التسويق الرقمي

Affiliate Pazarlama Nedir? Affiliate Pazarlama Açıklaması

Bağlı kuruluş pazarlama nedir? Bir iştirak komisyonda çalışan bir satış görevlisi gibidir. Satış görevlisi potansiyel bir müşteriyi yeni bir ürünle tanıştırırsa, yalnızca bu müşteri ürünü satın alırsa ücret alır. Çoğu büyük çevrimiçi şirket satış ortaklarını kendi satış gücü olarak kullanıyor. Bu, internet işletmelerinin bir trafik akışı oluşturmasına yardımcı olur ve bağlı kuruluşun para kazanmasına yardımcı olur.

Bağlı kuruluş pazarlamacılarını kullanan işletmeler, her bir müşterinin ürün veya işletmeler hakkında bilgi edinmesini takip eden kodlanmış bağlantılar oluşturur. Bu bağlantılar işletmelere takip edildiğinde & # 39; web sitesi, satış ortağı satış komisyonu yapar. Örneğin, Amazon.com'daki öğelerle ilgili incelemelerden hiç yapılmayan bağlantıları izlediniz. Amazon binlerce pazarlamacıyı sitelerine trafik çekmek için kullanıyor – pazardaki hızlı başarılarının bir nedeni.

Şampuandan ayakkablara, bebek bezlerinden pahalı elektronik ürünlere kadar her gün, bağlı kuruluşlar tarafından satılmaktadır. Bir iş ortağı olarak biraz fazladan para kazanabilir, hatta yaşamak için yeterince para kazanabilirsiniz. En çok bağlı kuruluşlar, genellikle süper bağlı kuruluşlar olarak adlandırılır, işlerinden gelen altı veya yedi rakamı olabilir. Bağlı kuruluşların çoğu bu kadar yakın bir yerde kazanç sağlamaz – ancak her ay gelirlerine katkıda bulunmak için satış ortaklığı pazarlamasını kullanan binlerce kişi vardır.

Bağlı bir pazarlamacı olarak işe başlamak çok basittir – bununla birlikte başarılı olmak biraz zaman alır. Bağlı bir pazarlamacı olarak çalışmaya başlamak için, en az bir ortaklık programı ile kaydolmanız gerekir. Seçim yapabileceğiniz birçok seçenek var. Bazı şirketler kendi şirket içi programlarını kullanıyor. Diğerleri, onlar için üye programlarını yönetmek üzere aracılar kullanır. Bazı büyük isim ortaklık programları ClickBank, Komisyon Kavşağı ve Linkshare.

Potansiyel programları, tanıtmak istediğiniz bir ürünün veya kategorinin adını arayarak ve "bağlı kuruluş" kelimesini ekleyerek bulabilirsiniz. Yani bir arama motoruna gidebilir ve "koşu bandı + satış ortağı" gibi bir şey yazabilirsiniz.

Başarılı pazarlamacılar, tanıtım yaptıkları tekliflere trafik çekmek için birçok yöntem kullanır. İnceleme nblog'ları oluşturma gibi ücretsiz yöntemlerle başlayabilirsiniz. Daha deneyimli iştirakçiler, izleyicileri çekmek için kendi web sitelerini ve posta listelerini kullanırlar.

Bağlı kuruluş pazarlamasındaki başarının asıl anahtarı, gerçekten inandığınız ürünleri tanıtmaktır. İçtenlik önemlidir – ve müşteriler sahte olabilirler!