturmanız gerekir. Ve bu, bundan sonra konuşacağımız kendi başına bir baş ağrısı olabilir.

– Ürün yaratma ile ilgili en güzel şey, işinizi başlatırken yer alan her süreçten dış kaynak temin edebilmenizdir. Bilgi ürünlerinizi sizin için yazmak üzere kelimenin tam anlamıyla profesyonel bir yazara ödeme yapabilir ve kredi parasını alabilirsiniz. Tabii ki, her zaman onu okumak ve kişiliğinize ve tarzınıza uyacak şekilde biraz değiştirmek için kanıtlamak istersiniz.

• Web siteleri. Ürününüzü tamamladığınızda, çevrimiçi yayınlayamadığınız sürece kar elde edemezsiniz. Bazıları için bu en kötü kabusun olabilir. Özellikle teknoloji meraklısı değilseniz, bu size birçok baş ağrısına neden olabilir. Bu, çevrimiçi olarak para kazanmaya çalışmanıza hiç bir zaman istifa etmenize veya asla başlamaya başlamanıza neden olamayabilir veya sizin için birkaç yüz ila birkaç bin dolar arasında değişen bir site oluşturmak için bir web tasarımcısı kiralamanıza neden olabilir. Bu beni bir sonraki konuma yönlendirir.

– Yine bir web sitesi oluşturmak, normalde 48-72 saat içinde size temiz ve profesyonel bir web sitesi oluşturabilen bir web tasarımcısına kolayca tedarik edilebilir.

• Maliyet. Bir ürün yaratmaya gelince, kolayca bir bağlı kuruluştan daha fazla başlangıç ​​maliyetine sahip olacağınız söylenebilir. Satış huninizin ayarlanması söz konusu olduğunda, bir alan adı satın almak, web sitenizi barındırmak, bir web tasarımcısını işe almadığınız sürece sitenizi kurmak için bir web tasarımcısı işe alma, kendiniz yapmadığınız sürece, ürününüzü markalaması için grafiklerin ödeme yapma gibi belirli maliyetleriniz vardır vb.

– Birçoğunuz kendinize, ürün yaratma işinizde ne kadar harcama yapmayı umduğunuzu soruyor olabilirsiniz? Endişelenmeyin, derin bir nefes alın … için ödeyeceğiniz şeylerin çoğu gerçekten ucuz. Bir etki alanı satın alabilirsiniz yaklaşık 10 $ ve barındırma ayda yaklaşık 5 $ 'dır. Şimdi sizi iş yapma biçiminizi büyük ölçüde değiştirecek bir siteyle tanıştırmak istiyorum. http://www.Fiverr.com . Bu, 5 $ için hemen hemen her şey için istekli olan bir topluluktur. Devam edin ve siteyi ziyaret edin ve kendiniz görün. Aslında, seçtiğiniz bir konuda oluşturulan bir bilgi ürününü, oluşturulan grafik ve e-kitap kapağını ve 25 – 30 $ için bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

• Müşteri Desteği. Ürün sahibi olarak müşteri hizmetinizden ve desteğinizden siz sorumlu olacaksınız ve bu tek başına sizi deli edebilir ve zamanınızı ve enerjinizi boşa harcayabilir. Herhangi bir şirkette veya çevrimdışı olarak olduğu gibi mutlu müşterilerinize ve çok mutlu müşterileriniz olmaz. Müşterilerinizin soruları, talepleri, endişeleri, vb. Olacaktır ve hak ettikleri desteği aldıklarından emin olmak sizin sorumluluğunuzdadır.

– Müşteri desteği dış kaynaklı olabilir, ancak ne yazık ki bu, herhangi bir işletmenin alanı ve uğraşmanız gereken bir şeyle birlikte gelir. Evet, birisinin müşterilerinize hizmet vermesini sağlayabilirsiniz, ancak mümkün olan en iyi desteği aldıklarından emin olmak için kesinlikle mümkün olduğunca ilgili olmalısınız.

