SEO

Algoritmadan yararlanarak Facebook performansını en üst düzeye çıkarın

Bu SMX oturumu özetinde, Clix Marketing'ten Michelle Morgan, Facebook إعلان taktiklerini ve diğer Facebook reklam biçimleriyle sonuç elde etmenin ipuçlarını kapsar.

Bu oturum kesinlikle doğru bir sonuç verdi.

Facebook algoritmasında uzay mekiği inişine benzer. Onu aşmak istemezsiniz, ancak düşürerek de çarpmak ve yakmak istemezsiniz. İniş başarısı için tam olarak girmek istiyorsunuz.

Başlamadan önce, geleneksel arama yapılarının Facebook içinde çalışmadığını unutmayın. Ya çok geniş ya da çok kısıtlılar. Başarı için, bu üç bileşene dayanan yapıyı takip etmelisiniz.

Facebook kampanya yapısının üç ana bileşeni:

 • Kampanya Hedefi
 • Bütçe
 • Hedef Kitle

Kampanya hedefi

İlk önce ve her şeyden önce, performansı optimize etmek için kampanya hedefini belirlemek isteyeceksiniz.

Algoritmanın odağı: Dönüşüm eylemi
Algoritma, kampanya sırasında seçilen dönüşüm eylemi için optimize edecek. Daha sonra standart ve özel olmak üzere oluşturduğunuz herhangi bir hedefi kaldırabileceksiniz.

İhtiyaçlarınıza en iyi uyan dönüşüm eylemini seçme
Hesabınız ve kampanyalarınız için neyin önemli olduğunu belirleyin, böylece Facebook bunun için optimize etmenize yardımcı olabilir. Şunlar gibi özel işlemlerden birini seçebilirsiniz:

 • Abonelik Seviyeleri
 • Bağışlar
 • Sipariş Değeri
 • Satın Alınan Ürün Sayısı
 • Çalışan Hesapları
 • Satın Alınan Ürün Sayısı
 • Endüstri
 • Yıllık Gelir
 • kapsül (Michelle'in dünyasında bir kutu olmadığı için bir uzay kapsülüdür): Google Etiket Yöneticisi'nin ateşleyebileceği her şeyi izleyebilir ve optimize edebilirsiniz!

  B2B şirket örneği: Daha büyük hesaplarda sürüş
  Şirketin Web sitesinde, kullanıcıların, araçla yönetmeyi umdukları çalışan sayısını girmeleri için bir açılır pencere sağlanmıştır (örneğin, çalışan sayısı ne kadar fazla olursa, şirketin kazandığı para da o kadar fazla olur). Bu, aşağıda ayrıntıları verilen özel etkinlik kitlelerini kullanmak için kullanıldı.

  Belirli olmak için Google Etiket Yöneticisi'ni kullan

  Facebook komut dosyasını özelleştirme

  Özel dönüşümler oluşturma
  Özel bir dönüşüm oluşturmak için, örnek Web Sitesi Etkinliğini dönüşüm işlemine dönüştürdü ve ardından Kural, Etkinlik Parametreleri> değerine değiştirdi. Kurallar daha sonra farklı çalışan sayıları için ayarlandı.

  Dönüşümler sonunda çalışan sayıları tarafından ayarlandı.

  Bakiye hacmi ve özgüllüğü: İdeal dönüşüm hacmi
  Dönüşümleri optimize etmek için hacme ihtiyacınız olacak. Haftada bir dönüşüm kesilmeyecek. Facebook yaklaşık 50 dönüşüm önerir. Bu çok görünebilir, ancak alabileceğiniz en yüksek ve en spesifik olanı seçin.

  Bütçeler: Mutlu ortamı bulun

  Bütçeler söz konusu olduğunda, bütçenizi çok fazla bölümlere ayırmamayı düşünün . İşte, günlük olarak 82.25 dolarlık bir günlük bütçeyle yüksek düzeyde harika görünen, ne yazık ki, her bir reklam kümesinin yalnızca günde 6.25 ABD doları alacağı şekilde çok fazla bölümlendirildiği kitleye bölünmüş bir kampanya örneği.

  hedef 150 $ iken korkunç bir EBM… 527 dolardı.

