SEO

Amazon arama ağı reklamlarını hızlı değişim anında kaldıraç

Amazon, arama إعلان ara yüzünde ve ürünlerinde büyük ilerlemeler kaydetmektedir. Daha fazla envanter, gelişen biçimler ve teknoloji güncellemeleri ile Amazon'da reklamcılık hızla daha güçlü ve daha karmaşık hale geliyor

Reklamverenlerin, bu hızla değişen platformda gezinmesine yardımcı olmak için, Amazon ve eRetail kıdemli ajansı Merkle'deki performans ajansı Todd Bowman ve Pattern’in e-ticaret ve marka reklamcılığı kıdemli direktörü Bryant Garvin (eski adı iServe), Amazon uzmanlıklarını bu ayın ardından San Jose’deki SMX West’teki bir oturumda paylaşacak. Sponsorlu Ürünler, Sponsorlu Markalar ve Ürün Teşhir Reklamlarının yanı sıra Amazon'un diğer reklam tekliflerini kullanmak için taktikler ve en iyi uygulamaları tartışacaklar.

Sunumundan önce, Bowman’a, Amazon’un reklam güncellemelerinin küçük ve büyük reklamverenler için ne anlama geldiğini sordum. ve daha da önemlisi, Amazon ve Google ile Bing gibi arama pazarlamacılarının anlaması gereken geleneksel arama motorları arasındaki temel farklar.

Merkle’de kıdemli kıdemli Amazon ve Merkle’de bulunan Todd Bowman, SMX West’te Amazon reklamları hakkında konuşacak. [19659005] Amazon, Google ve Bing'den farklı bir hayvandır. Pazarlamacıların Amazon’da reklam vermekle ilgili Google’a ve Bing’de reklam vermekle ilgili olarak bilmesi gereken bazı önemli farklar nelerdir?

Pazarlamacıların Amazon’a genişledikçe anlamaları gereken birkaç fark var. Aradaki farklardan ikisi, müşterinin niyeti ve Volan etkisinin yönetilmesidir.

Ürünle ilgili aramaların yüzde 50'sine yakın bir kısmı Amazon'da başlar, çünkü çoğu zaman, bu müşteriler ne istediklerini iyi bir şekilde aradıklarını bilirler. Özel ürün araştırması yapmak için Amazon’la görüşün. Satıcıların bunun farkında olmaları ve Amazon'da sattıkları ürün çeşitliliğine ve ürünlerini içerik optimizasyonlarıyla nasıl ayırt edebildiklerine çok dikkat etmeleri gerekiyor.

Volan etkisi Amazon'a özgü çünkü sahip olduğu medya (yani ürün içeriği), Ürünlerin ve markanın başarısını desteklemek için ücretli medya ve kazanılmış medya (örn. incelemeler, ayrıntılı sayfa görünümleri, siparişler) hepsi birlikte çalışır. Örneğin, trafik ödemeli reklamlar bir ürün sayfasına gidebilir, bu ürünün organik sonuçlarda daha yüksek görünmesine yardımcı olur ve bu ürünün “Amazon'un Seçimi” nde bulunmasına yardımcı olabilir.

Amazon'un arama ağı reklamcılık için ürün güncellemelerinin etkisinin ne olacağını düşünüyorsunuz? Genel olarak ekosistemde ve özellikle küçük satıcılarda?

Amazon’un yaptığı ilerlemeler için heyecanlıyım. Amazon, reklamverenlerin programlarını yönetmelerini kolaylaştırmak için bir buçuk yıl boyunca büyük adımlar attı. Yayınladıkları yetenekler, reklamverenlerin daha güçlü kampanya yönetimi ve ayrıntılı raporlama yetenekleri için API üzerinden özel çözümler oluşturma esnekliği sağlar. API yetenekleri geliştiremeyen daha küçük reklamverenler için Toplu Editör, dinamik teklif verme gibi araçları kullanabilir veya Otomatik Sponsorlu Ürünler Kampanyaları ile basit bir program oluşturabilir.

Amazon Reklamcılığı daha rekabetçi hale geldikçe, reklamverenler için çok önemli olacaktır. Rekabetçi kalmak için mevcut araçları inşa etmek veya kullanmak. Şimdilik, platform, araçların ölçeklendirilmesi için gerekli olmadığı kadar yenidir.

İnsanların sunumunuzdan ne alacağını umuyorsunuz?

Umarım bu heyecan benim sunumumdan bir parçadır. Amazon'da heyecan verici zamanlar, hızlı büyüyen bir alan ve hızla gelişiyor. Ayrıca, umudumdaki katılımcılar, Amazon'un artık “onu kur ve unut” kanalı olmadığına ve bir programı etkin bir şekilde yönetecek araçların bulunduğuna dair bir anlayış bırakıyor.


نبذة عن الكاتب

Ginny Marvin, Üçüncü Kapı Medyası. Genel Yayın Yönetmeni, tüm yayınlarımızdaki günlük yayıncılık işlemlerini yönetir. Ginny, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme dahil olmak üzere ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yıldan fazla pazarlama tecrübesiyle hem kurum içi hem de ajans yönetimi görevlerinde bulundu. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.