SEO

Affiliate Pazarlamacısı Olarak Çevrimiçi Para Kazanmaya Nasıl Başlayabilirsiniz

Bağlı kuruluş pazarlaması alanı, çevrimiçi para kazanmanın en hızlı gelişen yoludur. Ne de olsa, her gün milyarlarca sıradan insan interneti kullanıyor. Bağlı kuruluş pazarlaması, potansiyel müşterileri dünyadaki konumlarına bakmaksızın hedefleme fırsatı sunar.

Bu nedenle, çok sayıda insanın bağlı kuruluş reklamcılığı ve pazarlaması yoluyla önemli miktarda para kazanması şaşırtıcı değildir. Birçok yetenekli bağlı kuruluş pazarlamacıları bu alanda önceki işlerinden daha fazla para kazanmaya başlamış ve hatta bazıları normal 9-5 işlerinden istifa etmekte ve bağlı kuruluş pazarlamasına tam zamanlı devam etmektedir.

Affiliate Marketing'e Hızlı Bir Bakış

Artık, bağlı kuruluş pazarlamasının kapasitesi hakkında küçük bir fikrimiz olduğuna göre, araştırarak gerçekten ne içerdiğini tartışalım.

Bağlı kuruluş pazarlamasını tanımlamanın en kolay yolu, başka bir şirketin ürünlerini çevrimiçi olarak satmasına yardımcı olduğunuz ve ardından kendilerine getirdiğiniz her satış için bir komisyon alıyorsunuz.

200 $ olarak fiyatlandırılan bir ürünü tanıtıyorsanız ve şirket size satışın yüzde 10'unu ödüyorsa, her satış için 10 $ kazanırsınız.

satışları nasıl değerlendirirsiniz? Hedeflediğiniz site ziyaretçilerini إعلانını yaptığınız ürünle aynı alanda alan, satıcınızın ürünlerini web sitenizde tanıtmaya başlayabilirsiniz. Örneğin, makyaj satan bir web siteniz varsa, sağlık sigortası yaptırmazsınız, bunun yerine makyajla ilgili ürünleri tanıtırsınız. Web sitenizi ziyaret edenlerden biri, satıcı tarafından size verilen bağlı kuruluş bağlantınızı tıkladığında size bir komisyon ödenecektir.

İyi Bir Ortaklık Ağı Nasıl Seçilir

Yeni bağlı kuruluş pazarlamacılarının yaptığı en büyük hatalardan biri karşılaştıkları neredeyse her bağlı kuruluş ağına üye olmak. Şüphesiz bu tamamen yanlış bir teknik olarak kabul edilir. Bu, bazı nedenlerden dolayı kaynaklanmaktadır.

İlk olarak, bir bağlı pazarlamacı olmak, çok fazla farkındalık gerektiren bir girişimdir. Dolayısıyla, aynı anda birçok bağlı kuruluş ağı ile çalışırsanız ve denerseniz, girişimlerinizden hiçbirinin planlandığı gibi gitmeyeceği ve sonuç olarak hiçbirinin çok başarılı olamayacağı ihtimali vardır.

İkincisi, sadece bir taneye odaklanmak veya Şüphesiz birkaç ürün, onları tanıtmaya başlamadan önce iyice araştırmanıza izin verecektir. Bu yöntem aynı zamanda stratejilerinizi iyileştirmenize, gerekli ayarlamaları yapmanıza ve böylece pazarlamanızı çok daha güçlü hale getirmenize yardımcı olur. Etkili bir yaklaşım daha iyi sonuçlar doğuracak ve çabalarınız ve zamanınız için sizi ödüllendirecektir.

Üçüncüsü, bağlı kuruluş ağında bazı araştırmalar yaptığınızdan emin olun, çünkü size ayda yalnızca bir kez ödeme yapamayacağınız bazı ağlar vardır. sen ya da daha kötüsü onlar sana hiç ödeyemediler. Sizi bir bağlı pazarlamacı olmaktan caydırmanızı söylemiyorum, bunun yerine pazarlamak ve komisyonunuzu yapmak için doğru ağı ve ürünleri bulmayı başarmanızı istiyorum.