  The Fix:

  • Yoğun kitle grupları
  • Aynı kitle dönüşüm eylemini sürdürdüler
  • Toplam günlük bütçe gerçekten günlük 82.25 $ 'dan günlük 50 $' a düştü
  • 19659022] Sonuçlar:

   • EBM, 527.64 $ 'dan 114.75 $' a düştü

   Ömür boyu bütçelere kıyasla günlük bütçeler
   Bir ömür boyu bütçe kullanıyorsanız, bütçe kampanya süresi boyunca dengelenir. Facebook, dönüşüm işlemi performansına bağlı olarak harcamayı (artırma / azaltma) optimize eder. Günlük bütçeler kullanıyorsanız, harcama her gün tutarlı olacaktır. Ancak, Facebook dönüşüm performansına bakılmaksızın tüm bütçeyi harcamak için çalışacaktır.

   Ömür boyu bütçe: Toplam kampanya bütçenizi biliyorsanız bu mükemmel olabilir. Ayrıca, dönüşüm performansını dalgalandırmak için en iyisidir. Reklam planlamasını kullandığınızdan ve dönüşüm izlemenizin yürürlükte olduğundan ve çalıştığından emin olmak isteyeceksiniz. * Değişen tarih aralıkları veya bütçe dalgalanmaları olan kampanyalar için ideal değildir. Her değişiklik yaptığınızda, algoritmanın yeniden değerlendirilmesi gerekir.

   Günlük bütçe: Ömür boyu bütçeden daha iyi yanıt verir ve reklam planlaması kullanmanıza gerek kalmaz. Bunlar, reklam harcaması açısından en tutarlı olmakla birlikte, bütçe çalıştırma sırasında dalgalanabilir. Bu, ömür boyu bütçesini kullanmadan harcamaları kümeler arasında paylaşmak için de kullanılabilir. * Her zaman yeşil kalan kampanyalar veya belirlenemeyen kampanyanın bitiş tarihleri ​​için idealdir.

   Günlük bütçe için bütçe optimizasyonu

   Bütçeyi kampanya düzeyine ayarlanmış reklamdan alın. Facebook, en iyi performansı gösteren reklam kümesi için optimize eder.

   Bütçe optimizasyonu: bütçesindeki değişiklik algoritmasıyla

   Bütçe eğilim çizgisi ile karıştırabilir: dönüşümler, sonuçta günlük harcama. Bütçe arttıkça, Facebook dönüşümleri de arttırdı. Kampanyalar daha sonra küçük bir düşüşle sonuçlanan bütçe kısıtlamalarına dayanarak geri çekildi. Kampanya, düşüşün ardından tek başına kaldı ve sonuçta yine de dönüşümleri artırdı. Ardından, bütçelerdeki kısıtlamalar ve sonuçlanan sonuçlar nedeniyle kampanyalar büyük ölçüde geri çekildi.

   Facebook bütçesi en iyi uygulamaları

   • Reklam bütçenizi günlük olarak 5-10x hedef EBM olarak ayarlayın
   • İdeal olarak, Haftada bir ilan başına 50 dönüşüm
   • Mutlaka gerekmedikçe günlük bütçeyi yüzde 20'den fazla değiştirmeyin
   • Kampanyaları veya reklam kümelerini duraklatmak performansın ilerlemesine zarar verebilir

   Hedef kitle: Düşük asılı meyvelerle başla

   Düşün Hedef Kitlenin Misyon Arzı Olarak: Misyonunuz Ne Kadar Uzun Süredir İhtiyacınız Olacak

   Daha uzun süreli kampanyalar için, pazarınızı fazla gölgelemeden erişimi uzatmak için test etmek isteyeceksiniz.

