SEO

Ajanslar arama yapıyor, sosyal harcama artacak, ancak hedef 5 platformu artırdığını söylüyor

Kaynak: Pazarlama Arazisi Dijital Ajans Anketi 2019

SAN JOSE – Arama ve sosyal platformlarda medya harcamalarının bu yıl artması bekleniyor, ancak artışlar birkaç platform arasında yoğunlaşacak. Bu, Çarşamba günü San Jose, California’daki SMX West’te yayınladığımız Marketing Land’ın Dijital Ajans Anketi 2019’a göre,

Google, YouTube, Facebook / Instagram, Amazon ve LinkedIn’in, إعلان harcamalarındaki en büyük kazancı elde etmeleri bekleniyor. rapora. Yanıt verenlerin yüzde ellisinden fazlası bu platformların her birinde bir artış olacağını tahmin ediyor, Google ve Facebook'un ikilisi de buna yol açıyor.

Üçte üçü medyanın Google’a harcayacağını ve 10’dan 7’sinin daha fazla harcama yapmasını bekliyor önümüzdeki yıl YouTube reklamlarında. Sırasıyla yalnızca yüzde 8,5 ve yüzde 5, Google ve YouTube'da daha az harcama yapmayı planlıyor.

Dijital ajansların nasıl dönüşüm sağladığını keşfedin. EKitap'ı şimdi indirin.

Not: Bu formu göndererek, Üçüncü Kapı Ortamının şartlarını kabul etmiş olursunuz. Gizliliğinize saygı duyuyoruz.

Facebook reklam harcamalarına ilişkin geri bildirim biraz daha farklı. Harcama indirimi beklentileri ankette sorulan tüm ağlarda göreceli olarak düşükken, Facebook hem artışlar hem de harcama indirimleri için ilk üçe girerken, yüzde 67'si artış beklemekte ve yüzde 17'lik tahmin kesintileri görmektedir.

önceki raporlamamızda pazarlamacılardan duyduğumuzu pekiştiriyor: Facebook'un veri gizliliği, reklam ölçümü ve şeffaflıkla ilgili süregelen sıkıntıları, reklamveren yatırımını anlamlı şekilde azaltmadığı. Ancak, Facebook reklam harcamalarını kısmayı bekleyen yüzde 17, bazı pazarlamacıların alternatif pazarlama kanallarına bakmaya başladığını gösteriyor.

Amazon ve LinkedIn ivme kazanıyor. Amazon ve Microsoft'a ait LinkedIn,% 60,5’i Amazon’da ve% 52’yi LinkedIn’e daha fazla harcadığı tahmininde ilk beşi tamamladı.

Amazon ve LinkedIn’in her ikisi de, daha karmaşık hedefleme ve ölçüm kabiliyetlerine ve genişleme biçimine yatırım yapıyor ve geçen yılki envanter teklifleri – ve reklam platformlarına yatırım yapmaya devam etmeye hazırlar. Ankete katılan pazarlamacıların sadece yüzde 4'ü, Amazon Reklamcılık anketimizi yineleyen Amazon harcamalarını kısmalarını beklediklerini, mevcut Amazon reklamverenlerinin yüzde 80'inin e-ticaret platformundaki bütçeleri 2019'da artırmayı planladıklarını belirtti. Önümüzdeki yıl LinkedIn’de yüzde 5'lik harcama indirimi kesintileri.

İkinci kademe platformlar için zorluklar. İlk beş platformdan sonra harcama artışları üzerinde uzlaşma sona erdi

Yüzde otuz iki Bing'de harcamalarını artırmayı bekliyor, ancak yüzde 22'si arama platformunda harcama kesintilerini öngörüyor. Beş ajanstan birden fazlası Twitter Reklamları için kesintileri de görüyor.

Dijital ses alanında Spotify Pandora'ya daha fazla yaklaşıyor gibi görünüyor. Spotify reklam harcamasını arttırmayı bekleyen ajansların yüzde 28'i ve yüzde 10'unun gelmesini bekliyor Böylece Pandora'da.

Amazon'a olan ilginin diğer pazarları kaldırdığı görünmüyor. Ajans katılımcılarının yalnızca yüzde 12'si eBay'deki reklam harcamalarını artırmayı planladıklarını, yüzde 9'unun Walmart / Jet.com'da daha fazla harcama yapmayı beklediğini ve yüzde 20'den azının diğer pazarlardaki reklam harcamalarını artırmayı planladığını belirtti.

bakım vermeli Kazanan, dijital reklamcılık dinamiğinin tamamını alıyor (şimdiye kadar) hafif çatlak belirtileri gösteriyor, Amazon ve LinkedIn ajanslar arasında çekişmeye başlıyor.

Yine de, para kazanma ve reklamcılık üzerine yeni bir odaklanma getiren daha küçük platformlar – Quora ve Reddit – reklamverenlere büyük platformlardan daha yeni, daha az pahalı pazarlama seçenekleri sunabilir, anketimiz çekiş kazanma konusunda karşılaştıkları zorlukların altını çiziyor. Gelecek yıl bu küçük ağların bazılarında harcama artışı öngören ajanslar, başkalarının eksik olan fırsatlarını görebilirler.

Raporun tamamını buradan indirin (kayıt gerekir).

Dijital ajanslar hakkında daha fazlası


Yazar Hakkında [19659020] Ginny Marvin, tüm yayınlarımızdaki günlük editörlük işlemlerini yöneten Üçüncü Kapı Medyası Genel Yayın Yönetmenidir. Ginny, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme dahil, ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yıldan fazla pazarlama tecrübesiyle hem kurum içi hem de ajans yönetimi görevlerinde bulundu. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.