"Tıraş" yapmak için bağlı ortak ağlar var. ağların, bahsettiğinden daha az sayıda satış gösterdiği, dolayısıyla komisyonlarda ciddi ölçüde daha az ödeme yaptığınız bağlı kuruluş pazarlamada çok yaygın bir egzersizdir.

Bu nedenle, bu eyleme mağdur edilmemek için bildiğiniz şeylere sadık kalmanızı öneririm ve güvenilir bağlı kuruluş ağları. Her durumda, bir ağda başarılı olmanızın tek yolu, onlardan ve tanıtımını yaptığınız ürünlerden memnun olmanızdır.

Satış Ortağı Pazarlamacısı Olarak Satışa Başlama

Anında konuya gelince, bazı bağlı kuruluş pazarlamacıları, ortak pazarlama yapmak için Facebook, Twitter, YouTube ve daha fazlası dahil olmak üzere sosyal medya web sitelerini kullanıyor, diğerleri kendi sitelerini oluşturmaya karar veriyor. Kendi sitenizi edinmek, bağlı kuruluş pazarlamacılığına istisnai bir yaklaşımdır, çünkü size her şeyi kontrol etmenizi sağlar.

Bu nedenle, ileriye dönük kendi sitenizi kullanarak bağlı kuruluş pazarlamaya odaklanacağız. İlk önce, ilk önce, daha önce de belirtildiği gibi, rahat olduğunuz bir bağlı kuruluş ağı bulmak isteyeceksiniz. Bu, tanıtımını yaptığınız ürünler hakkında bilgili olmayı içerir, böylece hakkında hiçbir şey bilmediğiniz ürünleri satmaya gelmezsiniz.

Amazon'un Ortak Programı

Söyleniyor, birçok pazarlamacı Amazon'un ortak pazarlama programına en iyilerden biri olarak bakıyor. Muhtemelen en güvenilir ağdır ve komisyonlarınızı tanıtmak ve almak için geniş bir ürün envanterine sahiptir.

Bu size, pazardaki hemen hemen her ürünü tanıtmak veya düşük rekabet ile bir niş seçmek için bir fırsat sunar ve kazanabilirsiniz. bir haftadan az bir sürede komisyon

İyi Bir Anahtar Kelime Bulma

Bu, pazarlamanın en zor kısımlarından biri olarak kabul edilir. Hiçbir kelimeyi kör bir şekilde seçemezsiniz ve hızlı bir şekilde satış yapmaya başlamayı umarsınız. Birçok bağlı kuruluş pazarlamacısının başarısız olmasının sebeplerinden biri yanlış bir anahtar kelime kullanmaktan kaynaklanmaktadır.

Bağlı kuruluş pazarlamasında yeniyseniz, rekabet gücü düşük anahtar kelimeler isteyeceksiniz. Anahtar kelime araştırmanızı, düşük arama hacmine sahip uzun kuyruklu anahtar kelimeler bularak başlatın, yani çok daha az para demektir, ancak gerçekten de büyük rekabete sahip olanlarla değil.

Onları alt edip edemeyeceğini keşfedin. Hedeflemek istediğiniz özdeş anahtar kelime öbeklerini kullanıp kullanmadıklarını belirlemek için rekabet tarafından kullanılan anahtar kelimeleri inceleyin. Öyle olsalar ve o alanda yüksek otorite sahibi bir web sitesine sahiplerse, o alandan uzak durmanızı ve yepyeni ve daha az rekabetçi bir marka seçmenizi öneririm.

Kalite İçeriği

Bu önemli. Zaten ziyaretçilere yardım etmeyen ürünler yaratarak çok para kazanacağınızı düşünüyorsanız, çok yanılıyorsunuz. Amacınız ziyaretçileri teklife yönlendirerek para kazanmak olsa da, onlar için önemli bir şey teklif etmeniz gerekecektir. Yalnızca "Bu harika bir çözüm, bu ürünü kişisel köprümden satın al ve indirim al" gibi köprülerinizi sadece satış teklifleri ile birlikte göndermek ve bu nedenle, yalnızca felakete yönelmek olabilirsiniz.