   İzleyicilerin ölçeğini anlama bina
   İzleyicileri daralttığımızda Facebook için daha da zorluyoruz. Hedef kitlenizi oluştururken "görev kontrolü" kenar çubuğunu kullanarak izlemeye devam edebilirsiniz.

   Peki ya ulaşılamıyorsa?
   Gizlilik nedenleriyle gizlenmiş olabilir. Hedef kitlenin belirli bölümlerini, büyük olasılıkla müşteri listelerini yeniden ölçeklendirilene kadar kaldırarak test etmek isteyeceksiniz. Başlatmaya hazır olduğunuzda tekrar içeriye başka hedefleme ekleyebilirsiniz.

   Kitle hedeflemede uzun vadeli başarı
   En düşük asılı meyvelerle başlayın ve ardından ek erişim bulmak için genişletin. Kitle sınırlıysa, bu kullanıcılar aynı reklamları tekrar görürler. Buna karşı korunmaya yardımcı olmak için İlgi Alanını Genişletme özelliğini etkinleştirin.

   Görünüşe göre seyirci kitlesi: Kök listemize dayanarak eğilimli

   • Katılımlı Kitleler
   • Web Sitesi İzleyicileri
   • Sayfa İzleyicileri
   • Özel Kitle Yüklemeleri

   İzleyiciler iyi bir kök listesi verisi ile başlamanız önemlidir.

   İyi bir veri koyarsanız, temelde iyi bir veri elde edersiniz

   İnsanların benzer şekilde davrandığı iyi düzenlenmiş bir listeye koyarsanız, İzleyicilere iyi görüneceğim. Eğer ortaya çıkanların bir listesini koyarsanız, diğer taraftan ne çıkacağına dair hiçbir fikriniz yoktur.


   Anlamlı bir bölümleme bulma
   Göreceli olarak daha az trafik almadıkça, web sitenize gelen hiç kimseyi hedeflemeyin. Bu kök örneklerden bazılarını kullanın:

   • Teşekkürler Sayfa Ziyaretleri
   • Sayfa Ziyaretleri
   • Video Görüntüleyenler
   • Şirket Boyutu
   • Bir Kere
   • Kullanılmadan Önceki
   • Hizmet Kategorisi
   • Meslek Unvanı
   • Endüstri
   • Coğrafya
   • Satışa Göre Normal Fiyat

   Bu tür kökler geri iyi bir izleyici modeli sağlayacaktır. Ancak, oluştururken mutlu ortamı bulmak isteyeceksiniz. Bunların ne olması gerektiğine karar verirken çok dar veya geniş olmamasını sağlamak isteyeceksiniz.

   Peki, bir kök listede kaç kullanıcı var? Facebook’un resmi cevabı, kök kitle listesinde 10.000 ila 50.000 kullanıcı. Ancak, 500 düşük ucunda olmalıdır. Bu numaranın altındaysanız, neler olduğunu görmek için listeyi yine de yükleyebilirsiniz. Bununla birlikte, eğer 50.000’in yüksek seviyesindeyseniz, listeyi daha iyi nasıl bölümlere ayırabileceğinizi görmelisiniz.

   Houston, bir sorunumuz var: Kampanyalar ile ilgili en yaygın 3 sorun Kampanyanız düşük dönüşümle karşılaşıyorsa, optimize etmek için seçtiğiniz dönüşüm işlemini tekrar gözden geçirmelisiniz. Kullanabileceğiniz daha yüksek hacimli bir şey olup olmadığını belirlemeniz gerekebilir.

   Küçük bütçeler: Mümkün olan yerlerde küçük bütçe reklam kümelerini yoğunlaştırmaya bakın. Ayrıca, kullandığınız bütçe modellemesini tekrar ziyaret etmelisiniz. Başka bir model kullanmak daha mı mantıklı?