Bir ürün sahibi olarak görebileceğiniz gibi, evet kontrolünüzde olacak, evet daha fazla para kazanacaksınız ve evet bir marka yaratabilirsiniz, ancak tüm bunlarla birlikte bir bağlı kuruluş pazarlamacısından daha fazla sorumluluk gelir.
İşleri tamamlamadan önce, bağlı kuruluş pazarlaması ve ürün yaratma konusunda hepimizin hemfikir olduğu birkaç şeye değinelim.

• Evden çalışma. Bağlı bir pazarlamacı olmanız veya kendi ürünlerinizi tanıtmanız, hem zamanınızı kontrol etmenizi hem de evden çalışmanızı sağlar. Lüksden sonra, aile, arkadaşlar, eş vb. İle daha fazla zaman geçirebilmek için çok dikkatli bir şekilde.

• Günlük mesleğiniz. Sen olmadan süper bir pazarlamacısın ve süper çevrimiçi iş yetenekleriyle doğdun, çoğunu hala online işini kurarken günlük işinde çalışacaksın. Bununla birlikte, çevrimiçi işinizi mevcut çalışma programınıza göre yarı zamanlı veya tam zamanlı olarak kurabileceğinizden, günde bir saat mi yoksa günde on saat mi olacağına karar verdiğinizden emin olunuz. Çevrimiçi iş zamanınızı, diğer etkinlikleri planladığınız gibi yaptığınızdan ve pazarlık yapmaz hale getirdiğinizden emin olun.

• Siz patronusunuz. Bir bağlı kuruluş veya kendi ürününüz olarak pazarlıyor olmanız farketmez, her iki durumda da kendi patronunuzsunuzdur ve geliriniz çabalarınızdan doğrudan etkilenir. Bu ayrıca talep üzerine para kazanmanızı sağlar. Tatil yapmak ya da yeni bir araba almak istiyorsanız ve birkaç bin dolara ihtiyacınız varsa, bilgisayarınıza atlayıp yeni bir pazarlama kampanyası düzenleyebilirsiniz.

Kendi ürünlerinizi oluşturmak için daha fazla ayrılıyorsanız, yazar kaynak kutumu ziyaret edin.

Sonuç olarak, bu makalenin amacı olmayan haklı ya da yanlış, daha iyi ya da daha kötüsü yoktur. Bu raporun amacı, her iki işletme modeline de ışık tutmaktı, böylece çevrimiçi işinizde ilerlemede ne beklediğinizden daha fazla haberdar olabilirsiniz. Bence bağlı kuruluş pazarlaması ile kendi ürününüzü yaratma arasında bir seçim yapılmamalıdır. Her ikisini de iş planınıza entegre etmeli ve her iki alanda da eğitimli olmalısınız. Bunu yaparak, çok sayıda üst düzey bağlı pazarlamacının kendi ürünlerini satarak bir öldürme yaptığını ve kendi ürünlerini satan birçok insanın da bağlı kuruluş pazarlamacıları olarak öldürdüğünü göreceksiniz.

Stres yapmak istediğim bir şey, ne yaptığınız önemli değil, zaman, emek ve çok çalışmanız gerekiyor. Sürekli olarak bir sonraki gece milyonerini yapacak bir sonraki tak ve çalıştır sistemini arayan birçok aceminin yaptığı tuzağa düşmeyin. Ayrıca, yeni başlayanlar topluluğunu avlayan ve güzel satış sayfalarıyla birlikte gece milyonlarca ümit vaat eden önemsiz ürünleri ortaya çıkaran çok sayıda "Guru" var ve onlar için düşmeye devam ediyorsunuz. DURDURMAK !! Bir iş planı oluşturun, neyi başarmak istediğinize karar verin, takip etmek ve işe başlamak istediğiniz saygın bir danışman bulun! Seçtiğiniz mentoru ilk çevrimiçi dolara kadar takip etmeye odaklanın. Son olarak, yolculuğa başlamadan önce istifa etmeyeceğinize dair kendinize bir söz verin!

Başarınız için,

Joshua Zamora