Amazon'un ortak programı, ana sayfanıza bilgilendirici bir makale yazabilir ve ana anahtar kelimelerinizi ve makale boyunca bazı ikincil anahtar kelimeleri dahil edebilirsiniz. Satın alma rehberine sahip olabilir ve pazarladığınız her ürünle ilgili kısa fikirlerinizi yazabilirsiniz. Unutmayın, pazarladığınız ürünün maliyeti ne kadar yüksekse, komisyon o kadar yüksek olur.

Backlink

Siz bir SEO gurusu olmadığınız sürece başarmanın en zor yöntem olduğunu biliyoruz. Bu sitelere yüksek otorite ve konuk ilanıyla siteyle bağlantı kurmak, mükemmel geri dönüşler almanın gerçekten iyi bilinen bir yoludur. Bu harika backlinkler, nişinizdeki ilgili sitelerdeki misafir ilanlarının yanı sıra, seçtiğiniz anahtar kelime gerçekten düşük rekabet içinde olduğu sürece, arama motorlarının ilk sayfasında sıralanmanızı sağlayacaktır.

Ancak, siteniz olmasa bile Birinciye ulaşın, misafiriniz nişinizdeki bir çok siteye gönderdiğiniz sürece, bu sitelerden gelen önemli miktarda hedeflenmiş trafik getireceksiniz. Böylece zaten harika bir taktiktir.

Kaçınılması Gereken Hatalar

Artık kendi web sitenizle harika bir ortaklık pazarlamacısı olma sürecinin farkındasınız, ayrıca yeni bağlı kuruluş pazarlamacılarının yaptığı en yaygın hatalardan bazılarını aklınızda bulundurmanızı istiyorum.


Bu öğeyi ele alsak da, ziyaretçilere ortaklık bağlantınızı tıklamaları için طبعة yapmak için kelimelerinizi aşırı kullanmaya çalışırsanız, birçok web sitesinde spam veya spam olarak kabul edildiğini size hatırlatmak kesinlikle önemlidir.

Bunun yerine, bu kişilerin kendi istekleri tarafından belirlenen doğru çözümü seçmelerine yardımcı olması önerilmektedir. Bu yöntem, bu bireylerin kendilerini daha fazla hissetmelerini sağlar; bunun karşılığında, pazarladığınız ürünleri, makalenizdeki değere göre kontrol eder.

Ürün Araştırması

Çok sayıda çevrimiçi pazarlamacı, tanıtımını yaptıkları ürün hakkında bilgi edinmek için uygun ürün araştırması yapmayacak, bunun yerine, ziyaretçilerine değer sağlayıp sağlamadığına bakılmaksızın, yalnızca satış başına kazanacakları komisyon miktarı konusunda endişe duyuyorlar. Bu bir gözetimdir ve bir noktada okuyucularınızın onlara söylediğiniz hiçbir şeye güvenmemesine yol açacaktır.

Bağlantılarınızı İzleme

Amazon’da veya diğer bir bağlı kuruluş ağında reklam vermeye başladığınızda, bağlı kuruluş bağlantılarınızı izlemeniz yararlı olacaktır. Hangi web sitesinin daha fazla satış yaptığını öğrenmenize yardımcı olabilir ve daha sonra diğer web sitelerinizin de aynı kurulumu yapmasını sağlayabilirsiniz.

Son Düşünceler

Bağlı kuruluş pazarlamasının çok tatmin edici olmasına rağmen, bunun dik bir öğrenme eğrisi olduğunu söylemek isterim. Çevrimiçi olarak iyi miktarda para kazanmadan önce birçok kez hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Bu, bağlı kuruluş pazarlamasının, birkaç başarısızlıkla başa çıkması muhtemel ancak olumlu bir tavırla geri dönecek olan istekler için uygun olduğunu belirtti. onların hatalarından ders aldılar