   Küçük hedef kitle: Bu grup için daha düşük bütçe, böylece aşırı doymazsınız. Dönüştürücülerden hedef kitleye daha geniş, sürekli yenilenen bir kitleye sahip olmak için benzer izleyiciler oluşturabilirsiniz.
   İşler iyi gittiğinde: Reklam testleri
   Facebook’ta reklamları test ederken bazı zorluklar var. Her zaman ton gösterimli bir reklamla bitirdiniz ve geri kalanı da neredeyse hiç olmuyor ve o zaman sonuç başına maliyetle gerçekten ilişkili değil. Bu, yalnızca Facebook'un alaka düzeyi puanını önemsemesi nedeniyledir.

   Zorluk: Sonuç başına maliyet


   Asıl odaklanma: Alaka düzeyi puanı
   Reklam testinizi etkilemek için, Facebook’un alaka düzeyi puanını nasıl derecelendirdiğini anlamanız gerekir.

   Alaka düzeyi puanları, reklamınızın ne kadar iyi performans gösterdiğine ve olumlu geri bildirimlerine ve olumsuz geri bildirimlerine dayanır. Ancak, yalnızca 500 gösterime dayalı olarak tamamen tahmin edilmektedir. İşte neye benzeyebileceğinin bir örneği: (bu sadece bir fikir vermek içindir: SCIENTIFIC DEĞİL):

   Olumsuz geri bildirimden nasıl kaçınılır : İnsanları fazla abartmayın, böylece reklamınızı gizlerler.

   Olumlu geri bildirimden nasıl yararlanılır : İlan kimliğinizi kullanarak reklamlarınızda en iyi performans gösteren, mevcut yayınları kullanabilir veya bir katılım kampanyası oluşturabilir, birkaç gün yayınlanmasına izin verebilir ve en iyi performans gösteren yayın kimliklerini kullanabilirsiniz.

   En iyi ilan numaralarınızı alın:

   'Sadece Instagram'da bir grup kaybeden bulmayacaklar' – Yerleşimlerde

   Hedef kitle ve kalite ayarları, yerleşimler arasında aynıdır. Performansı anlamadan önce yerleşimi seçmek sonuçları sınırlayabilir.

   Karar vermeden önce, yerleştirme seçeneklerini anladığınızdan ve bunların cihaza göre farklılık gösterdiğinden emin olun. Yerleşimleri çalıştırmanız gerekip gerekmediğini bilmek için en iyi test, kendinize "reklamlarım burada iyi görünecek mi?" Diye sormaktır. Cevap hayırsa (önizlemeye bakarken), yerleşimi listeden kaldırın veya yeni bir liste oluşturmaya karar verebilirsiniz. bu yerleşimler için medya

   Sonuç SMX içgörüler:

   • Algoritmayı her yönden kullanın
   • Gerçekten istediğiniz hedeflere odaklanın
   • Kampanya süresince ölçeklenecek bütçeleri ve hedef kitlelere odaklanın
   • 19659007] Reklam testi çok fazla iş gerektiriyor
   • Yerleşimlerle ilgili bakış açınızı değiştirin

   Bu makalede açıklanan görüşler konuk yazarın görüşlerini oluşturuyor, mutlaka Search Engine Land değil. Personel yazarları burada listelenmiştir.


   نبذة عن الكاتب

   Amanda Farley Metro Detroit’te (SS Dijital Medya) ortağıdır ve burada operasyon ve stratejik planlama yürütmektedir. Arama endüstrisinde yaklaşık 10 yıl geçirdiği deneyimlerini, işletme düzeyinde markalar ve şirketler için dijital stratejiye liderlik etmek üzere kullanıyor. Entegre kampanya stratejileri, kendisini ve ajansını ulusal ve yerel tanınma ve ödüller kazandı. Takımlarını, müşterilerini ve yerel topluluklarını büyütme konusunda tutkulu. Ofis dışında, Amanda, SMX, FoundConf, HeroConf, ayrıca PRSA ve Dijital etkinliklerdeki Detroit Kadınlar da dahil olmak üzere yerel ve ulusal konferanslarda düzenli olarak konuşmaktan hoşlanıyor.