SEO

Amazon reklamcılığını düşürmenin 3 yolu ACoS

Amazon’un إعلان geliri 2018’de 10 milyar dolara yükseldi, ABD’nin en büyük üçüncü reklam platformu olarak Facebook ve Google’ın arkasına sızdı. Analistler haklıydı… Amazon reklamlarına daha fazla yatırım yapan büyük (büyük) markaların girişi olacaktı.

Bu neden sizin için önemli? Daha fazla reklamveren = daha fazla talep = daha yüksek TBM.

TBM’niz arttığında, ACoS’iniz de (Satış Reklam Maliyeti) artar. Amazon'a her zamankinden daha fazla reklam harcaması yapıldığında, bu artan talebe rağmen ACoS'nizi düşürmek uzun bir görev gibi görünebilir! İşte bu yüzden Amazon'u nasıl daha karlı hale getirebileceğini anlamak için bu makaleyi bir araya getirmek için Amazon reklam uzmanları ekibimize başvurduk.

# 1: Negatif anahtar kelimeler

Negatif anahtar kelimeler, Amazon’da ACoS’nuzu düşük tutmada önemli bir rol oynuyor reklam platformları. Negatif anahtar kelimeler, reklamları yayınlamak için hangi arama terimlerini değil, sonuçta reklamlarınızı dönüştürmek ve satışlarını artırmak için daha uygun olan ilgili terimlere odaklayarak karlılığınızı artırarak kontrol etmenizi sağlar.

kampanya başlatmadan önce negatif anahtar kelimeler bulmak için bazı ipuçları:

 • Önce olumsuzlamak istediğiniz anahtar kelimelerin bir listesini oluşturmak için Viral Launch, Jungle Scout ve hatta google anahtar kelime planlayıcısı gibi araçlar kullanın.
 • Bu kampanyada reklamını yaptığınız ASIN veya ASIN'lerle ilgili olmayan arama terimleri için
  • Örnek Öğe: Kırmızı Erkek Tişört
   • Mavi, Yetişkin, Sarı ve Kadınların eklemesi gereken en iyi örneklerdir. Bu kampanyaya başlamadan önce negatif anahtar kelimeler olarak

Kampanyalarınıza en baştan negatif anahtar kelimeler eklemek, alakasız aramalar için yapılan tıklamalar için para kaybetmeyeceğinizden, kampanyayı daha hızlı optimize etmenize yardımcı olur.

findi için bazı ipuçları Mevcut kampanyalarda negatif anahtar kelimeler kullanmak:

 • Bir otomatik hedefleme kampanyası VE Geniş ve / veya Öbek eşleme anahtar kelimeleri olan bir manuel hedefleme kampanyası oluşturun (varsa, kampanya öncesi oluşturma çabalarınızdaki negatifleri eklemekten çekinmeyin). ] Reklamlarınız yeterince tıklama topladıktan sonra, arama terimi sorgu raporunu kullanın ve 15’ten fazla tıklama ve sıfır sipariş içeren arama terimlerine göre filtreleyin.
 • Bunları kampanyalarınıza negatif olarak ekleyin – 15 tıklama içinde dönüşüm yapmamışlarsa , sadece paralarınızı boşa harcayacaksınız.
 • Pro İpucu: Reklam Konsolu'nu (AMS) kullanarak Otomatik Kampanyalara negatif ekleyemezsiniz, ancak API üzerinden yapabilirsiniz.

# 2: Arama terimlerinizi izole edin

Amazon’un gözünde, geniş ve öbek eşlemeli anahtar kelimeler aslında konu dışı öğeler için binlerce sonuç veren arama terimlerinin "kovaları" dır. Ne anlama geliyor? Bir geniş veya öbek eşlemeli anahtar kelime hedeflerseniz, söz konusu anahtar kelime için yalnızca bir teklif belirleyebilirsiniz (2 YTL diyelim). Amazon daha sonra bu teklifi kendisiyle eşleşen tüm arama terimleri kepçesine uygular.

Örnek: Geniş / öbek eşlemeli bir anahtar kelime olarak "tatil süveteri" için teklif veriyorsanız, Amazon ürününüzü birine gösterebilir “köpekler için tatil kazakları” arayışı – bu, sattıklarınızdan tamamen farklı olduğu için satışlarla sonuçlanmayacaktı.

Arama terimi yalıtımı, markaların Amazon’da reklamlarını nasıl yönetmeleri gerektiğini yeniden tanımlıyor.

