التسويق الرقمي

Alternatif Medya Şirketleri Fırsatlardan Yararlanıyor

New York Şehri Times Meydanı, dış reklamcılık açısından konuşurken muhtemelen evrenin merkezidir. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, Yılbaşı Gecesi 2009 en büyük markaların bazılarını bir araya getirdi ve her zamanki gibi ev dışı reklamlar şovun yıldızıydı. 2009'daki kutlama, sponsorların geçtiğimiz yıllara göre çok daha karamsarlık ve durgunluk gören bir ekonomide biraz daha yaratıcı ve iyimser olmalarına (frisky'den söz etmeme) neden oldu. Konfeti isteklerinden ve öpüşme aşamalarından rüzgarla çalışan dijital إعلان panolarına kadar gerçekten görülmesi gereken bir manzaraydı.

Gece yarısı, Times Square tam anlamıyla ümit ve düşler yağıyordu. Popüler bir şekerleme markasının en yeni şeker çubuğu, insanların 2009 yılı için kararlarını, hedeflerini ve umutlarını sunmaları için bir web sitesine sponsor oldu. Web sitesi, insanların isteklerini iletebilecekleri yeni yıla kadar giden haftalarda kuruldu. Mesajlar daha sonra küçük kağıt parçalarına basıldı ve gece yarısı New York'a bir tondan fazla dilek konfeti ile dolu Times Meydanı'na düştü.

Bu iyimser temposu yineleyen bir soda şirketinin yeni reklam kampanyası, NYC reklam panolarını örten gençlik iyimserliğine odaklandı. Kampanya, markanın yeniden tasarlanan logosundan daha fazla kelime uyandırdı. NYE festivallerinin bir parçası olarak, şirket gece yarısından birkaç dakika önce Times Meydanı'nda (tabii ki yeni logolarıyla birlikte tamamlanmış) bin adet balon açtı.

Alternatif bir reklam kampanyasıyla teknolojinin en iyi kullanımı, ülke genelinde milyonlarca ünlü kameranın kameralı cep telefonlarını kullanmaktı. Kampanya partileri cep telefonu resimlerini göndermeye teşvik etti. Onaylanan fotoğraflar daha sonra, Times Square'de 19 metreye varan 34 metrelik dijital ekrana büyük bir kitleye gönderildi.

Amerika Birleşik Devletleri 44. başkanının açılması için yenilik ve hazırlıklara devam edildi. Reklamverenlerin etkinliğin, şirketlerin milyonlarca Amerikalıya kendi değişim mesajlarıyla ulaşmaları için mükemmel bir platform sağlayacağı açıktı. Bir otomobil şirketi fırsatı, Detroit'te başlayıp nişanlanmak için tam zamanında Washington DC'de sona erdi. Yeni, hibrit araçlardan oluşan bir karavan, DC'ye geçiş temasını taşıyarak Ohio State Üniversitesi, Penn State Üniversitesi ve Howard Üniversitesi'nde durdu.

Obama'nın kendi umut ve iyimserlik mesajını yansıtan bir şirket, diyalogda kentin reklam panolarında, otobüslerinde vb. İkamet eden değişim ve birlik mesajlarıyla muazzam bir varlık yarattı. ev taktiği, sokak ekipleri aynı umut mesajlarını sergileyen hatıra düğmeleri, şapkalar ve eşarplar dağıttı. Sonuç, çok sayıda alternatif reklamcılık ve gerilla pazarlaması stratejilerinden yararlanan, iyi izlenen, entegre bir kampanyaydı.