التسويق الرقمي

Affiliate Marketing'in Temel Yararları

5 yıl önce dalıp gitmeye karar verdiğim için ve çevrimiçi bir pazarlamacı olarak kendim için çalışmaya başladığımdan beri, satış ortaklığı pazarlamamda yer aldığım en iyi şey oldu ve şimdi günlük programımın bir parçası.

Şüphesiz, çevrimiçi bir iş kurmakla ilgilenen veya halihazırda çevrimiçi bir işi olan tüm kişilerin araştırması ve ele alması gerektiği bir şeydir.

Eğer kararsızsanız ya da satış ortaklığı pazarlamacılığı hakkında çok az bilginiz varsa, umarım aşağıdaki bilgileri faydalı bulursunuz ve bağlı kuruluş pazarlamasının temel faydaları konusunda sahip olduğunuz tüm şüpheleri ortadan kaldırırsınız.

1. Komisyon temeli

İştirak pazarlamacı için bu, birisinin bir satın alma işlemi yaptığı her zamanki gibi temel bir avantajdır, bağlı kuruluş karın belirlenmiş bir komisyonunu alır.

Bağlı kuruluş tüccarı için bu, pazarlamacıyı yalnızca satış yaptıkları zaman ödedikleri için bir avantajdır, dolayısıyla pazarlama harcaması için hiçbir para harcanmaz.

2. Büyük kitle

üye pazarlamacısı için – çeşitli pazarlama listeleri veya web siteleri oluşturduktan sonra, büyük kitle tabanından yararlanabilir ve satıcıya gönderdikleri trafiğin nitelikli olduğundan emin olurlar. ve satışlar yapılır, iştirak daha fazla para kazanır.

bağlı kuruluş tüccarı için – daha önce sahip olduklarından daha geniş bir kitle tabanına erişim sağlayarak, daha fazla satış ve sonuçta daha fazla para ya da zaman harcamadan ürünlere daha fazla ilgi duyuyorlar.

3. Kolaylık

üye pazarlamacısı için – bir kez daha ek siteler ve tüccarlar arasında bağlantı kurduktan sonra, yönetmek çok basittir ve genellikle iştirakler satışlardan para kazanmaya devam edecektir. aylar boyunca herşeyi yapmış olmak.

bağlı kuruluş tüccar için – hizmetlerini / ürünlerini tanıtmak için zaman ve para yazımı içeriği ya da pahalı imajlar oluşturmak zorunda değiller. Bunun yerine, iştirakçiler programlarının bir parçası olarak uygulanacak ve tüm tüccar ihtiyacının, onların ürünlerini / hizmetlerini tanıtmaya ve satışların artmasını beklemeye çalışan çok sayıda bağlı şirketi var.

4. Sabit maliyet

Bağlı kuruluş pazarlamacı için – son noktada, bir iştirakçi, bir ürün veya hizmetin satışından yıllarca komisyon almaya devam edebilir. Başlangıçta zamana yatırım yapmak zorundasınız, ancak hizmet / ürünün piyasa ömrü için düzenli bir gelir kaynağınız var.

Bağlı kuruluş tüccarı için – tüm masrafları kuruyorlar, böylece pazarlama konusunda çok fazla harcama yapmadan satışlarda büyük bir kazanç elde etme şansı çok yüksektir. İş ilişkisini değerli kılmak için satış ortaklarına çok fazla ödeme yapmak zorunda kalmazlar, çünkü miktar bazında en iyi şekilde çalışma eğiliminde olduğundan herkes belirlenen miktarlarla mutlu olur.

5. Marka Görünürlüğü

bağlı kuruluş için – bir dizi marka ile çalışarak itibar kazanacak çok şey var ve bunu yapabilmeniz için çok daha fazla iş aldığınızı göreceksiniz. Geçmişte başkalarıyla başarılı olduğunuzu kanıtlayın.

bağlı kuruluş tüccarı için – sürekli olarak ücretsiz bir şekilde maruz kalıyorlar, bu da asla kötü bir şey değil. Markanızı tanıtmak için çok sayıda bağlı kuruluşunuz varsa, yakında arama motoru sıralamasında ve çevrimiçi satışlarda bir artış göreceksiniz; Amazon.com, geçmişte çalıştığı yerlere mükemmel bir örnektir.

6. Outsourced uzmanlık

Bağlı kuruluş pazarlamacı için – çevrimiçi pazarlama yöntemlerini geliştirmek ve çalışmak için sürekli deneyime sahipler, sadece para değil, zamanlarına yatırım yapıyorlar.

İştirakçi tüccarı için – SEM (arama motoru pazarlaması) ve SEO (arama motoru optimizasyonu) konusunda uzman olan her türlü iştirakçiyi çok fazla para harcamadan kullanabilecekler, yine de yine de Google sıralamasının

7. Şeffaflık

Bağlı kuruluş pazarlamacıları için – çeşitli ortaklık programları aracılığıyla, satışların tam olarak ne zaman yapıldığını ve ödemenin otomatik olarak yapıldığını görmek mümkündür. Bu nedenle, satıcılar ödemeleri takip etmekten endişelenmenize gerek yoktur.

Bağlı kuruluş tüccarı için – yatırım geri dönüşünü (yatırım getirisini) görebilir ve yönetebilir ve her bir satışın kaynağını takip etme konusunda endişelenmelerine gerek yoktur.

8. Online pazar

İştirak pazarlamacı için – orada sonsuz sayıda bağlı kuruluş programı var ve online alışveriş için talep azalmayacak, bu nedenle bağlı kuruluşlar için uyarı potansiyeli çok büyük. Mücevherat, hijyen, evcil hayvan sigortası veya yiyecek seçerseniz olsun, herhangi bir sayıdaki piyasaya iştiraklerinizle erişebilirsiniz.

Düşük rekabete sahip, hedeflenen uzun kuyruk anahtar kelimelerini bulmak için uzun kuyruk pro kullanın, sizin için maksimum satış ortaklığı sağlayın.

Bağlı kuruluş tüccarı için – daha önce de belirtildiği gibi, çevrimiçi talep yakın bir zamanda ortadan kalkmayacak, bu nedenle tüccarlar, bir dizi bağlı kuruluşa sahip oldukları bilgisiyle bir dizi çevrimiçi pazarda buluşmak için ürün yelpazesini genişletmeye devam edebilirler. hızlı ve düşük maliyetle tanıtmak için el.

9. Ev tabanlı çalışma (bağlı pazarlamacıya yönelik)

Bağlı kuruluş pazarlama dünyasında başarılı olursanız, o zamandan uzun vadeli bir Pasif Gelir oluşturmak tamamen mümkündür ve bunun için büyük bir bonus yapabilirsiniz. evden ucuza çalışın ve kendi patronunuz olun. Ortaklık programlarına kaydolmak için ödeme yapmak zorunda değilsiniz ve bunların arasından seçim yapabileceğiniz çok sayıda ev var.

10. Geleneklerin üstesinden gelmek (bağlı kuruluşlara yöneliktir)

Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtmak için iştirakleri kullanmak, daha pahalı geleneksel pazarlama yöntemleri kullanarak çok daha fazla maruz kalma almanızı garanti edecektir. Ne sattığınızı ve sadece bir satış yapıldığında ödenen bir çok bağlı şirkete sahip olmak, inanılmaz derecede başarılı olmanın yanı sıra en uygun maliyetli pazarlama yöntemlerinden biridir.