التسويق الرقمي

Ağ Üzerinden Dijital Ürünler

Ağ bugün yalnızca fiziksel ürünleri çevrimiçi değil dijital ürünleri de satın almayı mümkün kıldı. Dijital ürünler yalnızca birkaç dakika içinde doğrudan bilgisayarınıza ödenir ve indirilir.

Bu dijital ürünler, video ve e-Kitap gibi her şeyden web sitelerine ve fikirlere kadar değişebilir. Bu dijital ürünler için zorunlu olan tek şey, potansiyel müşterilerin onlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve onları satın almaları için uygun kanallar aracılığıyla pazarlanmasıdır.

Örneğin müzik ve e-kitaplar söz konusu olduğunda biri Amazon'dan geçebilir. Amazon, günümüzde dijital ürünlerin en büyük perakendecilerinden biri ve Kindle okuyucuları iyi bir pazar oluşturuyor. Hatta kendi e-kitaplarınızı yazmanıza ve yayınlamanıza izin verir.

Sitelerinde hem fiziksel hem de dijital ürünler satmanıza izin veriyorlar. Yapmanız gereken tek şey, ürününüzü ücretsiz olarak koymak ve ürününüzü sattıktan sonra kesimlerini düşeceklerdir.

iPhone, iPad veya iPod gibi uygulamalar için ilginç programlar satan büyük paralar kazanan birçok insan var. Bu ilginç ama garip ürünlerin çoğu Apple mağazasında satılıyor, ancak bu tek seçenek değil.

Çalışmanızı satabileceğiniz birçok teklif web sitesi de var. Sadece programların apple platformlarında çalıştırılması, satışlarını yalnızca Apple mağazasına sınırlamıyor. Örneğin bir eBay ile gitmek seçebilirsiniz. Belirli dijital ürünler için belirli teklif siteleri de vardır. Web siteleri ve resimler gibi.

Diğer bireyler, kendi satış sayfalarını yapıyorlar ve hatta elektronik eşyalarını satacakları bir barındırma bile yapıyorlar. Bunun ortadaki erkekleri elimine etme avantajı var. Yine de önemli olan bir şey, bu satış sayfalarının, ziyaretçileri bir satın alma işlemi yapmaya teşvik etmek için çok ikna edici olacağıdır.

Bazıları, reklamverenlerin kelimeyi incelemeler ve satış sayfalarını dışa vurmaları için ortaklık programlarından yararlanır. Daha sonra komisyonlarını bundan kazanırlar.