Arama terimlerinizin uygun şekilde izole edildiğinden emin olmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Arama terim raporlarınıza sık sık bakın (veya sizin için raporu okuyabilen teknolojiyi kullanın) ve en az bir satışı olan arama terimlerine bakın. 19659010] Bu dönüştürme arama terimlerini Tam Eşleme anahtar kelimesi olarak belirli kampanyalara taşıyın.
 • Aynı dönüştürme arama terimini diğer tüm kampanyalardan da reddedin.

Yukarıdaki adımları uygulayarak teklifinizi kontrol etmenize olanak sağlar. bu denizde Özellikle arama terimleri için bir teklif belirlemeye çalışmak yerine, [r659004] # 3: Etkili teklif yönetimi

Bu açık gibi gözükse de, teklif yönetimi çoğu reklamcının tahmin ettiğinden çok daha karmaşıktır. Yukarıda belirttiğimiz gibi, Amazon’un reklam platformu, yalnızca tam eşlemeli anahtar kelimeler için teklifleri kontrol etmenize gerçekten izin verir. İfade ve Geniş anahtar kelimeler, TBM’yi kontrol etme yeteneğinizi sınırlayan bir arama terim kovası yönetir.

Tekliflerinizi optimize ederken karşılaşabileceğiniz bazı genel senaryolar:

 • Düşük reklam satışları ve yüksek satışlar varsa reklam harcaması – Anahtar kelimelerinize teklif verin
 • Yüksek dönüşüm oranı ve düşük gösterim varsa – Daha fazla trafik ve satış elde etme teklifini artırın
 • Yüksek tıklama oranı ancak düşük satış ve düşük dönüşüm oranı varsa – Fiyatınızı kontrol edin Rekabetçi olduklarından ve dönüşümleri teşvik ettiklerinden emin olmak için sayfa içeriğini ayrıntılandırın
 • Yüksek gösterim ancak düşük tıklamalar varsa – Daha iyi bir tıklama oranı elde etmek için ürün resminizi ve ürün başlığınızı optimize edin.

Otomatik teklif verme Prestozon gibi teknoloji, ACoS hedeflerine (daha yüksek veya daha düşük) ulaşmak için hangi teklif fiyatının otomatik olarak gerektiğini hesaplayabilirsiniz. Teknoloji ortağınız yoksa, tekliflerinizi hesaplamanıza yardımcı olmak için basit bir matematik ve denklem kullanabilirsiniz:

 • Teklif = Ortalama Satış Fiyatı x Hedef ACoS (ondalık) x Arama Terimleri Dönüşüm Oranı (ondalık)

نتيجة

ACoS'nizi düşürmek için bu ipuçlarının, harcanan reklam harcamalarından tasarruf etmenize ve bu fonları işletmenize yeniden yatırmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Bunu kendi başınıza halletmeye karar verseniz de, otomatik teklif verme teknolojisi yardımıyla veya bir ajans ortağı işe alsanız da, bu stratejiler reklam dolarınızı daha da artırmaya yardımcı olacaktır.

Ve unutmayın, ACoS'nuz henüz fırlama yapmasa bile Amazon, reklamcılık işlerine yeni başlıyor ve işler çok yakında çılgına dönmek üzere.


Bu makalede dile getirilen görüşler, misafir yazarın görüşlerini oluşturuyor ve mutlaka Arama Motoru Arazisi değil. Personel yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Trevor George, dijital pazarlama ajansı olan Blue Wheel Media'nın kurucusu ve CEO'sudur. Ayrıca lider bir lisans şirketi olan Trevco'nun Başkanıdır. Trevor, ABD'deki Amazon'daki en büyük 3. Parti satıcılardan biridir ve Trevco'yu 2 yıldan az bir süredir Amazon'da 8 rakamlı bir iş haline getirmiştir. Trevor, büyük global markaların teknoloji ile birlikte “arama terimi yalıtımı” olarak adlandırılan gelişmiş bir strateji ile büyük ölçek elde etmelerine yardımcı olan Blue Wheel Media'daki Amazon Reklamcılık bölümüne yoğun olarak odaklanıyor. Geçtiğimiz on yıl boyunca Trevor, American Business Awards'ın Blue Wheel: 2018'de Yılın 3X Pazarlama Kampanyası, 2017'de Yılın Şirketi ve En Onurlu İnteraktif Ajans, Grand Stevie, 2017 yılında.